Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van 't Schip ziet Ajax 'op karakter' winnen bij NEC

Van 't Schip ziet Ajax 'op karakter' winnen bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - Ajax-trainer John van 't Schip zag zijn ploeg "op karakter" met 2-1 winnen van NEC. Met woensdag het restant van het duel met RKC, bij een 3-2-voorsprong, en zaterdag een thuiswedstrijd tegen Sparta voor de boeg lonkt de zesde plaats in de Eredivisie.

"Het was al met al een verdiende overwinning, op karakter binnengehaald", sprak Van 't Schip na het duel in Nijmegen bij ESPN. Bij de rust stond het nog 0-0. "Maar we hadden het gevoel dat de goal eraan zat te komen. We kregen ook een paar kansen, maar ik was blij dat er na een klein uur eentje inging." De IJslander Kristian Hlynsson schoot raak na een knappe actie van Brian Brobbey, die de pass gaf na een worsteling met NEC-verdediger Bram Nuytinck. "Een andere speler gaat wellicht naar de grond", klonk het vol lof over de spits.

Het doelpunt luidde merkwaardig genoeg een mindere fase in. "Zij werden feller, terwijl wij vaak te snel balverlies leden. We hadden betere keuzes moeten maken en beter van de ruimte moeten profiteren."

Ajax staat achtste, met zicht op meer. "Natuurlijk willen we naar die vijfde plek. Eerst moeten we voor tien minuten naar RKC. Best gek, iets dat je goed moet voorbereiden." Ajax begint in Waalwijk met een 3-2-voorsprong nadat de wedstrijd op 30 september werd gestaakt omdat RKC-doelman Etienne Vaessen even buiten bewustzijn was na een botsing met Brobbey. "We gaan alles op alles zetten om er klaar voor te zijn", aldus Van 't Schip die in Nijmegen aantrad met in de basis slechts twee spelers die ouder zijn dan 22. "De balans is een beetje scheef", erkende hij. "Daar moeten we misschien in de winterstop wat aan doen."

Meer uit Voetbal

Koploper Internazionale wint van Cremonese

CREMONA (ANP) - Internazionale heeft ook de uitwedstrijd tegen Cremonese gewonnen. Lautaro Martínez en Piotr Zieliński scoorden voor rust voor de koploper (0-2).

8 minuten geleden
City verspeelt punten tegen Spurs en ziet Arsenal uitlopen

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft punten verspeeld in de Premier League met een gelijkspel bij Tottenham Hotspur. De nummer 2 in de stand leidde na de eerste helft met 2-0, maar de Spurs knokten zich in de tweede helft naar 2-2. City kwam met het behaalde punt in Londen op 47 punten, 6 minder dan koploper Arsenal, dat zaterdag met 4-0 had gewonnen van Leeds United.

11 minuten geleden
Ajax bevestigt komst van linksback Zintsjenko

AMSTERDAM (ANP) - Oleksandr Zintsjenko maakt het seizoen af bij Ajax. De 29-jarige linksback uit Oekraïne komt over van Arsenal en heeft zich tot juli aan de club uit Amsterdam verbonden.

2 uur geleden
Voetbalsters Ajax verspelen koppositie tegen HERA United: 1-2

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de koppositie in de Eredivisie verspeeld. Ze verloren de thuiswedstrijd tegen stadgenoot HERA United (1-2). Danique Tolhoek bracht Ajax op voorsprong (1-0). Jonna van de Velde trof in eigen doel en Ina Booms maakte het winnende doelpunt voor HERA United.

2 uur geleden
Nieuwkomers bezorgen FC Utrecht een punt in Heerenveen

HEERENVEEN (ANP) - FC Utrecht heeft gebroken met een serie van zes nederlagen. De ploeg van trainer Ron Jans pakte een punt in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (1-1).

2 uur geleden
Ajax wil Japanner Sano overnemen van concurrent NEC

AMSTERDAM (ANP) - Ajax wil Kodai Sano per direct overnemen van NEC. De club ziet in de 22-jarige Japanner de gewenste versterking voor het middenveld.

2 uur geleden
NEC haalt middenvelder Hansen-Aarøen naar Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich versterkt met Isak Hansen-Aarøen. De Noorse middenvelder komt over van Werder Bremen en ondertekent een contract voor anderhalf jaar.

3 uur geleden