Van 't Schip ziet Ajax 'op karakter' winnen bij NEC
NIJMEGEN (ANP) - Ajax-trainer John van 't Schip zag zijn ploeg "op karakter" met 2-1 winnen van NEC. Met woensdag het restant van het duel met RKC, bij een 3-2-voorsprong, en zaterdag een thuiswedstrijd tegen Sparta voor de boeg lonkt de zesde plaats in de Eredivisie.
"Het was al met al een verdiende overwinning, op karakter binnengehaald", sprak Van 't Schip na het duel in Nijmegen bij ESPN. Bij de rust stond het nog 0-0. "Maar we hadden het gevoel dat de goal eraan zat te komen. We kregen ook een paar kansen, maar ik was blij dat er na een klein uur eentje inging." De IJslander Kristian Hlynsson schoot raak na een knappe actie van Brian Brobbey, die de pass gaf na een worsteling met NEC-verdediger Bram Nuytinck. "Een andere speler gaat wellicht naar de grond", klonk het vol lof over de spits.
Het doelpunt luidde merkwaardig genoeg een mindere fase in. "Zij werden feller, terwijl wij vaak te snel balverlies leden. We hadden betere keuzes moeten maken en beter van de ruimte moeten profiteren."
Ajax staat achtste, met zicht op meer. "Natuurlijk willen we naar die vijfde plek. Eerst moeten we voor tien minuten naar RKC. Best gek, iets dat je goed moet voorbereiden." Ajax begint in Waalwijk met een 3-2-voorsprong nadat de wedstrijd op 30 september werd gestaakt omdat RKC-doelman Etienne Vaessen even buiten bewustzijn was na een botsing met Brobbey. "We gaan alles op alles zetten om er klaar voor te zijn", aldus Van 't Schip die in Nijmegen aantrad met in de basis slechts twee spelers die ouder zijn dan 22. "De balans is een beetje scheef", erkende hij. "Daar moeten we misschien in de winterstop wat aan doen."
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP/RTR/AFP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino wil overleggen met de overkoepelende confederaties en nationale bonden over hervormingen van de mondiale voetbalbond. Dit heeft hij maandag voorgesteld in een brief aan de 211 aangesloten bonden, die ook het ANP heeft ingezien.
8 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft trainer José Mourinho van Real Madrid te verstaan gegeven dat hij moet ophouden om de scheidsrechters te intimideren. De club deed dat op X door een uitgeprinte foto te tonen met daarop een afbeelding van de Portugese coach en de tekst: stop met lastigvallen van de arbitrage ('Stop acoso arbitral ya')
9 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is de voorbereiding op de thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League begonnen zonder Jurriën Timber. De net van een blessure herstelde verdediger van Arsenal werkte aan de rand van het veld in Zeist een training af op de hometrainer, met naast zich assistent Ruud van Nistelrooij.
12 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Bondscoach Thomas Tuchel van Engeland kan voor de komende interlands niet beschikken over Cole Palmer, Declan Rice, Marcus Rashford, Tino Livramento en Kobbie Mainoo. De vijf hebben zich geblesseerd afgemeld voor de wedstrijden in de Nations League tegen Spanje, Tsjechië, Kroatië en nogmaals Tsjechië.
14 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Bondscoach Luis de la Fuente van Spanje heeft zijn contract bij de Spaanse voetbalbond (RFEF) verlengd tot en met het EK van 2032. Dat maakte de RFEF bekend. De 65-jarige coach won met Spanje onder meer het afgelopen WK.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk was er na een gesprek met de nieuwe bondscoach Xavi Hernández snel uit om langer door te gaan als international. Dat vertelt de 35-jarige verdediger maandag in gesprek met ESPN.
16 uur geledenZEIST (ANP) - Xavi Hernández ziet bij het Nederlands elftal een belangrijke rol weggelegd voor Joey Veerman. De middenvelder van Borussia Dortmund raakte na het EK van 2024 buiten beeld bij de toenmalige bondscoach Ronald Koeman, maar is door zijn Spaanse vervanger direct weer bij de selectie gehaald.
17 uur geleden