Van 't Schip keurt vuistslag van zijn aanvoerder Bergwijn af
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip vindt het niet goed te praten dat Steven Bergwijn afgelopen zondag een flinke klap heeft uitgedeeld aan Bart Nieuwkoop in het verloren uitduel met Feyenoord (6-0). De aanvoerder van Ajax sloeg zijn tegenstander bij een achterstand van 3-0 met een harde vuistslag naar de grasmat.
"Laat ik hem eerst maar feliciteren", zei hij op een persconferentie voor het thuisduel van zondag met FC Twente. "Want hij is vader geworden. Maar zijn frustraties op dat moment zijn niet goed te praten. Hij is terug van een langdurige blessure en dan maakt hij dit mee. Met die frustraties ging hij niet goed om. Maar goed, er is voldoende over gezegd en geschreven."
De KNVB heeft Bergwijn na het bestuderen van videobeelden niet alsnog geschorst. De aanklager kon geen onderzoek starten omdat videoscheidsrechter Rob Dieperink verklaarde dat hij de situatie heeft beoordeeld. Bergwijn is daarom zondag gewoon inzetbaar voor Ajax tijdens het thuisduel met FC Twente.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/DPA/BELGA) - Alle leden van het Iraanse voetbalteam hebben hun visum gekregen om Mexico binnen te komen. Dat heeft de Iraanse voetbalbond FFIRI donderdag bekendgemaakt.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Mats Wieffer stapt donderdagmiddag als een van de 26 Oranje-internationals in het vliegtuig richting de Verenigde Staten voor zijn eerste wereldkampioenschap. De 26-jarige speler van Brighton & Hove Albion had lange tijd geen rekening gehouden met een uitnodiging, maar speelde zich in de slotfase van het seizoen toch nog in de kijker van bondscoach Ronald Koeman.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ronald Koeman was teleurgesteld na de nederlaag van het Nederlands elftal in de oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1). "Ik kan gewoon niet tegen mijn verlies", zei de bondscoach in de perskamer van De Kuip. "Het was ook ongelooflijk dat we na twintig minuten niet met 2-0 voorstonden, maar na rust werd het minder. Ik wil niet de schuld geven aan de wissels, maar we werden wel slordiger en creëerden minder dan in de eerste helft."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Frenkie de Jong heeft ondanks de verrassende nederlaag in een oefenwedstrijd tegen Algerije (0-1) nog altijd "heel veel vertrouwen" in een goed wereldkampioenschap met het Nederlands elftal. Dat zei de reserveaanvoerder van Oranje in De Kuip.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Denzel Dumfries is woensdag medisch gekeurd door Real Madrid. Dat bevestigde bondscoach Ronald Koeman na de verloren oefenwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk baalde van de nederlaag van het Nederlands elftal tegen Algerije (0-1) in De Kuip. "Dit wil je niet in een 'uitzwaaiwedstrijd'", zei de aanvoerder, die donderdagmiddag met zijn ploeggenoten van de nationale ploeg naar New York voor een trainingskamp vliegt. "Als je naar de wedstrijd kijkt, hadden we met minstens 2-0 voor moeten staan. Hopelijk komt de scherpte snel terug en maken we het voortaan wel af."
15 uur geledenPARIJS (ANP) - De Italiaanse tennisser Matteo Arnaldi heeft de halve finale van Roland Garros bereikt. Hij zag in zijn partij in de kwartfinale in Parijs landgenoot Matteo Berrettini met een blessure opgeven in de tweede set. Arnaldi leidde met 7-5 5-2.
16 uur geleden