Van 't Schip had graag nog een ervaren speler zien komen
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip snapt dat Ajax afgelopen week niet nog een ervaren voetballer heeft aangetrokken. "Het moet wel allemaal passen", zei hij. "En iedereen moet van zo'n speler overtuigd zijn. Je wil geen miskoop doen."
Van 't Schip pleitte afgelopen zaterdag na het uitduel met Heracles Almelo voor de komst van nog een ervaren speler. "Steven Berghuis is 32 jaar en in ons duel met Heracles was Ramaj met 22 jaar de op een na oudste speler. We zijn al heel blij met Henderson, maar nog een ervaren speler had ons proces kunnen versnellen. Want we maken echt wel stappen."
Ajax beleefde een vrij rustige transferperiode. Henderson kwam over van Al-Ettifaq en Kian Fitz-Jim (Excelsior) en Julian Rijkhoff (Borussia Dortmund) zijn weer terug in Amsterdam. Anass Salah-Eddine vervolgt zijn loopbaan bij FC Twente en Georges Mikautadze is teruggekeerd naar Metz.
Optie tot koop
"We hebben ook nog twee spelers verhuurd aan FC Porto, met een optie tot koop", doelde Van 't Schip op Francisco Conceição en Jorge Sanchez. "Als we hen nu al hadden kunnen verkopen, dan was er misschien nog wel iets mogelijk geweest."
Nottingham Forest meldde zich donderdag vlak voor het sluiten van de transfermarkt nog voor Chuba Akpom. "Ik heb hier niet alles te vertellen", zei Van 't Schip. "Maar ik wilde hem niet kwijt. Ik begreep ook dat ze hem aanvankelijk alleen wilden huren. Dat was helemaal onbespreekbaar."
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
1 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
1 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
4 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
6 uur geleden