Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van 't Schip ziet tactische omzettingen goed uitpakken voor Ajax

Van 't Schip ziet tactische omzettingen goed uitpakken voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip zag zijn tactische aanpassing goed uitpakken in het thuisduel van Ajax met FC Twente (2-1). Hij stapte na rust af van een systeem met vijf verdedigers en liet Kenneth Taylor niet meer als linksback maar als aanvallende middenvelder voetballen. "Op die manier hebben we het duel omgebogen", erkende de coach.

"Maar met drie centrale verdedigers en aanvallende backs kun je ook agressief spelen", zei Van 't Schip in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Volgens mij hebben jullie ook vaak geschreven dat we beter met vijf verdedigers konden gaan spelen. Maar dit keer pakte het goed uit dat we naar vier verdedigers overschakelden."

Ajax maakte na rust een achterstand van 1-0 goed. "In de rust ben ik best een beetje boos geweest", zei Van 't Schip. "Ik wilde niet weer maandag met elkaar gaan praten en zeggen dat we agressiever moeten spelen. Dat moesten ze maar eens in de tweede helft laten zien. Gelukkig hebben ze dat gedaan."

Alex Kroes

Van 't Schip werd door Marijn Beuker gebeld toen hij op weg was naar de Johan Cruijff ArenA. De directeur voetbal vertelde hem over het aanstaande vertrek van drie commissarissen. "Ik denk dat mijn spelers daar geen last van hebben gehad", zei de coach. "Die zijn niet zo bezig met de invulling van onze rvc."

Fans van Ajax kozen tijdens de wedstrijd de kant van Alex Kroes, de algemeen directeur die van de rvc moet vertrekken omdat hij met voorkennis in het aandeel Ajax zou hebben gehandeld. Ze vinden ook dat voorzitter Michael van Praag van de rvc "moet oprotten".

"Mijn spelers zijn wel wat gewend", zei Van 't Schip. "Zij moeten het op het veld laten zien."

Meer uit Voetbal

AZ-aanvoerder Clasie keert na blessure terug in selectie

ALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.

31 minuten geleden
Vitesse ziet voorlopig af van aanstellen technisch manager

ARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.

32 minuten geleden
Spits Miedema mist WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk

ZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.

33 minuten geleden
Einde seizoen voor geblesseerde Feyenoorder Sauer

ROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.

1 uur geleden
Gattuso weg als bondscoach Italië na mislopen WK voetbal

ROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.

2 uur geleden
Oranje-international De Jong hervat volgende week groepstraining

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.

2 uur geleden
NEC-coach Schreuder: onzeker of Chery speelt na paspoortkwestie

NIJMEGEN (ANP) - NEC-trainer Dick Schreuder weet nog niet of zijn aanvoerder Tjaronn Chery zaterdag tegen Excelsior speelt. Dat zei de 54-jarige coach in een interview met het clubkanaal. Vanwege de zogenoemde paspoortkwestie was de international van Suriname niet meer speelgerechtigd en mocht daardoor enige tijd niet meetrainen.

2 uur geleden