Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van 't Schip tot einde seizoen hoofdtrainer Ajax

Van 't Schip tot einde seizoen hoofdtrainer Ajax

AMSTERDAM (ANP) - John van 't Schip is tot het einde van dit seizoen hoofdtrainer van Ajax. Vanaf 1 juli volgend jaar gaat de oud-speler van de club bij de Amsterdammers verder in het technisch management, meldt Ajax.

Van 't Schip is de opvolger van Hedwiges Maduro, die de laatste twee duels met Brighton & Hove Albion en PSV interim-coach was na het ontslag van Maurice Steijn. Maduro keert onder Van 't Schip terug in zijn rol als assistent. Michael Valkanis wordt de andere assistent. De Australiër komt over van Hapoel Tel Aviv, waar hij hoofdtrainer was. Van 't Schip en Valkanis werkten eerder samen bij de Griekse nationale ploeg, Melbourne City en PEC Zwolle.

Ajax speelt donderdag voor het eerst met Van 't Schip als eindverantwoordelijke. Tegenstander in de Johan Cruijff ArenA is dan FC Volendam. Ajax verlaat bij een zege de laatste plaats in de Eredivisie, waar het na het verlies van 5-2 bij PSV sinds zondag staat.

'Ras-Ajacied'

"Ik ben blij dat het rond is en ik heb veel zin om te gaan beginnen bij de club waar het voor mij ook ooit is begonnen", zegt Van 't Schip. "Uit de gesprekken die ik met alle betrokkenen hierover heb gevoerd, heb ik een erg goed gevoel overgehouden. Ajax moet snel de sportieve weg omhoog pakken en daar werk ik graag aan mee."

Van 't Schip was vijftien jaar geleden al eens werkzaam in de technische staf bij Ajax, als assistent van Marco van Basten, met wie hij daarvoor ook het Nederlands elftal onder zijn hoede had.

"John is een ras-Ajacied die veel ervaring heeft opgedaan in binnen- en buitenland, zowel op het veld als daarbuiten", zegt Jan van Halst, interim-directeur van Ajax. "Wat ons betreft is hij voor nu de aangewezen persoon om aan de prestaties een positieve draai te geven. Allereerst als hoofdcoach bij het eerste elftal. Voor de langere termijn zal een andere technische rol voor hem in het verschiet liggen. John heeft eerder goed samengewerkt met Valkanis als assistent-trainer en wij denken dat Michael een welkome toevoeging is aan onze technische staf."

Meer uit Voetbal

Semenyo acht weken uitgeschakeld bij ManCity door beenblessure

MANCHESTER (ANP/AFP) - Manchester City moet het acht weken zonder aanvaller Antoine Semenyo stellen. Dat zei Manchester City-trainer Enzo Maresca op een persconferentie in aanloop naar de Champions League-wedstrijd tegen AEK Athene van dinsdag.

3 uur geleden
Wiegman blijft bondscoach Engelse voetbalsters tot en met EK 2029

LONDEN (ANP) - Sarina Wiegman blijft langer bondscoach van de Engelse voetbalsters. De 56-jarige Wiegman lag vast tot en met het WK van 2027 en heeft een nieuw contract getekend tot en met het EK van 2029.

5 uur geleden
Real Madrid via fraaie treffers Güler en Mbappé langs Sevilla

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de laatste competitiewedstrijd voor de topper van volgende week tegen FC Barcelona gewonnen. Trainer José Mourinho zag zijn elftal in stadion Bernabéu Sevilla met 4-1 verslaan.

18 uur geleden
Lazio blijft na zege op Juventus gedeeld koploper in Serie A

TURIJN (ANP) - Lazio blijft goed presteren in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won de uitwedstrijd tegen Juventus met 3-0. Lazio heeft na zeven speelronden 19 punten en staat daarmee gedeeld aan kop, samen met regerend kampioen Internazionale.

18 uur geleden
NEC speelt tegen Fortuna voor de vierde keer op rij gelijk

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft voor de vierde keer op rij gelijkgespeeld. De formatie van trainer Dick Schreuder moest thuis tegen Fortuna Sittard genoegen nemen met een 2-2-gelijkspel. De laatste drie duels tegen Go Ahead Eagles, Ajax en Levski Sofia eindigden in 1-1.

19 uur geleden
FC Twente lijdt tegen FC Utrecht eerste nederlaag in thuisduel

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft voor het eerst dit seizoen een thuiswedstrijd in de Eredivisie verloren. FC Utrecht was in de Grolsch Veste met 2-1 te sterk. FC Twente was bij een zege naar de gedeelde tweede plaats op de ranglijst geklommen, maar staat nu vijfde met een achterstand van 6 punten op koploper Feyenoord.

19 uur geleden
AC Milan klimt na thuiszege op Atalanta naar vierde plaats

MILAAN (ANP) - AC Milan is in de Italiaanse voetbalcompetitie naar de vierde plaats gestegen. Het elftal van trainer Ruben Amorim won in eigen stadion met 3-2 van Atalanta. De ploeg uit Bergamo speelt donderdag in Amsterdam tegen Ajax in de Conference League.

21 uur geleden