Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van 't Schip ziet Ajax zonder Bergwijn en Berghuis tekortkomen

Van 't Schip ziet Ajax zonder Bergwijn en Berghuis tekortkomen

AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip zag Ajax ook in de thuiswedstrijd tegen NEC (2-2) tekortkomen. "Berghuis en Bergwijn krijgen wel eens kritiek", zei hij over zijn geblesseerde buitenspelers. "Maar ze bewaken wel de balans en geven met hun ervaring vertrouwen aan onze jonge spelers. En met hen komen we natuurlijk veel beter aan het voetballen."

"We verloren in de eerste helft veel te snel de bal", zei Van 't Schip bij ESPN. "Dan krijgen ze minder vertrouwen. We zijn ook te vaak onvolwassen. In de tweede helft speelden we beter. Na de invalbeurt van Branco van den Boomen kwam er iets meer structuur in ons spel. Maar uiteindelijk was dat niet voldoende."

Het is ook trainer Van 't Schip opgevallen dat veel supporters van Ajax hun onvrede over het slechte spel op Kenneth Taylor afreageren. Veel fans in de Johan Cruijff ArenA juichten toen Taylor werd gewisseld. Dat gebeurde donderdag ook al tijdens de wedstrijd tegen Bodø/Glimt in de tussenronde van de Conference League.

"Dat vind ik niet juist", zei Van 't Schip. "Juist als we het moeilijk hebben, is het fijn als we steun krijgen. Kenneth verzet heel veel werk en wil meer en kan beter. Maar nu was hij de kop van Jut. Dat vind ik niet eerlijk."

Meer uit Voetbal

Trainer Farioli met Porto naar kwartfinale Europa League

PORTO (ANP) - Trainer Francesco Farioli staat met FC Porto in de kwartfinale van de Europa League. Hij won met zijn ploeg ook het thuisduel met VfB Stuttgart (2-0) , na een zege vorige week in Duitsland. William Gomes en Victor Froholdt maakten de doelpunten voor de thuisploeg, waar de Nederlander Pablo Rosario een basisplaats had.

3 uur geleden
Aanvoerder Mijnans is trots op AZ na eclatante zege in Praag

PRAAG (ANP) - Sven Mijnans was trots op AZ na de gewonnen uitwedstrijd tegen Sparta Praag (0-4) in de achtste finale van de Conference League. "Ik denk dat we het gewoon heel goed hebben gedaan", zei de aanvoerder van de club uit Alkmaar.

3 uur geleden
AZ declasseert Sparta Praag (0-4) en staat in kwartfinale

PRAAG (ANP) - AZ staat in de kwartfinale van de Conference League. De club was in de uitwedstrijd veel te sterk voor Sparta Praag (0-4), na een mager uitgevallen zege vorige week in Alkmaar (2-1).

3 uur geleden
SC Freiburg en Celta de Vigo naar kwartfinale Europa League

FREIBURG (ANP) - SC Freiburg heeft zich geplaatst voor de kwartfinale van de Europa League na een 5-1-thuisoverwinning op KRC Genk. Celta de Vigo heeft zich ook bij de laatste acht gevoegd door met 2-0 te winnen op bezoek bij Olympique Lyon. In de kwartfinale treffen Freiburg en Celta de Vigo elkaar.

5 uur geleden
Iraanse voetbalsters krijgen heldenonthaal in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalsters hebben in Iran een heldenonthaal gekregen na hun terugkeer uit Australië. Op een centraal plein in Teheran werd het team gehuldigd voor duizenden toeschouwers. "Het is duidelijk dat deze sporters loyaal zijn aan hun thuisland, de vlag, de leider en de revolutie", zei voorzitter van de Iraanse voetbalbond Mehdi Taj terwijl hij naast de speelsters op een podium stond. Op een groot reclamebord op het plein was de selectie te zien met de tekst "mijn keuze, mijn thuisland".

5 uur geleden
AZ begint met buitenspeler Daal tegen Sparta Praag

PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.

6 uur geleden
FIFA: elk vrouwenteam minimaal één vrouwelijke coach

ZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.

6 uur geleden