Van 't Schip vindt dat het niet rustiger is geworden bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - John van 't Schip vindt dat het er niet rustiger op is geworden bij Ajax sinds hij is aangesteld als trainer. De clubman werd vorig jaar benoemd als opvolger van de ontslagen Maurice Steijn en moest ervoor zorgen dat er weer wat rust zou komen in de Johan Cruijff ArenA.
"Sinds ik ben ingesprongen, is het er niet rustiger op geworden", zei Van 't Schip via het clubkanaal van Ajax. Dinsdag maakte de club bekend dat de nieuwe algemeen directeur Alex Kroes is geschorst. Volgens de raad van commissarissen van de club heeft hij zich schuldig gemaakt aan het handelen met voorkennis in aandelen van de club uit Amsterdam.
"Ik hoopte dat de club rust kon creëren, maar die was er tot Kroes instapte ook niet. Natuurlijk gaan mensen dit weer oppakken, maar het creëert heel veel onrust. In die situatie moeten we het hele seizoen presteren, met een groep die jong is. Ik moet zeggen dat ze het heel goed doen, mensen vergeten vaak dat zoiets wel wat met een groep doet."
Druk
Dinsdagavond werd de groep ingelicht door directeur voetbal Marijn Beuker over Kroes. "Iedereen leest zoiets of krijgt het te horen in zijn privésituatie. Er komt druk op, waar zij in feite niet veel aan hebben kunnen doen. Niet weer, dachten ze en ze konden niet geloven dat dit is gebeurd. Maar het is al snel een kwestie van overgaan tot de orde van de dag; trainen en verzorgen. Want er wacht weer een belangrijke wedstrijd."
Ajax neemt het donderdagavond thuis op tegen Go Ahead Eagles.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Bayern München heeft in de uitwedstrijd tegen Real Madrid een goede uitgangspositie verworven voor een plek in de halve finale van de Champions League. De kampioen van Duitsland zegevierde met 2-1 in stadion Bernabéu door doelpunten van Luis Díaz en Harry Kane. Vervolgens maakte Kylian Mbappé het duel weer spannend. Volgende week woensdag is de return van de kwartfinale in de hoofdstad van Beieren.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
5 uur geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
10 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
14 uur geleden