Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van 't Schip ziet Ajax 'op karakter' winnen bij NEC

Van 't Schip ziet Ajax 'op karakter' winnen bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Ajax-trainer John van 't Schip zag zijn ploeg "op karakter" met 2-1 winnen van NEC. Met woensdag het restant van het duel met RKC, bij een 3-2-voorsprong, en zaterdag een thuiswedstrijd tegen Sparta voor de boeg lonkt de zesde plaats in de Eredivisie.

"Het was al met al een verdiende overwinning, op karakter binnengehaald", sprak Van 't Schip na het duel in Nijmegen bij ESPN. Bij de rust stond het nog 0-0. "Maar we hadden het gevoel dat de goal eraan zat te komen. We kregen ook een paar kansen, maar ik was blij dat er na een klein uur eentje inging." De IJslander Kristian Hlynsson schoot raak na een knappe actie van Brian Brobbey, die de pass gaf na een worsteling met NEC-verdediger Bram Nuytinck. "Een andere speler gaat wellicht naar de grond", klonk het vol lof over de spits.

Het doelpunt luidde merkwaardig genoeg een mindere fase in. "Zij werden feller, terwijl wij vaak te snel balverlies leden. We hadden betere keuzes moeten maken en beter van de ruimte moeten profiteren."

Ajax staat achtste, met zicht op meer. "Natuurlijk willen we naar die vijfde plek. Eerst moeten we voor tien minuten naar RKC. Best gek, iets dat je goed moet voorbereiden." Ajax begint in Waalwijk met een 3-2-voorsprong nadat de wedstrijd op 30 september werd gestaakt omdat RKC-doelman Etienne Vaessen even buiten bewustzijn was na een botsing met Brobbey. "We gaan alles op alles zetten om er klaar voor te zijn", aldus Van 't Schip die in Nijmegen aantrad met in de basis slechts twee spelers die ouder zijn dan 22. "De balans is een beetje scheef", erkende hij. "Daar moeten we misschien in de winterstop wat aan doen."

Meer uit Voetbal

Pepi en Bajraktarevic leiden PSV ruim langs PEC Zwolle

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.

7 uur geleden
AZ speelt na bekerwinst met 0-0 gelijk bij Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.

9 uur geleden
PSV tegen PEC zonder Saibari, Veerman terug in de basis

EINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.

9 uur geleden
AZ na bekerwinst op zes posities gewijzigd tegen Go Ahead Eagles

DEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.

11 uur geleden
Kort geding NAC tegen KNVB dinsdag te volgen via livestream

UTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.

14 uur geleden
Algemeen directeur Te Kloese verlaat Feyenoord na dit seizoen

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.

14 uur geleden
Real Madrid rest van het seizoen zonder Militão en Güler

MADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op ​Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.

15 uur geleden