Van 't Veld benoemd als waarnemend burgemeester Groningen
GRONINGEN (ANP) - Mirjam van 't Veld (CDA) is door commissaris van de Koning René Paas benoemd als waarnemend burgemeester van de gemeente Groningen. De 54-jarige Van 't Veld volgt de 65-jarige Koen Schuiling (VVD) op.
Paas benoemde Van 't Veld na overleg met de fractievoorzitters van de gemeente Groningen. "De benoeming gaat met ingang van 28 oktober in, en geldt tot het moment waarop een burgemeester is benoemd door de Kroon", meldt de provincie.
Van 't Veld (1970) is een ervaren bestuurder in het openbaar bestuur en de zorgsector. Tot juni dit jaar was ze waarnemend burgemeester van Almelo. Eerder was Van 't Veld burgemeester van Maarssen, Stichtse Vecht en Amstelveen.
Strafbeschikking
Schuiling vertrekt per 23 oktober als burgemeester. Vorige maand liet hij weten te stoppen, omdat hij "niet langer de benodigde energie" heeft voor de baan. Schuiling werd in 2019 geïnstalleerd.
Het Openbaar Ministerie legde Schuiling onlangs een zogeheten strafbeschikking op om "schennis van de eerbaarheid". Wat Schuiling precies had gedaan, werd niet gemeld. Schuiling is tegen de beschikking in verzet gegaan.
Volgens Dagblad van het Noorden legde het OM Schuiling een boete op van 250 euro op. In maart zouden agenten hem in zijn auto hebben aangesproken na een melding van een medeweggebruiker. De burgemeester zei de krant dat hij door zijn "medische situatie" last had gekregen van "plotselinge heftige buikpijn". Een poging van de burgervader om die pijn te bestrijden was volgens een andere weggebruiker opgevat als "aanstootgevend", aldus het Dagblad van het Noorden.
Meer uit Politiek
VENRAY (ANP) - Net als in 2023 is de PVV de grootste partij geworden in Venray, de laatste gemeente die de verkiezingsuitslag nog bekend moest maken. De partij van Geert Wilders leverde 7,8 procentpunt in ten opzichte van vorige keer en eindigde op 20,1 procent. Grote winnaar, ook in de Limburgse gemeente, was D66. Die partij steeg van 5,6 procent van de stemmen in 2023 naar 15,7 procent nu. Na het tellen van de stemmen van alle Nederlandse gemeenten staat D66 nog altijd bovenaan.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Kiesraad meldt dat bij hen bekend is dat er ongeldige stemmen zijn geconstateerd in de gemeenten Stein en Westerwolde. "In het algemeen geldt dat dergelijke bijzonderheden terechtkomen in het proces-verbaal van het gemeentelijk stembureau", schrijft de Kiesraad op X. "De komende week onderzoekt de Kiesraad de processen-verbaal uit de gemeenten."
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66 heeft de verkiezingen gewonnen. De partij kan niet meer worden ingehaald door de PVV. Dat blijkt uit een analyse van de ANP Verkiezingsdienst, op basis van de uitslagen van de gemeenten. De kans is volgens de Verkiezingsdienst aanwezig dat de partij van lijsttrekker Rob Jetten ook een restzetel krijgt en daarmee op zetels groter wordt dan de partij van Geert Wilders.
16 uur geledenVENRAY (ANP) - In Venray zijn medewerkers van de Limburgse gemeente vrijdagochtend nog druk bezig met het tellen van de stemmen. Bij het tellen is gebleken dat de stemmen van een van de grotere stembureaus herteld moeten worden. "Dat gaat naar verwachting twee tot drie uur duren", zegt een woordvoerder van de gemeente.
16 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is het demissionaire kabinet niet gelukt een bedrijf te vinden dat zonder subsidie een groot windmolenpark voor de kust van Texel wil bouwen. Dat komt doordat de marktomstandigheden de afgelopen jaren sterk zijn verslechterd. Die situatie is "niet uniek voor Nederland", benadrukte klimaat- en energieminister Sophie Hermans voor aanvang van de ministerraad.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Justitieminister Foort van Oosten (VVD) is van plan om binnenkort af te reizen naar West-Afrika, onder andere om druk uit te oefenen op Sierra Leone en omliggende landen om Jos Leijdekkers te helpen uitleveren. Nederland heeft Sierra Leone gevraagd om uitlevering van de voortvluchtige drugscrimineel die beter bekend is als Bolle Jos, maar krijgt tot nu toe geen gehoor.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wacht een "ingewikkelde klus" om na zijn waarschijnlijke overwinning bij de Tweede Kamerverkiezingen een nieuwe regeringscoalitie te smeden. Dat heeft demissionair minister-president Dick Schoof gezegd voor aanvang van de ministerraad. "Ik verwacht dat ik met kerst nog gewoon premier ben", zei hij.
20 uur geleden