Van 't Schip weet niet of Henderson bij Ajax blijft
AMSTERDAM (ANP) - John van 't Schip weet niet of Jordan Henderson volgend seizoen nog bij Ajax speelt. De trainer heeft ook vernomen dat de middenvelder niet tevreden is over het topsportklimaat bij de club uit Amsterdam. "Daar heb ik wel gemengde gevoelens over", zei de coach na een zege van 3-0 op Almere City.
"Kijk, Jordan komt ergens vandaan waar alles op-en-top geregeld is", doelde Van 't Schip op Liverpool. "Daar loopt het al jaren goed. Die organisatie staat. Dan komt hij bij Ajax en dat is hier natuurlijk niet zo geweest het afgelopen jaar. Daar zit waarschijnlijk de frustratie van Henderson. Hij heeft te weinig zijn waarde kunnen tonen en dat frustreert hem. En daar heeft hij wat over gezegd. Maar het mag niet onderschat worden wat het lichamelijk en geestelijk met jonge spelers doet als ze zo'n zwaar en moeilijk jaar beleven."
De 33-jarige Henderson staat nog twee seizoenen bij Ajax onder contract. Ook voor Van 't Schip is het gissen of de Engelse middenvelder die verbintenis respecteert. "Dat is ook iets wat hij op dit moment waarschijnlijk bespreekt met Alex Kroes", doelde de coach op de technisch directeur van Ajax.
Meer uit Voetbal
NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft thuis met 2-2 gelijkgespeeld tegen sc Heerenveen. Het elftal van Dick Schreuder staat na het duel in de Goffert op de derde plaats met 3 punten voorsprong op Ajax. De Amsterdammers komen later op de zondag in De Kuip in actie tegen nummer 2 Feyenoord.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
2 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
3 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
16 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
19 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
20 uur geleden