Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van terrorisme verdachte Belg opgepakt in Roemenië

Van terrorisme verdachte Belg opgepakt in Roemenië

NEW YORK/BOEKAREST (ANP) - Op het vliegveld van Boekarest is vrijdag de van terrorisme verdachte 58-jarige Mohammad Bazzi opgepakt, meldt het Amerikaanse ministerie van Defensie. Deze man, die zowel een Belgisch als een Libanees paspoort heeft, zou de sjiitische Libanese beweging Hezbollah financieel hebben gesteund. De Amerikanen loofden tot 10 miljoen dollar uit voor de tip die zou leiden tot zijn arrestatie.

Openbaar aanklager Breon Peace meldt dat Bazzi bij aankomst op de luchthaven in de Roemeense hoofdstad werd gearresteerd. "Hij dacht dat hij in het geheim honderdduizenden dollars van de Verenigde Staten naar Libanon kon sluizen", aldus Peace. Het zou gaan om geld dat Bazzi in België, Libanon, Irak en West-Afrika verdiende. De bedrijven waar hij dat mee deed werden vijf jaar geleden door de VS al toegevoegd aan een sanctielijst.

Hezbollah is een politieke partij en militante beweging in Libanon die steun krijgt van Iran. Een groot deel van de internationale gemeenschap ziet Hezbollah als een terroristische organisatie. Bazzi wordt uitgeleverd aan de VS en riskeert daar volgens Peace tientallen jaren gevangenisstraf.

Meer uit Buitenland

Rechterhand Oekraïense president stapt op na corruptieschandaal

KYIV (ANP/RTR) - De rechterhand van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, Andri Jermak, stapt op, meldt Zelensky. Aanleiding is een groot corruptieschandaal in de energiesector. Eerder op de dag werd bekend dat het kantoor van de machtige stafchef van de president werd doorzocht door het Nationaal Anticorruptieagentschap (NABU) en een anticorruptieaanklager (SAP).

48 minuten geleden
Israël doodt militanten bij ontmantelingspoging tunnels Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zegt nog eens negen Palestijnse militanten te hebben gedood bij pogingen om een tunnelnetwerk in Zuid-Gaza te ontmantelen. "Tot nu toe zijn meer dan dertig terroristen uitgeschakeld", aldus een verklaring.

2 uur geleden
Reddingswerkzaamheden in volle gang na zware overstromingen Azië

JAKARTA (ANP/AFP) - Dagen van verwoestende overstromingen in Zuidoost-Azië hebben meer dan driehonderd mensen het leven gekost. Slachtoffers komen onder andere uit Indonesië, Thailand en Maleisië. Autoriteiten zijn druk bezig met reddingswerkzaamheden.

3 uur geleden
Meer arrestaties na dodelijke brand in Hongkong

HONGKONG (ANP) - De Hongkongse anticorruptiewaakhond ICAC heeft acht mensen opgepakt na de fatale brand in de miljoenenstad. Er wordt onderzoek gedaan naar mogelijke corruptie rond de grote renovatie van de door de brand getroffen woontorens.

3 uur geleden
Orbán zegt dat Rusland belangrijke energieleverancier blijft

MOSKOU (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft vrijdag in Moskou gezegd dat Rusland een belangrijke energieleverancier voor zijn land zal blijven. Hongarije staat onder druk van de Europese Unie en de Verenigde Staten om zijn afhankelijkheid van de Russische import af te bouwen.

4 uur geleden
Veroordeelde verkrachter Pelicot is op zoek naar uitgever

PARIJS (ANP/AFP) - Dominique Pelicot, die veroordeeld is voor jarenlang ernstig misbruik van zijn vrouw, is op zoek naar een uitgever. Hij heeft in zijn cel geschreven en wil nu zijn kant van het verhaal naar buiten brengen, zegt zijn advocaat. Die erkent wel dat er onder uitgevers tot nu toe "veel terughoudendheid" is.

4 uur geleden
ICC wijst vrijlatingsverzoek Duterte opnieuw af

DEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft ook in hoger beroep het vrijlatingsverzoek van de Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte afgewezen. Duterte wordt sinds maart in Nederland vastgehouden in afwachting van een proces tegen hem.

5 uur geleden