Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van 't Schip houdt na terugkeer Rulli voorlopig vast aan Ramaj

Van 't Schip houdt na terugkeer Rulli voorlopig vast aan Ramaj

AMSTERDAM (ANP) - Doelman Gerónimo Rulli is hersteld van zijn schouderblessure en kan weer in actie komen voor Ajax. Trainer John van 't Schip kiest voorlopig echter voor de 22-jarige Duitser Diant Ramaj, die sinds eind oktober onder de lat staat bij de Amsterdammers.

"Rulli is in principe fit, maar komt net terug van een blessure. Ik heb nooit gezegd dat hij eerste keeper is. Diant is op dit moment de doelman die het goed doet en heeft gedaan. Zo is de pikorde momenteel", aldus Van 't Schip op de persconferentie voor het competitieduel van zaterdag met Vitesse.

De Argentijn Rulli raakte op 12 augustus in de eerste competitiewedstrijd, tegen Heracles Almelo, aan zijn schouder geblesseerd na een botsing met Jizz Hornkamp. Toenmalig trainer Maurice Steijn verkoos vervolgens Jay Gorter boven Ramaj, maar na een blessure bij Gorter kreeg de Duitser zijn kans.

Marseille

Tegen Vitesse zijn supporters van de harde kern van Ajax overigens niet welkom. De onafhankelijke aanklager betaald voetbal bepaalde eerder dat de vijf vakken van de F-Side (125 tot en met 129) dan leeg moeten blijven als straf voor de gebeurtenissen tijdens de ontmoeting tussen Ajax en Feyenoord in september.

"Dat is jammer", reageerde Van 't Schip. "Een vol stadion betekent een betere sfeer. We zullen er morgen mee moeten dealen en hopelijk hoeft zoiets in de toekomst niet meer te gebeuren."

Volgende week donderdag zijn Ajax-fans ook al niet welkom in Marseille, voor het Europa League-duel met Olympique. De lokale autoriteiten achten de kans op verstoringen van de openbare orde groot. Bovendien ligt het terreurdreigingsniveau in Frankrijk op het hoogste niveau en dat heeft een grote impact op de politiecapaciteit.

Meer uit Voetbal

New York Post: FIFA staakt plan voor verkoop belang WK

ZÜRICH (ANP) - De FIFA heeft het omstreden plan om een belang in de commerciële rechten van het WK voetbal aan externe investeerders te verkopen laten varen, meldt de New York Post op basis van ingewijden. Volgens de Amerikaanse krant is het plan gestrand na felle weerstand vanuit de Europese voetbalwereld en verdeeldheid binnen de top van de wereldvoetbalbond.

6 uur geleden
Voetbalsters PSV verslaan FC Twente in strijd om Supercup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van landskampioen PSV hebben de Supercup gewonnen. In het Philips Stadion in Eindhoven was de thuisploeg met 3-0 te sterk voor bekerwinnaar FC Twente.

10 uur geleden
Ajax contracteert transfervrije middenvelder Brandt (ex-Dortmund)

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met middenvelder Julian Brandt. De voormalig Duits international speelde de afgelopen zeven jaar voor Borussia Dortmund en was transfervrij. Brandt heeft voor drie jaar getekend, tot medio 2029.

10 uur geleden
Operationeel directeur FIFA uit kritiek op voorzitter Infantino

ZÜRICH (ANP) - Kevin Lamour, de operationeel directeur van wereldvoetbalbond FIFA, heeft zich vrijdag kritisch uitgelaten over voorzitter Gianni Infantino en het omstreden investeringsplan rond het WK. In een brief aan persbureau AP heeft Lamour laten weten dat medewerkers van de FIFA wat hem betreft zijn "misleid" door een gebrek aan transparantie bij Infantino.

12 uur geleden
Trump heeft niet met FIFA-baas Infantino gesproken over WK-deal

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag tegen verslaggevers op Camp David gezegd dat hij niet met FIFA-voorzitter Gianni Infantino heeft gesproken over het aanbieden van aandelen in de wereldvoetbalbond aan externe investeerders. Dat stelt persbureau Reuters.

12 uur geleden
Dopingzondaar Mudryk mag weer voor Chelsea voetballen

LONDEN (ANP) - Chelsea-speler Mykhaylo Mudryk mag weer voetballen. De Engelse voetbalbond (FA) heeft in overleg met het Wereldantidopingagentschap (WADA) de tuchtzaak rondom een ​​mogelijke dopingovertreding van de Oekraïner afgehandeld. Dit maakte de bond vrijdag bekend.

12 uur geleden
Mauro Júnior blijft bij PSV en wil winnaarsmentaliteit kweken

ZEIST (ANP) - PSV-captain Mauro Júnior blijft bij PSV. Hij wil komend seizoen de winnaarsmentaliteit bij PSV verbeelden. "Ik ken het woord winnaarsmentaliteit zeker", zei de Braziliaan in Zeist in aanloop naar de strijd om de Johan Cruijff Schaal tussen PSV en AZ zondag in Eindhoven. "Ik probeer altijd hard te werken. Binnen en buiten de lijnen. We moeten dat als team ook doen."

15 uur geleden