Van 't Schip ziet Ajax zonder Bergwijn en Berghuis tekortkomen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip zag Ajax ook in de thuiswedstrijd tegen NEC (2-2) tekortkomen. "Berghuis en Bergwijn krijgen wel eens kritiek", zei hij over zijn geblesseerde buitenspelers. "Maar ze bewaken wel de balans en geven met hun ervaring vertrouwen aan onze jonge spelers. En met hen komen we natuurlijk veel beter aan het voetballen."
"We verloren in de eerste helft veel te snel de bal", zei Van 't Schip bij ESPN. "Dan krijgen ze minder vertrouwen. We zijn ook te vaak onvolwassen. In de tweede helft speelden we beter. Na de invalbeurt van Branco van den Boomen kwam er iets meer structuur in ons spel. Maar uiteindelijk was dat niet voldoende."
Het is ook trainer Van 't Schip opgevallen dat veel supporters van Ajax hun onvrede over het slechte spel op Kenneth Taylor afreageren. Veel fans in de Johan Cruijff ArenA juichten toen Taylor werd gewisseld. Dat gebeurde donderdag ook al tijdens de wedstrijd tegen Bodø/Glimt in de tussenronde van de Conference League.
"Dat vind ik niet juist", zei Van 't Schip. "Juist als we het moeilijk hebben, is het fijn als we steun krijgen. Kenneth verzet heel veel werk en wil meer en kan beter. Maar nu was hij de kop van Jut. Dat vind ik niet eerlijk."
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - De voorzitter van de Curaçaose voetbalbond FFK, Gilbert Martina, gaf dinsdagmiddag (lokale tijd) op een persconferentie aan dat ook met Fred Rutten als bondscoach het doel hetzelfde blijft voor het WK 2026 voor Curaçao: "We willen in de zestiende finale komen."
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Internazionale is uitgeschakeld in de Champions League. De finalist van vorig seizoen slaagde er in de tussenronde niet in een 3-1-nederlaag in Noorwegen tegen Bodø/Glimt weg te poetsen. In Milaan won Bodø opnieuw, nu met 2-1. Via Jens Petter Hauge en Hakon Evjen kwamen de bezoekers uit Noorwegen op een 2-0-voorsprong. Alessandro Bastoni scoorde voor Inter.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft zich bij de laatste zestien van de Champions League geschaard. Het elftal van Diego Simeone versloeg Club Brugge op dinsdagavond in Madrid met 4-1, mede dankzij drie doelpunten van Alexander Sørloth. De heenwedstrijd in Brugge eindigde vorige week in 3-3.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De Mexicaanse president Claudia Sheinbaum heeft dinsdag "volledige garanties" gegeven voor de veiligheid van voetbalfans tijdens WK-wedstrijden in de door geweld geteisterde stad Guadalajara. Ook de FIFA verwacht geen problemen.
9 uur geledenMADRID (ANP/BELGA/AFP) - Real Madrid staat 100 procent achter aanvaller Vinícius Júnior, nadat hij racistisch zou zijn uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni tijdens de eerste wedstrijd in de tussenronde van de Champions League bij Benfica. Dat zei Real-doelman Thibaut Courtois een dag voor de returnwedstrijd in Madrid.
10 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Lieske Carleer van FC Twente is geblesseerd en kan niet aansluiten bij Oranje in de voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Polen. Janou Levels van VfL Wolfsburg is als vervanger opgeroepen. Dat heeft de KNVB bekendgemaakt.
11 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Marokkaans international Achraf Hakimi (27) moet zich voor de rechter verantwoorden voor verkrachting. Dat heeft de voetballer van Paris Saint-Germain dinsdag in een bericht op X bekendgemaakt. De vleugelverdediger ontkent de beschuldiging.
12 uur geleden