Van 't Schip tot einde seizoen hoofdtrainer Ajax
AMSTERDAM (ANP) - John van 't Schip is tot het einde van dit seizoen hoofdtrainer van Ajax. Vanaf 1 juli volgend jaar gaat de oud-speler van de club bij de Amsterdammers verder in het technisch management, meldt Ajax.
Van 't Schip is de opvolger van Hedwiges Maduro, die de laatste twee duels met Brighton & Hove Albion en PSV interim-coach was na het ontslag van Maurice Steijn. Maduro keert onder Van 't Schip terug in zijn rol als assistent. Michael Valkanis wordt de andere assistent. De Australiër komt over van Hapoel Tel Aviv, waar hij hoofdtrainer was. Van 't Schip en Valkanis werkten eerder samen bij de Griekse nationale ploeg, Melbourne City en PEC Zwolle.
Ajax speelt donderdag voor het eerst met Van 't Schip als eindverantwoordelijke. Tegenstander in de Johan Cruijff ArenA is dan FC Volendam. Ajax verlaat bij een zege de laatste plaats in de Eredivisie, waar het na het verlies van 5-2 bij PSV sinds zondag staat.
'Ras-Ajacied'
"Ik ben blij dat het rond is en ik heb veel zin om te gaan beginnen bij de club waar het voor mij ook ooit is begonnen", zegt Van 't Schip. "Uit de gesprekken die ik met alle betrokkenen hierover heb gevoerd, heb ik een erg goed gevoel overgehouden. Ajax moet snel de sportieve weg omhoog pakken en daar werk ik graag aan mee."
Van 't Schip was vijftien jaar geleden al eens werkzaam in de technische staf bij Ajax, als assistent van Marco van Basten, met wie hij daarvoor ook het Nederlands elftal onder zijn hoede had.
"John is een ras-Ajacied die veel ervaring heeft opgedaan in binnen- en buitenland, zowel op het veld als daarbuiten", zegt Jan van Halst, interim-directeur van Ajax. "Wat ons betreft is hij voor nu de aangewezen persoon om aan de prestaties een positieve draai te geven. Allereerst als hoofdcoach bij het eerste elftal. Voor de langere termijn zal een andere technische rol voor hem in het verschiet liggen. John heeft eerder goed samengewerkt met Valkanis als assistent-trainer en wij denken dat Michael een welkome toevoeging is aan onze technische staf."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV gunt Joey Veerman een transfer naar Borussia Dortmund. "Ik heb ook bij Dortmund gewerkt en ik weet wat voor een mooie club dat is", zei hij na een nipte uitzege op Excelsior (1-2). "Maar ik weet daar verder niets van. Ik zit nu over iets te kletsen waar ik niets van weet. Dus dat heeft geen zin."
7 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur (3-1) gewonnen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - PSV heeft de eerste competitiezege van het nieuwe seizoen binnen. De titelverdediger uit Eindhoven won de uitwedstrijd tegen Excelsior (1-2), na een teleurstellend gelijkspel vorige week in het thuisduel met Fortuna Sittard (2-2).
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - AZ is het seizoen voortvarend begonnen. De winnaar van de Johan Cruijff Schaal won ook de uitwedstrijd tegen FC Utrecht (1-4), na een zege vorig weekend voor eigen publiek op ADO Den Haag (2-0).
10 uur geledenTILBURG (ANP) - NEC heeft in de tweede helft ver afstand genomen van Willem II in Tilburg (1-4). De club kan zich nu richten op de thuiswedstrijd van woensdag tegen Bodø/Glimt in de play-offs van de Champions League.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Ferran Torres maakt de overstap van FC Barcelona naar Paris Saint-Germain. Dat hebben beide clubs zaterdag bekendgemaakt. De 26-jarige aanvaller, die deze zomer met Spanje wereldkampioen werd, heeft in Parijs getekend tot 2031.
19 uur geledenVELSEN (ANP) - Sparta Rotterdam heeft bij Telstar de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer Rogier Meijer won in Velsen met 3-1. Marvin Young, Nökkvi Thórisson en Robin van Cruijsen scoorden voor Sparta. Abdelnour Soualhia maakte een doelpunt voor Telstar.
1 dag geleden