Van 't Schip geniet van debuut Henderson bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip heeft genoten van het debuut van Jordan Henderson bij Ajax in het thuisduel met PSV (1-1). "Hij heeft meteen laten zien waarom we hem hebben gehaald", zei hij. "Dat deed hij al de hele week op de trainingen. En vandaag ook voor en na de wedstrijd en in de rust. Hij is een leider die jonge spelers helpt."
Van 't Schip zag Ajax met Henderson minder kansen weggeven dan de afgelopen maanden. "Maar dat kwam ook omdat we speelden tegen een ploeg die ons ook onder druk wilde zetten. Dan speel je automatisch compacter. Maar zo moeten we wel verder."
Van 't Schip zag een enerverende eerste helft. "In de tweede helft lag het spel wat vaker stil door blessures. Luuk de Jong kopte nog op de paal voor PSV, maar wij kregen in de tweede helft ook kansen. We hadden zeker kunnen winnen. En als je dan ziet waar we vandaan komen. We maken stappen, maar we moeten nog meer stappen maken."
Van 't Schip kreeg Ajax onder zijn hoede toen de recordkampioen de nummer laatst van de Eredivisie was. Nu gluurt de club uit de hoofdstad naar de derde plaats van de ranglijst. Moet Ajax niet met hem doorgaan als hoofdtrainer? "Daar wil ik nu niet op reageren", zei hij.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
9 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
9 uur geleden