
Van 't Schip tot einde seizoen hoofdtrainer Ajax
AMSTERDAM (ANP) - John van 't Schip is tot het einde van dit seizoen hoofdtrainer van Ajax. Vanaf 1 juli volgend jaar gaat de oud-speler van de club bij de Amsterdammers verder in het technisch management, meldt Ajax.
Van 't Schip is de opvolger van Hedwiges Maduro, die de laatste twee duels met Brighton & Hove Albion en PSV interim-coach was na het ontslag van Maurice Steijn. Maduro keert onder Van 't Schip terug in zijn rol als assistent. Michael Valkanis wordt de andere assistent. De Australiër komt over van Hapoel Tel Aviv, waar hij hoofdtrainer was. Van 't Schip en Valkanis werkten eerder samen bij de Griekse nationale ploeg, Melbourne City en PEC Zwolle.
Ajax speelt donderdag voor het eerst met Van 't Schip als eindverantwoordelijke. Tegenstander in de Johan Cruijff ArenA is dan FC Volendam. Ajax verlaat bij een zege de laatste plaats in de Eredivisie, waar het na het verlies van 5-2 bij PSV sinds zondag staat.
'Ras-Ajacied'
"Ik ben blij dat het rond is en ik heb veel zin om te gaan beginnen bij de club waar het voor mij ook ooit is begonnen", zegt Van 't Schip. "Uit de gesprekken die ik met alle betrokkenen hierover heb gevoerd, heb ik een erg goed gevoel overgehouden. Ajax moet snel de sportieve weg omhoog pakken en daar werk ik graag aan mee."
Van 't Schip was vijftien jaar geleden al eens werkzaam in de technische staf bij Ajax, als assistent van Marco van Basten, met wie hij daarvoor ook het Nederlands elftal onder zijn hoede had.
"John is een ras-Ajacied die veel ervaring heeft opgedaan in binnen- en buitenland, zowel op het veld als daarbuiten", zegt Jan van Halst, interim-directeur van Ajax. "Wat ons betreft is hij voor nu de aangewezen persoon om aan de prestaties een positieve draai te geven. Allereerst als hoofdcoach bij het eerste elftal. Voor de langere termijn zal een andere technische rol voor hem in het verschiet liggen. John heeft eerder goed samengewerkt met Valkanis als assistent-trainer en wij denken dat Michael een welkome toevoeging is aan onze technische staf."
Meer uit Voetbal
GENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
15 uur geledenZEIST (ANP) - De onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB heeft besloten de licentie van betaaldvoetbalorganisatie Vitesse per 11 juli in te trekken. De club uit Arnhem heeft structureel en over een langere periode het licentiesysteem omzeild en ondermijnd en blijft dat volgens de licentiecommissie nog steeds doen. Vitesse kan in beroep tegen het besluit.
15 uur geledenTHUN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben zondag waarschijnlijk een ruime zege nodig op Frankrijk voor een plek in de kwartfinales van het EK, maar de laatste overwinning op de Fransen dateert van tien jaar geleden. Drie jaar geleden waren 'Les Bleues', na verlenging, al verantwoordelijk voor de uitschakeling van titelhouder Oranje in de kwartfinales van het EK in Engeland.
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Christian Rasmussen verlaat Ajax voor Fortuna Düsseldorf. De 22-jarige Deense aanvaller slaagde er de afgelopen seizoenen niet in een basisplaats te bemachtigen bij de club uit Amsterdam.
16 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat blijft voorlopig bondscoach van Curaçao. De 77-jarige Nederlander heeft zijn deze maand aflopende contract verlengd tot het einde van dit jaar. Dat meldt de voetbalbond van Curaçao.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer John Heitinga wil dat Ajax aanvallender speelt dan het afgelopen seizoen. "Marcel en ik staan voor voetbal dat goed bij Ajax past", doelde hij tijdens een persconferentie op zijn assistent Keizer. "We willen vermakelijk voetbal spelen. Daar mogen jullie mij op afrekenen."
17 uur geleden