Van 't Schip tot einde seizoen hoofdtrainer Ajax
AMSTERDAM (ANP) - John van 't Schip is tot het einde van dit seizoen hoofdtrainer van Ajax. Vanaf 1 juli volgend jaar gaat de oud-speler van de club bij de Amsterdammers verder in het technisch management, meldt Ajax.
Van 't Schip is de opvolger van Hedwiges Maduro, die de laatste twee duels met Brighton & Hove Albion en PSV interim-coach was na het ontslag van Maurice Steijn. Maduro keert onder Van 't Schip terug in zijn rol als assistent. Michael Valkanis wordt de andere assistent. De Australiƫr komt over van Hapoel Tel Aviv, waar hij hoofdtrainer was. Van 't Schip en Valkanis werkten eerder samen bij de Griekse nationale ploeg, Melbourne City en PEC Zwolle.
Ajax speelt donderdag voor het eerst met Van 't Schip als eindverantwoordelijke. Tegenstander in de Johan Cruijff ArenA is dan FC Volendam. Ajax verlaat bij een zege de laatste plaats in de Eredivisie, waar het na het verlies van 5-2 bij PSV sinds zondag staat.
'Ras-Ajacied'
"Ik ben blij dat het rond is en ik heb veel zin om te gaan beginnen bij de club waar het voor mij ook ooit is begonnen", zegt Van 't Schip. "Uit de gesprekken die ik met alle betrokkenen hierover heb gevoerd, heb ik een erg goed gevoel overgehouden. Ajax moet snel de sportieve weg omhoog pakken en daar werk ik graag aan mee."
Van 't Schip was vijftien jaar geleden al eens werkzaam in de technische staf bij Ajax, als assistent van Marco van Basten, met wie hij daarvoor ook het Nederlands elftal onder zijn hoede had.
"John is een ras-Ajacied die veel ervaring heeft opgedaan in binnen- en buitenland, zowel op het veld als daarbuiten", zegt Jan van Halst, interim-directeur van Ajax. "Wat ons betreft is hij voor nu de aangewezen persoon om aan de prestaties een positieve draai te geven. Allereerst als hoofdcoach bij het eerste elftal. Voor de langere termijn zal een andere technische rol voor hem in het verschiet liggen. John heeft eerder goed samengewerkt met Valkanis als assistent-trainer en wij denken dat Michael een welkome toevoeging is aan onze technische staf."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriƫn Timber heeft Arsenal aan een belangrijke zege op Chelsea geholpen. De verdediger maakte het winnende doelpunt voor de koploper van de Premier League (2-1). Hij kopte raak na een hoekschop van Declan Rice.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de thuiswedstrijd tegen AZ gewonnen. De ploeg van trainer Ron Jans vierde de eerste zege sinds 9 november in Stadion Galgenwaard, toen Ajax werd verslagen (2-1).
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie vindt dat zijn ploeg "terecht" van FC Twente heeft verloren. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 onderuit. Feyenoord staat nog wel op de tweede plaats in de Eredivisie.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Crystal Palace gewonnen (2-1). De club klom met de zege naar de derde plaats van de ranglijst van de Premier League.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - FC Groningen heeft voor de zesde keer op rij een competitienederlaag geleden. Het elftal van coach Dick Lukkien verloor met 3-2 bij FC Volendam. FC Groningen duikelde naar de elfde plaats in de Eredivisie. FC Volendam steeg naar de dertiende plaats.
4 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Feyenoord heeft in Enschede de zevende competitienederlaag van het seizoen geleden. De Rotterdammers gingen in De Veste met 2-0 ten onder tegen FC Twente. Feyenoord blijft desondanks op de tweede plaats van de Eredivisie staan. FC Twente klom naar de vijfde plaats.
4 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ajax heeft volgens Fred Grim "een heel slechte wedstrijd gespeeld". Dat zei de coach van de Amsterdammers na het 0-0-gelijkspel bij PEC Zwolle tegen ESPN. "Het was gewoon niet goed. Ook al was het moeilijk voetballen op dit veld. Het was zeker niet goed genoeg om te winnen", aldus Grim.
6 uur geleden