Van 't Schip ziet kans op stunt van Ajax in een volle De Kuip
AMSTERDAM (ANP) - Met de teleurstelling van het gelijkspel tegen Go Ahead Eagles (1-1) nog vers in het achterhoofd verschijnt Ajax zondag in een uitverkochte Kuip aan de aftrap voor een uitduel met Feyenoord. "Zij zijn op veel vlakken verder dan wij", erkent trainer John van 't Schip. "Maar natuurlijk zie ik mogelijkheden. We hebben daar vaak gewonnen."
Ajax verspeelde in de slotfase van het duel met Go Ahead Eagles een zege door een blunder van doelman Diant Ramaj. Dat kon er nog wel bij in een week dat algemeen directeur Alex Kroes, de beoogde redder van de club, werd geschorst voor het handelen met voorkennis in het aandeel Ajax. "Dat hoort er hier kennelijk allemaal bij", verzuchtte Van 't Schip.
De trainer ging eind oktober vlak na de dood van zijn vrouw aan de slag toen Ajax op de laatste plaats van de Eredivisie stond. De voormalige rechtsbuiten loodste de gevallen topclub redelijk snel naar de vijfde plaats van de ranglijst, maar kreeg daarna niet de steun waarop hij had gehoopt. Van 't Schip was blij met de komst van Jordan Henderson in de winterstop. "Maar ik had graag nog een of twee van zulke ervaren spelers erbij gehad", zei hij. "Dan was onze selectie beter in balans geweest."
Vijfde plaats
Mede door het uitblijven van meerdere versterkingen en langdurige blessures van belangrijke spelers heeft Van 't Schip niet kunnen laten zien dat hij Ajax als trainer naar een hoger plan kan helpen. Algemeen directeur Kroes liet hem zo'n anderhalve week geleden weten dat Ajax op zoek is naar een nieuwe hoofdtrainer voor het komende seizoen. Van 't Schip krijgt een andere functie bij de club uit de hoofdstad. Zijn contract zou gelijkgesteld worden met de verbintenis van Kroes, die inmiddels te horen heeft gekregen dat de raad van commissarissen hem wil ontslaan. "Dat zou betekenen dat ik nog maar kort in dienst ben", grapte Van 't Schip.
Ajax verloor dit seizoen de thuiswedstrijd tegen Feyenoord met 0-4. Dat duel werd gestaakt en een paar dagen later uitgespeeld. De kansloze achterstand leidde het ontslag van directeur voetbalzaken Sven Mislintat in. Voorzitter Pier Eringa van de raad van commissarissen sneuvelde eveneens. "Ik denk dat we nu verder zijn dan toen", zei Van 't Schip. "Misschien kunnen we voor een stunt zorgen."
Ajax strijdt de rest van het seizoen vooral voor de vijfde plaats, die recht geeft op Europees voetbal als Feyenoord de KNVB-beker wint. "Je leert veel in een seizoen dat je kampioen wordt", zei Van 't Schip. "Maar mijn jonge spelers hebben dit seizoen ook heel veel meegemaakt. Daar gaan ze volgend seizoen zeker beter van worden als ze hier nog zijn."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - Ousmane Dembélé maakt woensdag naar alle waarschijnlijkheid weer deel uit van de wedstrijdselectie van Paris Saint-Germain. De 28-jarige aanvaller, winnaar van de Gouden Bal, kwam dit seizoen door verschillende blessures pas vijf keer in actie. Drie weken geleden deed Dembélé voor het laatst mee.
56 minuten geledenMADRID (ANP) - Real Madrid kan woensdag in de uitwedstrijd tegen Olympiakos in de Champions League niet beschikken over Thibaut Courtois. De Belgische doelman heeft een maag-darminfectie, meldt de Spaanse voetbalclub op X.
4 uur geledenMANCHESTER (ANP) - De rode kaart die een speler van Everton maandagavond kreeg voor een slaande beweging naar een ploeggenoot, is volgens trainer David Moyes niet onoverkomelijk. Speler Idrissa Gueye heeft zijn excuses aangeboden en daarmee is de zaak wat Everton-trainer Moyes betreft opgelost. "Dit soort dingen gebeuren nu eenmaal in het voetbal", zei hij.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer José Mourinho van Benfica ziet het Champions League-duel met Ajax van dinsdag als "essentieel voor beide teams". Ajax en Benfica zijn de enige clubs in het belangrijkste Europese toernooi die alle vier duels hebben verloren. "Ajax is geen team voor nul punten na vier wedstrijden, net als wij", zei Mourinho een dag voor het duel in Amsterdam.
17 uur geledenTURIJN (ANP) - Jeugdinternational Jayden Addai heeft Como op weg geholpen naar een ruime 5-1-uitzege op Torino. De 20-jarige aanvaller maakte de eerste twee doelpunten van het elftal van trainer Cesc Fàbregas.
18 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is met Jordi Cruijff in gesprek over de functie van technisch directeur. De club onderzoekt of de zoon van de overleden clublegende Johan Cruijff interesse heeft om Alex Kroes op te volgen.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink heeft in de voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen Portugal drie speelsters geblesseerd zien afhaken. Jill Roord, Janou Levels en Lotte Keukelaar zijn wegens blessures niet meer bij de selectie. Veurink heeft Nina Nijstad, Danique Tolhoek en Kayleigh van Dooren als vervangsters opgeroepen. "November is altijd een uitdagende maand. Voor mij als coach staat de gezondheid van speelsters op één", aldus Veurink in Zeist.
22 uur geleden