Van 't Schip keurt vuistslag van zijn aanvoerder Bergwijn af
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip vindt het niet goed te praten dat Steven Bergwijn afgelopen zondag een flinke klap heeft uitgedeeld aan Bart Nieuwkoop in het verloren uitduel met Feyenoord (6-0). De aanvoerder van Ajax sloeg zijn tegenstander bij een achterstand van 3-0 met een harde vuistslag naar de grasmat.
"Laat ik hem eerst maar feliciteren", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Want hij is vader geworden. Maar zijn frustraties op dat moment zijn niet goed te praten. Hij is terug van een langdurige blessure en dan maakt hij dit mee. Met die frustraties ging hij niet goed om. Maar goed, er is voldoende over gezegd en geschreven."
De KNVB heeft Bergwijn na het bestuderen van videobeelden niet alsnog geschorst. De aanklager kon geen onderzoek starten omdat videoscheidsrechter Rob Dieperink verklaarde dat hij de situatie heeft beoordeeld. Bergwijn is daarom zondag gewoon inzetbaar voor Ajax tijdens het thuisduel met FC Twente.
Meer uit Voetbal
BILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
12 minuten geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
46 minuten geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is het met Stadion Feijenoord en de Vereniging Aandeelhouders Stadion Feijenoord (VASF) op hoofdlijnen eens geworden over de voorwaarden waaronder de club een belang van 95 procent krijgt in De Kuip. Hierdoor komt het stadion in handen van de Rotterdamse voetbalclub.
3 uur geledenBERGAMO (ANP) - Marten de Roon heeft met Atalanta de kwartfinales van het Italiaanse bekertoernooi bereikt. De 34-jarige middenvelder maakte in de met 4-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Genoa het tweede doelpunt. De Roon schoot in de 54e minuut van afstand fraai raak.
4 uur geledenNYON (ANP/DPA) - Duitsland organiseert in 2029 het Europees kampioenschap voetbal voor vrouwen. Dat heeft de UEFA bekendgemaakt. Duitsland kreeg de voorkeur boven Polen en de gezamenlijke kandidatuur van Zweden en Denemarken.
4 uur geledenMAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
4 uur geleden