Van 't Schip ziet tactische omzettingen goed uitpakken voor Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip zag zijn tactische aanpassing goed uitpakken in het thuisduel van Ajax met FC Twente (2-1). Hij stapte na rust af van een systeem met vijf verdedigers en liet Kenneth Taylor niet meer als linksback maar als aanvallende middenvelder voetballen. "Op die manier hebben we het duel omgebogen", erkende de coach.
"Maar met drie centrale verdedigers en aanvallende backs kun je ook agressief spelen", zei Van 't Schip in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Volgens mij hebben jullie ook vaak geschreven dat we beter met vijf verdedigers konden gaan spelen. Maar dit keer pakte het goed uit dat we naar vier verdedigers overschakelden."
Ajax maakte na rust een achterstand van 1-0 goed. "In de rust ben ik best een beetje boos geweest", zei Van 't Schip. "Ik wilde niet weer maandag met elkaar gaan praten en zeggen dat we agressiever moeten spelen. Dat moesten ze maar eens in de tweede helft laten zien. Gelukkig hebben ze dat gedaan."
Alex Kroes
Van 't Schip werd door Marijn Beuker gebeld toen hij op weg was naar de Johan Cruijff ArenA. De directeur voetbal vertelde hem over het aanstaande vertrek van drie commissarissen. "Ik denk dat mijn spelers daar geen last van hebben gehad", zei de coach. "Die zijn niet zo bezig met de invulling van onze rvc."
Fans van Ajax kozen tijdens de wedstrijd de kant van Alex Kroes, de algemeen directeur die van de rvc moet vertrekken omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld. Ze vinden ook dat voorzitter Michael van Praag van de rvc "moet oprotten".
"Mijn spelers zijn wel wat gewend", zei Van 't Schip. "Zij moeten het op het veld laten zien."
Meer uit Voetbal
GENK (ANP) - KRC Genk veroordeelt het wangedrag van 'een kleine minderheid supporters' bij de wedstrijd in de Europa League tegen FC Utrecht. De Belgische club betreurt het 'ten zeerste' dat daardoor 1200 'trouwe Genkies' niet aanwezig konden zijn bij het duel in de Galgenwaard en spreekt ook van 'onnodig buitensporig geweld' van de politie. Dat schrijft Genk in een verklaring op de website.
50 minuten geledenNICE (ANP) - Go Ahead Eagles is er niet in geslaagd om zich in een kansrijke positie te voetballen om de tussenronde van de Europa League te bereiken. Op bezoek bij OGC Nice aan de Franse zuidkust werd met 3-1 verloren. De Deventenaren hebben nu 6 punten uit zeven duels en staan 30e in het hoofdtoernooi van de Europa League. De nummers 9 tot en met 24 gaan door naar de tussenronde die in februari plaatsvindt.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen FC Utrecht en KRC Genk in de Europa League is om 21.52 uur alsnog begonnen. Beide ploegen zouden elkaar vanaf 21.00 uur treffen in De Galgenwaard. Dat lukte niet vanwege problemen met Belgische fans.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie sprak donderdag na de thuiszege op Sturm Graz (3-0) in de Europa League van een "frisse en nieuwe start". Het was voor Feyenoord de eerste zege sinds begin december.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft alle supporters van KRC Genk uit het bezoekersvak van het stadion van FC Utrecht gedreven. De aftrap, die gepland stond voor 21.00 uur, is uitgesteld.
11 uur geledenBERN (ANP) - Olympique Lyon en Aston Villa hebben zich verzekerd van een plek bij de laatste zestien van de Europa League. Door overwinningen in de voorlaatste speelronde van het hoofdtoernooi komen de ploegen op 18 punten en kunnen ze niet meer buiten de top 8 van de ranglijst vallen. Dat betekent dat ze de tussenronde in februari mogen overslaan en in maart weer in actie komen in de achtste finale.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De aftrap van het Europa League-duel tussen FC Utrecht en KRC Genk is uitgesteld. Volgens de thuisploeg zijn er problemen met Belgische fans in het bezoekersvak van De Galgenwaard.
12 uur geleden