
Van 't Schip ziet Ajax verdiend winnen maar slordig verdedigen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip ziet dat Ajax de inhaalrace op FC Twente en AZ heeft ingezet. De club uit Amsterdam kwam met een zege op RKC Waalwijk (4-1) weer iets dichter bij de derde plaats van de Eredivisie.
Ajax liet aanvallend goede dingen zien, maar blijft defensief kwetsbaar. "Het was niet zo makkelijk als de uitslag doet vermoeden", erkende Van 't Schip voor de camera van ESPN. "Je komt 1-0 voor, zij kwamen op 1-1. Michiel Kramer was er als de kippen bij. Gelukkig maakte Brian Brobbey snel 2-1. Daarna werd het beter, maar ook bij 4-1 kregen ze toch nog twee kansen. Daar moeten we scherper in blijven. Misschien is dat de jeugdigheid, maar uiteindelijk denk ik dat het een makkelijke en verdiende overwinning was."
Ajax heeft 6 punten minder dan het als derde geklasseerde FC Twente, dat zaterdag verloor van NEC (1-0). AZ zag na het gelijkspel tegen PEC Zwolle (2-2) de voorsprong op de concurrent uit Amsterdam tot 3 punten slinken. "Dit weekeinde heeft het goed uitgepakt voor ons", zei Van 't Schip. "Maar er zijn nog veel weekends over."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
55 minuten geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
1 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
4 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
20 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
23 uur geleden