Van 't Wout voelt dag na tweede goud slaappil nog in benen zitten
MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout had het zondag zwaar tijdens de training van de shorttrackers op de Olympische Spelen. "Ik had geleerd van mijn eerste gouden medaille, toen ik daarna 's nachts nauwelijks sliep. Dit keer heb ik een slaappil genomen en zes uur lang geslapen. Ik denk alleen dat de slaappil nog in mijn benen zit, want ik voelde me net slecht op het ijs. Niet normaal", vertelde Van 't Wout tegen enkele Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena.
Van 't Wout verbaasde zichzelf zaterdag opnieuw door de 1500 meter te winnen. Twee dagen daarvoor schreef hij al de 1000 meter op zijn naam. "Het besef is er nog steeds niet helemaal. Iedereen komt naar me toe om me te feliciteren en ik krijg ontzettend veel berichten, dat is wel gaaf. Al is het allemaal ook best overheersend", aldus Van 't Wout, die na zijn race en verplichtingen met de media zo snel mogelijk naar het olympisch dorp ging. "Ik heb ook niet uitgefietst of zo. Ik heb de dopingcontrole gedaan en ben gelijk mijn bed in gegaan. Ik was zo kapot."
Het lukte Van 't Wout niet zijn winnende race op de 1500 meter terug te kijken. Hij vond online alleen flitsen en een samenvatting. "Op de Chinese apps kun je meestal wel de hele race vinden. Dat moet ik nog even doen", aldus de pupil van bondscoach Niels Kerstholt, die zondag alweer zijn voorbereiding startte voor de 500 meter van maandag.
"We moeten hier ook gewoon door. Dat is anders dan bij een WK", aldus Van 't Wout. "Als je op zaterdag wereldkampioen wordt, kom je op zondag nog in actie en dan is het klaar. Nu won ik donderdag de titel op de 1000 meter, twee dagen later de titel op de 1500 meter en nu moet ik nog bijna een week. Dat is best wel een raar gevoel. Ik weet niet helemaal hoe ik het moet plaatsen."
Meer uit Sport
GUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.
1 uur geledenST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.
8 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.
1 dag geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.
1 dag geledenBRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.
1 dag geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver na de 500 en 1500 meter ook de 1000 meter gewonnen. De shorttracker bleef de Italiaan Thomas Nadalini en de Zuid-Koreaan Seochan Bae voor.
1 dag geledenVANCOUVER (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft zondagavond bij de eerste wedstrijd in de World Tour in Vancouver goud veroverd op de 500 meter. De shorttrackster bleef de Canadese Courtney Sarault en Selma Poutsma voor.
1 dag geleden