Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van 't Schip ziet kans op stunt van Ajax in een volle De Kuip

Van 't Schip ziet kans op stunt van Ajax in een volle De Kuip

AMSTERDAM (ANP) - Met de teleurstelling van het gelijkspel tegen Go Ahead Eagles (1-1) nog vers in het achterhoofd verschijnt Ajax zondag in een uitverkochte Kuip aan de aftrap voor een uitduel met Feyenoord. "Zij zijn op veel vlakken verder dan wij", erkent trainer John van 't Schip. "Maar natuurlijk zie ik mogelijkheden. We hebben daar vaak gewonnen."

Ajax verspeelde in de slotfase van het duel met Go Ahead Eagles een zege door een blunder van doelman Diant Ramaj. Dat kon er nog wel bij in een week dat algemeen directeur Alex Kroes, de beoogde redder van de club, werd geschorst voor het handelen met voorkennis in het aandeel Ajax. "Dat hoort er hier kennelijk allemaal bij", verzuchtte Van 't Schip.

De trainer ging eind oktober vlak na de dood van zijn vrouw aan de slag toen Ajax op de laatste plaats van de Eredivisie stond. De voormalige rechtsbuiten loodste de gevallen topclub redelijk snel naar de vijfde plaats van de ranglijst, maar kreeg daarna niet de steun waarop hij had gehoopt. Van 't Schip was blij met de komst van Jordan Henderson in de winterstop. "Maar ik had graag nog een of twee van zulke ervaren spelers erbij gehad", zei hij. "Dan was onze selectie beter in balans geweest."

Vijfde plaats

Mede door het uitblijven van meerdere versterkingen en langdurige blessures van belangrijke spelers heeft Van 't Schip niet kunnen laten zien dat hij Ajax als trainer naar een hoger plan kan helpen. Algemeen directeur Kroes liet hem zo'n anderhalve week geleden weten dat Ajax op zoek is naar een nieuwe hoofdtrainer voor het komende seizoen. Van 't Schip krijgt een andere functie bij de club uit de hoofdstad. Zijn contract zou gelijkgesteld worden met de verbintenis van Kroes, die inmiddels te horen heeft gekregen dat de raad van commissarissen hem wil ontslaan. "Dat zou betekenen dat ik nog maar kort in dienst ben", grapte Van 't Schip.

Ajax verloor dit seizoen de thuiswedstrijd tegen Feyenoord met 0-4. Dat duel werd gestaakt en een paar dagen later uitgespeeld. De kansloze achterstand leidde het ontslag van directeur voetbalzaken Sven Mislintat in. Voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen sneuvelde eveneens. "Ik denk dat we nu verder zijn dan toen", zei Van 't Schip. "Misschien kunnen we voor een stunt zorgen."

Ajax strijdt de rest van het seizoen vooral voor de vijfde plaats, die recht geeft op Europees voetbal als Feyenoord de KNVB-beker wint. "Je leert veel in een seizoen dat je kampioen wordt", zei Van 't Schip. "Maar mijn jonge spelers hebben dit seizoen ook heel veel meegemaakt. Daar gaan ze volgend seizoen zeker beter van worden als ze hier nog zijn."

Meer uit Voetbal

ME ontruimt vak met PEC-fans bij IJsselderby om gezichtsbedekking

ZWOLLE (ANP) - De Mobiele Eenheid is uitgerukt om het uitvak met supporters van PEC Zwolle te ontruimen bij de IJsselderby. De fans weigerden gezichtsbedekking te verwijderen en evenmin uit eigen beweging de tribune in het stadion van Go Ahead Eagles te verlaten, ondanks herhaalde oproepen. Alle supporters van PEC worden in bussen terug naar Zwolle gestuurd. Daarna moet het duel alsnog beginnen.

1 minuut geleden
Aftrap IJsselderby uitgesteld om gezichtsbedekking PEC-supporters

DEVENTER (ANP) - De aftrap van de Eredivisiewedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle is voor onbepaalde tijd uitgesteld. Supporters van PEC Zwolle staan in het uitvak met bedekte gezichten en dat is tegen de afspraken die zijn gemaakt tussen beide clubs. De zogeheten IJsselderby zou om 12.15 uur beginnen.

25 minuten geleden
Coach Arteta laakt 'verdedigingsfouten' van Arsenal

SOUTHAMPTON (ANP) - Coach Mikel Arteta was diep teleurgesteld na de blamage van Arsenal bij Southampton. De koploper van de Premier League werd in de kwartfinales van de FA Cup uitgeschakeld door Southampton, dat uitkomt op het tweede niveau.

2 uur geleden
Messi scoort bij opening gloednieuw stadion Inter Miami

MIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft meteen gescoord in het gloednieuwe stadion van Inter Miami. Hij zorgde bij de openingswedstrijd in het Nu Stadium met een kopbal voor de 1-1 tegen Austin FC.

3 uur geleden
Trainer García ziet Ajax terecht van FC Twente verliezen

AMSTERDAM (ANP) - Óscar García vindt dat Ajax terecht van FC Twente heeft verloren. "Vooral in de tweede helft leden we veel te veel balverlies", zei hij na een nederlaag van 1-2. "We konden ze ook fysiek niet meer bijbenen."

12 uur geleden
Trainer Van den Brom wil Europees voetbal halen met FC Twente

AMSTERDAM (ANP) - John van den Brom was een trotse trainer na de uitzege van FC Twente op Ajax (1-2). "We waren fris en scherp", zei hij in de catacomben van de Johan Cruijff ArenA. "We hebben ook verdiend gewonnen. Daar mogen we nu van genieten."

12 uur geleden
Berghuis: Ajax verdient het zo ook niet

AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis was hard voor Ajax na een nederlaag tegen FC Twente (1-2) in de Johan Cruijff ArenA. "We verdienen het ook gewoon niet", zei hij in de perskamer van de club uit Amsterdam. "Het was een pijnlijke avond, ook voor de fans. Zo wil je niet naar huis."

12 uur geleden