Van 't Wout verlaat EK shorttrack met enkelblessure
GDANSK (ANP) - Voor Jens van 't Wout zijn de EK shorttrack voorbij. Hij heeft te veel last van een enkelblessure en besloot na de vijfde plaats op de 1500 meter niet meer op andere afstanden uit te komen.
Van 't Wout stond in Gdansk met twee verschillende schaatsen op het ijs. De Nederlander past met een voet niet in zijn schoen omdat hij een scheurtje in een enkelband heeft opgelopen. Van 't Wout was ook niet pijnvrij. Hij strompelde na zijn halve finale van de 1500 meter richting de kleedkamers. Hij ging ook niet meer voluit na een botsing met Stijn Desmet in de finale.
"Ik ben klaar. Ik heb te veel pijn", zei Van 't Wout bij de NOS. "Ik heb gewoon veel meer pijn dan vrijdag. In de halve finale voelde het alsof ze steeds tegen een blauwe plek duwden. Daarna heb ik in de kleedkamer een andere schaats geprobeerd, maar ook toen deed alles pijn. In de finale kon ik geen snelheid meer maken. Ik vind niet dat ik te veel risico heb genomen. Het is toch een EK en een finale is een finale. Ik moet nu even rust nemen en ik wil daarna fit naar het WK. Daarvoor zijn er nog twee wereldbekers. Dus ik moet even kijken hoe het loopt."
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
3 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
12 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
16 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
21 uur geleden