Van 't Wout en Velzeboer pakken drie titels bij NK shorttrack
LEEUWARDEN (ANP) - Jens van 't Wout en Michelle Velzeboer hebben de Nederlandse kampioenschappen shorttrack gedomineerd. Het tweetal won zaterdag in Leeuwarden al de 1500 en 500 meter en voegde daar zondag een overwinning op de 1000 meter aan toe.
Sven Roes eindigde bij de mannen als tweede op de kilometer, voor Daan Kos. Bij de vrouwen ging het zilver naar Bibi Arts en het brons naar Kiek Straathof.
Xandra Velzeboer ontbrak bij de NK met een lichte knieblessure. De Culemborgse doet volgende week wel mee aan de EK in Dresden. Michelle Velzeboer, Diede van Oorschot, Zoë Deltrap en Selma Poutsma zijn de andere Nederlandse deelneemsters, meldt schaatsbond KNSB. Arts is reserve.
Bij de mannen is Van 't Wout de Nederlandse kopman. Ook Roes, Teun Boer, Kos en Sjinkie Knegt mogen naar de EK.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Lando Norris was na afloop van zijn gewonnen sprintrace bij de Grote Prijs van Miami tevreden met zijn start van het raceweekend. "Het is fijn om weer op de hoogste trede te staan, ook al is het maar een sprintrace", zei de wereldkampioen van McLaren na zijn eerste zege van het seizoen.
35 minuten geledenMADRID (ANP) - De Oekraïense Marta Kostjoek heeft het tennistoernooi van Madrid op haar naam geschreven. Op het gravel in de Spaanse hoofdstad versloeg ze in de finale Mirra Andrejeva uit Rusland in twee sets: 6-3 7-5.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is alsnog een plaats opgeschoven bij de sprintrace van de Grote Prijs van Miami. De Nederlander eindigde als zesde, maar klom naar de vijfde plaats na een tijdstraf voor Kimi Antonelli.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Xan de Waard stopt na dit seizoen met hockeyen. De 30-jarige tophockeyster heeft via Instagram haar afscheid aangekondigd. "Het is mooi geweest", schrijft De Waard, die in haar loopbaan twee keer tot beste hockeyster van de wereld werd verkozen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is als zesde geëindigd in de sprintrace bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull was de race over 100 kilometer op de vijfde positie begonnen. Na een matige start wist hij nog een plek terug te winnen. De winst ging naar Lando Norris van McLaren. Het was de vierde sprintzege uit zijn carrière.
2 uur geledenGABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
3 uur geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
4 uur geleden