Van 't Schip wisselt Brobbey en Bergwijn vanwege fysiek ongemak
AMSTERDAM (ANP) - Brian Brobbey en Steven Bergwijn zijn niet fit uit de thuiswedstrijd van Ajax tegen Sparta Rotterdam (2-1) gekomen. " Brobbey kreeg last van een hamstring en Bergwijn kreeg ook last", verklaarde trainer John van 't Schip.
Van 't Schip was tevreden over het spel van zijn ploeg in de eerste helft. "We hadden wel vaker moeten scoren", zei hij. "We hadden met een grotere voorsprong de rust in moeten gaan." Na de treffer van Camiel Neghli van Sparta (2-1) ging Ajax steeds slechter spelen. "De energie was wat minder in de tweede helft, we kregen minder de grip erop", zei Van 't Schip bij ESPN. " Sparta speelde ook gewoon goed, al kwamen ze niet echt tot grote kansen en krijgen wij mogelijkheden op een derde doelpunt. Ik vond dat we te snel de bal verloren in de tweede helft."
Ajax sluit donderdag de groepsfase van de Europa League af met een thuiswedstrijd tegen AEK Athene. Volgende week zondag komt PEC Zwolle op bezoek. Van 't Schip mist die laatste wedstrijd omdat hij de bruiloft van zijn zoon in Australië wil bijwonen.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
29 minuten geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
43 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
5 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
8 uur geleden