
Van 't Schip stopt aan einde seizoen als hoofdtrainer van Ajax
AMSTERDAM (ANP) - John van 't Schip is volgend seizoen geen hoofdtrainer van Ajax meer en stopt aan het einde van de competitie. Dat liet hij weten op een persconferentie voor het uitduel van zondag met PEC Zwolle.
"Alex Kroes is begonnen", doelde Van 't Schip op de nieuwe algemeen directeur van Ajax. "Hij is met veel mensen aan het praten. We hebben ook over mijn toekomst gesproken. Ik stop als hoofdtrainer. Dat is duidelijk. Maar we praten wel over een andere rol voor meerdere jaren. Daarover is niets duidelijk nog. Ik wil daar nu ook niet over praten. Ik wil me volledig focussen op de laatste acht duels met Ajax. Dat is voor mij geen probleem."
De 60-jarige Van 't Schip is sinds eind oktober hoofdtrainer van Ajax, na het vertrek van Maurice Steijn. Hij zou eigenlijk een rol in het technisch management krijgen en staat nog tot de zomer van 2025 bij de club uit Amsterdam onder contract.
Verlengstuk
Van 't Schip wilde niet zeggen of hij graag hoofdtrainer van Ajax had willen blijven. "Dan beginnen we over 'als dit' en 'als dat" dat heeft geen zin", zei hij. "Ik communiceer het nu, maar voor mij was dit al wel duidelijk. Toen ik bij Ajax tekende, zou ik eigenlijk Klaas-Jan Huntelaar en Kelvin de Lang ondersteunen en een verlengstuk zijn naar de jeugdopleiding op De Toekomst. Maar dingen kunnen snel veranderen in het voetbal. Na dit seizoen zal ik nog eens uitgebreid met Kroes spreken. Volgens mij is het de bedoeling dat mijn nieuwe contract tegelijkertijd met zijn verbintenis afloopt."
Kroes heeft een driejarig contract bij Ajax ondertekend. "Hij maakt een gedreven en energieke indruk op me", zei Van 't Schip. "Maar hij staat voor een gigantische klus. Het zal best wel even duren voordat zichtbaar is waar hij mee bezig is."
Kroes is niet alleen op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Hij wil ook een directeur transferzaken en hoofd jeugdopleiding aanstellen.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda is het seizoen dankzij twee nieuwkomers begonnen met een 2-1-zege op Fortuna Sittard. Voormalig Duits international Lewis Holtby bewees meteen zijn waarde voor de ploeg van trainer Carl Hoefkens met een doelpunt en een assist. De Finse huurling Juho Talvitie maakte de andere Bredase treffer.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Arsenal heeft in de eerste speelronde van de Premier League Manchester United verslagen. De ploeg uit Londen was op Old Trafford met 1-0 net te sterk voor de thuisploeg. Het enige doelpunt viel al vroeg in het duel en werd gemaakt door de Italiaan Riccardo Calafiori.
8 uur geledenVOLENDAM (ANP) - AZ heeft tussen Europese verplichtingen door in de Eredivisie 2 punten laten liggen bij FC Volendam. Het duel tussen beide Noord-Hollandse clubs eindigde in 2-2.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV vreest dat zijn aanvaller Alassane Pléa ernstig geblesseerd is geraakt. "Ik zag zijn rechterknie een beetje wegknikken. Dat is natuurlijk niet goed. Laten we hopen dat het meevalt", zei hij na een uitzege op FC Twente (0-2).
10 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV lijkt de zaken al vroeg in het seizoen aardig op orde te hebben. De kampioen won de uitwedstrijd tegen FC Twente (0-2), na de ruime thuiszege van vorige week op Sparta Rotterdam (6-1). Tegenvaller was het uitvallen van Alassane Pléa, die veel last van een knie leek te hebben. De Fransman speelde als spits in Enschede omdat Ricardo Pepi nog niet fit is en Luuk de Jong naar FC Porto is vertrokken.
11 uur geledenENSCHEDE (ANP) - PSV heeft ook de tweede competitiewedstrijd van dit seizoen gewonnen. De kampioen was in een uitwedstrijd vooral na rust veel te sterk voor FC Twente (0-2).
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta heeft zondag op Het Kasteel met 2-1 gewonnen van FC Utrecht. Daarmee behaalden de Rotterdammers de eerste 3 punten van deze competitie. FC Utrecht blijft na twee speelronden op 3 punten staan.
11 uur geleden