Van 't Wout grijpt op EK shorttrack net naast derde gouden plak
DRESDEN (ANP) - Jens van 't Wout is er bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Dresden net niet in geslaagd zijn derde individuele gouden medaille te winnen. De Italiaan Pietro Sighel zette zijn schaats op de 1000 meter net iets eerder over de finishlijn dan de Nederlander. Luca Spechenhauser, landgenoot van Sighel, eindigde als derde.
De 23-jarige Van 't Wout won zaterdag zowel de 500 als 1500 meter. Vorig jaar blesseerde de shorttracker uit Laren zich tijdens de EK in Gdansk en behaalde hij geen medaille. Een jaar eerder won hij de 1500 meter en behaalde hij zilver op de 500 en 1000 meter.
Ook op de aflossing met de mannen lukte het Van 't Wout niet zijn derde goud te pakken. Het Nederlandse team, dat verder bestond uit Teun Boer, Sjinkie Knegt en Daan Kos, werd in de finale gediskwalificeerd. Italië pakte het goud, het zilver ging naar Polen en het brons naar België.
Eerder op zondag eindigde Van 't Wout met de gemengde aflossingsploeg als tweede.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
13 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
30 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.
32 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
35 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) kende vrijdag een goede laatste testdag in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen zette in de middag met zijn Red Bull de derde tijd neer. Eerder op de dag mocht zijn ploeggenoot Isack Hadjar (21) de wagen testen. Hij kwam tot de dertiende tijd van de dag. Charles Leclerc was met zijn Ferrari het snelst.
58 minuten geleden