Van tweede val kon Roglic niet meer terugkeren in Parijs-Nice
LEVENS (ANP) - Primoz Roglic greep naast de eindzege in de rittenkoers Parijs-Nice, omdat hij na twee valpartijen niet meer bij het op stoom geraakte peloton kon terugkeren. De eindzege ging daardoor naar de Duitser Maximilian Schachmann. "Ik heb alles geprobeerd maar kon niet meer terugkeren", zei de Sloveen van Jumbo-Visma.
Een gehavende Roglic kwam uiteindelijk op ruim drie minuten van ritwinnaar Magnus Cort Nielsen binnen en viel weg uit de top van het algemeen klassement. "Ik heb wat fouten gemaakt. Bij de eerste val raakte mijn linkerschouder uit de kom. Daarna viel ik nog een keer", keek Roglic, die ook schaafwonden aan zijn heupen had, terug. Voor het feit dat hij niet meer kon terugkeren, nam hij de schuld op zich. "Als ik die fouten niet had gemaakt, zou ik daar niet hebben gezeten."
Ploegleider Grischa Niermann noemde het ook gewoon pech. "De eerste keer kwam hij snel terug. De tweede keer nam hij de tijd om zijn ketting terug op de fiets te krijgen. Hij kwam tot twintig meter van het peloton en toen knapte het elastiek", zei de ploegleider. "De eerste keer wachtte het peloton, de tweede keer niet. Misschien zag niet iedereen dat hij gevallen was, maar dat hoort ook bij het wielrennen. Misschien hadden wij hetzelfde gedaan als we op de tweede en derde plaats hadden gestaan. We moeten het onszelf kwalijk nemen dat we niet in staat waren om hem terug in het peloton te krijgen."
Roglic wil ondanks het misgrijpen van de eindzege positieve dingen meenemen uit de start van zijn seizoen. "Natuurlijk ben ik teleurgesteld, maar ik wil vooruitkijken. Eerst even herstellen hiervan en dan richten we ons op de volgende wedstrijden. Over drie weken is de Ronde van Baskenland."
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
16 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
21 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
1 dag geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden