Van 't Schip vindt dat het niet rustiger is geworden bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - John van 't Schip vindt dat het er niet rustiger op is geworden bij Ajax sinds hij is aangesteld als trainer. De clubman werd vorig jaar benoemd als opvolger van de ontslagen Maurice Steijn en moest ervoor zorgen dat er weer wat rust zou komen in de Johan Cruijff ArenA.
"Sinds ik ben ingesprongen, is het er niet rustiger op geworden", zei Van 't Schip via het clubkanaal van Ajax. Dinsdag maakte de club bekend dat de nieuwe algemeen directeur Alex Kroes is geschorst. Volgens de raad van commissarissen van de club heeft hij zich schuldig gemaakt aan het handelen met voorkennis in aandelen van de club uit Amsterdam.
"Ik hoopte dat de club rust kon creëren, maar die was er tot Kroes instapte ook niet. Natuurlijk gaan mensen dit weer oppakken, maar het creëert heel veel onrust. In die situatie moeten we het hele seizoen presteren, met een groep die jong is. Ik moet zeggen dat ze het heel goed doen, mensen vergeten vaak dat zoiets wel wat met een groep doet."
Druk
Dinsdagavond werd de groep ingelicht door directeur voetbal Marijn Beuker over Kroes. "Iedereen leest zoiets of krijgt het te horen in zijn privésituatie. Er komt druk op, waar zij in feite niet veel aan hebben kunnen doen. Niet weer, dachten ze en ze konden niet geloven dat dit is gebeurd. Maar het is al snel een kwestie van overgaan tot de orde van de dag; trainen en verzorgen. Want er wacht weer een belangrijke wedstrijd."
Ajax neemt het donderdagavond thuis op tegen Go Ahead Eagles.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en technisch directeur van de club Mo Allach hebben aangifte gedaan van identiteitsfraude. Dat bevestigt een woordvoerder van de club donderdag na berichtgeving van RTV Noord en de NOS. Oplichters zouden zich op de transfermarkt hebben voorgedaan als Allach en zijn club en zo spelers en zaakwaarnemers om de tuin hebben geleid.
1 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sean Steur heeft Ajax definitief verruild voor Newcastle United. De 18-jarige middenvelder heeft bij de club uit de Premier League een contract voor vijf seizoenen getekend.
2 uur geledenCAÏRO (ANP/RTR) - De Egyptische voetbalbond heeft het contract met bondscoach Hossam Hassan verlengd. Volgens lokale media loopt het contract tot en met 2030. Egypte werd dinsdag uitgeschakeld in de achtste finales van het WK door Argentinië (2-3), door drie late doelpunten van de titelverdediger.
18 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Rafael Márquez is woensdag officieel aangesteld als nieuwe bondscoach van Mexico. De 47-jarige oud-international van Mexico was assistent onder Javier Aguirre, die maandag opstapte na de uitschakeling op het WK voetbal. De naam van Márquez werd al genoemd als waarschijnlijke opvolger.
18 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Başar Önal verruilt NEC voor het Franse LOSC Lille. Dat maakte de club uit Nijmegen bekend. De 22-jarige aanvaller had nog een contract tot medio 2028. NEC spreekt van een transferrecord voor de club.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Dick Schreuder heeft de Rinus Michels Award voor de beste coach van het afgelopen Eredivisieseizoen gewonnen. De 54-jarige trainer van NEC was samen met Anthony Correia (voorheen Telstar, nu FC Utrecht) en Peter Bosz van PSV genomineerd. Bosz mocht de prijs de afgelopen twee jaar in ontvangst nemen.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft met "grote verslagenheid" gereageerd op het overlijden van clubicoon Leo van Veen. De oud-voetballer en -trainer overleed woensdag op 80-jarige leeftijd. Hij was al geruime tijd ziek.
20 uur geleden