Van 't Schip ziet Ajax zonder Bergwijn en Berghuis tekortkomen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip zag Ajax ook in de thuiswedstrijd tegen NEC (2-2) tekortkomen. "Berghuis en Bergwijn krijgen wel eens kritiek", zei hij over zijn geblesseerde buitenspelers. "Maar ze bewaken wel de balans en geven met hun ervaring vertrouwen aan onze jonge spelers. En met hen komen we natuurlijk veel beter aan het voetballen."
"We verloren in de eerste helft veel te snel de bal", zei Van 't Schip bij ESPN. "Dan krijgen ze minder vertrouwen. We zijn ook te vaak onvolwassen. In de tweede helft speelden we beter. Na de invalbeurt van Branco van den Boomen kwam er iets meer structuur in ons spel. Maar uiteindelijk was dat niet voldoende."
Het is ook trainer Van 't Schip opgevallen dat veel supporters van Ajax hun onvrede over het slechte spel op Kenneth Taylor afreageren. Veel fans in de Johan Cruijff ArenA juichten toen Taylor werd gewisseld. Dat gebeurde donderdag ook al tijdens de wedstrijd tegen Bodø/Glimt in de tussenronde van de Conference League.
"Dat vind ik niet juist", zei Van 't Schip. "Juist als we het moeilijk hebben, is het fijn als we steun krijgen. Kenneth verzet heel veel werk en wil meer en kan beter. Maar nu was hij de kop van Jut. Dat vind ik niet eerlijk."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de voetbalbond van Curaçao, Gilbert Martina, heeft tijdens een persconferentie dinsdagochtend (lokale tijd) op Curaçao gesproken over een 'walgelijke en verwerpelijke situatie'. Er zijn volgens hem in de Nederlandse pers in de afgelopen week zaken naar buiten gebracht, over de positie van de spelers ten opzichte van bondscoach Fred Rutten, die niet kloppen. "Die uitlatingen van spelers zijn niet gebaseerd op de waarheid."
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat keert een maand voor het WK terug als bondscoach van Curaçao. Dat heeft de Curaçaose voetbalbond FFK dinsdag bekendgemaakt op een persconferentie. De 78-jarige trainer wordt de oudste bondscoach ooit op een wereldkampioenschap voetbal.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - Trainer Hansi Flick verlengt zijn contract bij FC Barcelona met een jaar. De Duitser is dan tot medio 2028 aan de Spaanse kampioen verbonden.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay staat voor een terugkeer bij Corinthians. Volgens verschillende Braziliaanse media maakt de aanvaller deel uit van de selectie van zijn club voor het duel van vrijdag met Barra FC.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur bevindt zich nog altijd in degradatieproblemen na een 1-1-gelijkspel met Leeds United. Tottenham staat met nog twee speelronden te gaan op de veilige 17e plaats met 38 punten. Nummer 18 West Ham United heeft 36 punten.
22 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Kees Jansma heeft zijn functie als persvoorlichter bij Curaçao neergelegd. Dat meldt De Telegraaf maandagavond. Zijn besluit volgt op de bekendmaking eerder op maandag dat bondscoach Fred Rutten zich heeft teruggetrokken. De afgelopen week bleek dat de spelersgroep en de hoofdsponsor wilden dat Dick Advocaat zou terugkeren in de functie die hij in februari vanwege familieomstandigheden verliet.
23 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten heeft zich teruggetrokken als bondscoach van het nationale voetbalelftal van Curaçao. Dat heeft de voetbalbond van het land maandag bekendgemaakt in een persbericht. Rutten was de opvolger van Dick Advocaat, die in februari zijn functie had neergelegd wegens familieomstandigheden. De spelersgroep en sponsor Corendon wilden dat Advocaat zou terugkeren.
1 dag geleden