Van 't Schip snapt weinig van commotie over vrije dagen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip kijkt een beetje op van de commotie die afgelopen week ontstond nadat was uitgelekt dat hij de spelers van Ajax drie vrije dagen had gegeven. "Ze hadden twee weken bijna geen vrije dag gehad", zei hij vlak voor de aftrap van het thuisduel met FC Utrecht bij ESPN. "Als er één een beetje inzicht in heeft hoe ze er voor staan, dan ben ik het wel met mijn technische staf."
Veel supporters van Ajax snapten niet waarom Van 't Schip zijn spelers op maandag, dinsdag en vrijdag vrij gaf. Hun club verloor zondag van AZ (2-0) en tijdens die wedstrijd bleek dat veel spelers het nieuwe systeem met vijf verdedigers nog onvoldoende onder de knie hebben.
"Op maandag laten de spelers zich vaak behandelen. Dan herstellen ze", zei Van 't Schip. "Op dinsdag zijn ze vaak vrij en woensdag en vooral donderdag hebben ze heel pittig getraind. Maar een groep spelers wilde vrijdag toch trainen. Dat vertelden ze uit eigen initiatief. Dat is natuurlijk prima. Wij waren er toch. We zouden wel zien hoeveel spelers zouden komen."
Uiteindelijk kwamen er dertien spelers naar De Toekomst. De negen voetballers die buiten trainden, staan zondag aan de aftrap van het thuisduel met FC Utrecht. "Maar dat heeft natuurlijk niets met elkaar te maken", zei Van 't Schip. "Dat zou raar zijn."
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
48 minuten geledenZEIST (ANP) - Voetbalster Esmee Brugts ziet zichzelf nog niet als een van de nieuwe leiders van Oranje. Hoewel de 22-jarige linksback van FC Barcelona één van de sterren van Nederland is, stelt ze zich buiten de lijnen bescheiden op. "Ik ben niet iemand van heel veel woorden. Ik wil vooral mijn voeten laten spreken", zegt Brugts in aanloop naar het WK-kwalificatieduel tegen Frankrijk dat dinsdag in Breda wordt gespeeld.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door wereldvoetbalbond FIFA aangewezen als een van de scheidsrechters op het komende WK. Dat meldt de KNVB.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft donderdag de groepstraining hervat bij FC Barcelona. Spaanse media meldden dat de 28-jarige middenvelder daags na de nederlaag van Barcelona tegen Atlético Madrid (0-2) in de kwartfinale van de Champions League op het trainingsveld van de club verscheen.
6 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - Barcelona-trainer Hansi Flick was niet te spreken over de beslissingen van de VAR in de met 2-0 verloren kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De trainer van de Catalanen was het niet eens met de rode kaart van Pau Cubarsí en het moment bij een doeltrap van Atlético-speler Marc Pubill, waar Barcelona recht had op een strafschop.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de druk op Liverpool en trainer Arne Slot vergroot in hun eerste ontmoeting in de kwartfinales van de Champions League. De titelverdediger was thuis oppermachtig en boekte een eenvoudige 2-0-zege tegen een matig Liverpool. De returnwedstrijd is volgende week dinsdag.
21 uur geledenZEIST (ANP) - Het competitiebestuur heeft besloten om de wedstrijd in de Eredivisie tussen Go Ahead Eagles en NAC van 15 maart niet ongeldig te verklaren. Dat maakte de KNVB bekend op de eigen website. NAC Breda had een klacht ingediend na de 6-0-nederlaag vanwege het meespelen van Go Ahead-speler Dean James. Hij zou als international van Indonesië mogelijk het Nederlanderschap zijn verloren en zo geen werkvergunning hebben.
22 uur geleden