Van 't Schip snapt weinig van commotie over vrije dagen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip kijkt een beetje op van de commotie die afgelopen week ontstond nadat was uitgelekt dat hij de spelers van Ajax drie vrije dagen had gegeven. "Ze hadden twee weken bijna geen vrije dag gehad", zei hij vlak voor de aftrap van het thuisduel met FC Utrecht bij ESPN. "Als er één een beetje inzicht in heeft hoe ze er voor staan, dan ben ik het wel met mijn technische staf."
Veel supporters van Ajax snapten niet waarom Van 't Schip zijn spelers op maandag, dinsdag en vrijdag vrij gaf. Hun club verloor zondag van AZ (2-0) en tijdens die wedstrijd bleek dat veel spelers het nieuwe systeem met vijf verdedigers nog onvoldoende onder de knie hebben.
"Op maandag laten de spelers zich vaak behandelen. Dan herstellen ze", zei Van 't Schip. "Op dinsdag zijn ze vaak vrij en woensdag en vooral donderdag hebben ze heel pittig getraind. Maar een groep spelers wilde vrijdag toch trainen. Dat vertelden ze uit eigen initiatief. Dat is natuurlijk prima. Wij waren er toch. We zouden wel zien hoeveel spelers zouden komen."
Uiteindelijk kwamen er dertien spelers naar De Toekomst. De negen voetballers die buiten trainden, staan zondag aan de aftrap van het thuisduel met FC Utrecht. "Maar dat heeft natuurlijk niets met elkaar te maken", zei Van 't Schip. "Dat zou raar zijn."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De blessureproblemen bij Feyenoord houden voorlopig aan. Verdediger Tsuyoshi Watanabe viel zondag in de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo in de 63e minuut uit en werd vervangen door Thijs Kraaijeveld.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de eerste plaats in La Liga weer overgenomen van Real Madrid. De ploeg van aanvoerder Frenkie de Jong was in het eigen Camp Nou met 3-0 te sterk voor Real Oviedo, de laagst geklasseerde ploeg in de competitie.
4 uur geleden