Van 't Schip snapt weinig van commotie over vrije dagen Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip kijkt een beetje op van de commotie die afgelopen week ontstond nadat was uitgelekt dat hij de spelers van Ajax drie vrije dagen had gegeven. "Ze hadden twee weken bijna geen vrije dag gehad", zei hij vlak voor de aftrap van het thuisduel met FC Utrecht bij ESPN. "Als er één een beetje inzicht in heeft hoe ze er voor staan, dan ben ik het wel met mijn technische staf."
Veel supporters van Ajax snapten niet waarom Van 't Schip zijn spelers op maandag, dinsdag en vrijdag vrij gaf. Hun club verloor zondag van AZ (2-0) en tijdens die wedstrijd bleek dat veel spelers het nieuwe systeem met vijf verdedigers nog onvoldoende onder de knie hebben.
"Op maandag laten de spelers zich vaak behandelen. Dan herstellen ze", zei Van 't Schip. "Op dinsdag zijn ze vaak vrij en woensdag en vooral donderdag hebben ze heel pittig getraind. Maar een groep spelers wilde vrijdag toch trainen. Dat vertelden ze uit eigen initiatief. Dat is natuurlijk prima. Wij waren er toch. We zouden wel zien hoeveel spelers zouden komen."
Uiteindelijk kwamen er dertien spelers naar De Toekomst. De negen voetballers die buiten trainden, staan zondag aan de aftrap van het thuisduel met FC Utrecht. "Maar dat heeft natuurlijk niets met elkaar te maken", zei Van 't Schip. "Dat zou raar zijn."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
10 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
11 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
20 uur geleden