Van 't Schip ziet Ajax zonder Bergwijn en Berghuis tekortkomen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip zag Ajax ook in de thuiswedstrijd tegen NEC (2-2) tekortkomen. "Berghuis en Bergwijn krijgen wel eens kritiek", zei hij over zijn geblesseerde buitenspelers. "Maar ze bewaken wel de balans en geven met hun ervaring vertrouwen aan onze jonge spelers. En met hen komen we natuurlijk veel beter aan het voetballen."
"We verloren in de eerste helft veel te snel de bal", zei Van 't Schip bij ESPN. "Dan krijgen ze minder vertrouwen. We zijn ook te vaak onvolwassen. In de tweede helft speelden we beter. Na de invalbeurt van Branco van den Boomen kwam er iets meer structuur in ons spel. Maar uiteindelijk was dat niet voldoende."
Het is ook trainer Van 't Schip opgevallen dat veel supporters van Ajax hun onvrede over het slechte spel op Kenneth Taylor afreageren. Veel fans in de Johan Cruijff ArenA juichten toen Taylor werd gewisseld. Dat gebeurde donderdag ook al tijdens de wedstrijd tegen Bodø/Glimt in de tussenronde van de Conference League.
"Dat vind ik niet juist", zei Van 't Schip. "Juist als we het moeilijk hebben, is het fijn als we steun krijgen. Kenneth verzet heel veel werk en wil meer en kan beter. Maar nu was hij de kop van Jut. Dat vind ik niet eerlijk."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma aan een thuiszege op Cagliari (2-0) geholpen. De aanvaller maakte beide doelpunten in Stadio Olimpico van de Italiaanse hoofdstad.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De politie heeft in totaal drie verdachten aangehouden voor het geweld dat ontstond na de voetbalwedstrijd tussen FC Utrecht en Feyenoord op zondagavond, meldt de politie. Eerder sprak de politie van twee aanhoudingen.
14 uur geledenVALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
1 dag geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
1 dag geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
1 dag geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
1 dag geleden