Van 't Schip keurt vuistslag van zijn aanvoerder Bergwijn af
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip vindt het niet goed te praten dat Steven Bergwijn afgelopen zondag een flinke klap heeft uitgedeeld aan Bart Nieuwkoop in het verloren uitduel met Feyenoord (6-0). De aanvoerder van Ajax sloeg zijn tegenstander bij een achterstand van 3-0 met een harde vuistslag naar de grasmat.
"Laat ik hem eerst maar feliciteren", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Want hij is vader geworden. Maar zijn frustraties op dat moment zijn niet goed te praten. Hij is terug van een langdurige blessure en dan maakt hij dit mee. Met die frustraties ging hij niet goed om. Maar goed, er is voldoende over gezegd en geschreven."
De KNVB heeft Bergwijn na het bestuderen van videobeelden niet alsnog geschorst. De aanklager kon geen onderzoek starten omdat videoscheidsrechter Rob Dieperink verklaarde dat hij de situatie heeft beoordeeld. Bergwijn is daarom zondag gewoon inzetbaar voor Ajax tijdens het thuisduel met FC Twente.
Meer uit Voetbal
RABAT (ANP) - Ismael Saibari heeft Marokko in aanloop naar het WK voetbal op weg geholpen naar een ruime zege in een oefenduel met Madagaskar. De middenvelder van PSV, die onlangs werd gekozen tot beste speler van de Eredivisie in het afgelopen seizoen, tekende voor de eerste twee doelpunten bij de 4-0-overwinning in Rabat.
1 uur geledenRIJEKA (ANP/BELGA) - België heeft in aanloop naar het WK voetbal een oefenwedstrijd tegen Kroatië gewonnen. De ploeg van bondscoach Rudi Garcia was in het Kroatische Rijeka met 2-0 te sterk.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de komst van de nieuwe hoofdtrainer Míchel afgerond. De 50-jarige Spanjaard, voluit Miguel Ángel Sánchez Muñoz, heeft een contract voor twee seizoenen getekend, tot en met 30 juni 2028. Míchel komt over van Girona, waar hij vorige week al zijn vertrek aankondigde na de degradatie van afgelopen maand.
3 uur geledenLA LÍNEA DE LA CONCEPCIÓN (ANP/AFP) - De burgemeester van La Línea de la Concepción in Spanje heeft het oefenduel tussen de voetbalploegen van de Democratische Republiek Congo en Chili verboden vanwege gezondheidsrisico's in verband met de ebola-uitbraak in het Afrikaanse land. Het duel stond op 9 juni op het programma in de plaats in de provincie Cádiz.
3 uur geledenOSLO (ANP/RTR) - De Noorse voetbalbond (NFF) heeft zich formeel aangesloten bij een officiële klacht tegen voorzitter Gianni Infantino van wereldvoetbalbond FIFA wegens schending van de regels voor politieke neutraliteit. Dat verklaarde voorzitter Lise Klaveness van de NFF tijdens een persconferentie.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Fulham neemt deze zomer afscheid van trainer Marco Silva. De 48-jarige Portugees was sinds 2021 de eindverantwoordelijke bij de club uit Londen.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich voor de vijfde keer geplaatst voor de halve finales van Roland Garros. De Duitse nummer 3 van de wereld versloeg in Parijs de Spanjaard Rafael Jódar met 7-6 (3) 6-1 6-3. Hij speelt tegen de winnaar van de partij tussen de Braziliaan João Fonseca en de Tsjech Jakub Menšík om een plaats in de finale.
6 uur geleden