Van 't Schip geniet van debuut Henderson bij Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Trainer John van 't Schip heeft genoten van het debuut van Jordan Henderson bij Ajax in het thuisduel met PSV (1-1). "Hij heeft meteen laten zien waarom we hem hebben gehaald", zei hij. "Dat deed hij al de hele week op de trainingen. En vandaag ook voor en na de wedstrijd en in de rust. Hij is een leider die jonge spelers helpt."
Van 't Schip zag Ajax met Henderson minder kansen weggeven dan de afgelopen maanden. "Maar dat kwam ook omdat we speelden tegen een ploeg die ons ook onder druk wilde zetten. Dan speel je automatisch compacter. Maar zo moeten we wel verder."
Van 't Schip zag een enerverende eerste helft. "In de tweede helft lag het spel wat vaker stil door blessures. Luuk de Jong kopte nog op de paal voor PSV, maar wij kregen in de tweede helft ook kansen. We hadden zeker kunnen winnen. En als je dan ziet waar we vandaan komen. We maken stappen, maar we moeten nog meer stappen maken."
Van 't Schip kreeg Ajax onder zijn hoede toen de recordkampioen de nummer laatst van de Eredivisie was. Nu gluurt de club uit de hoofdstad naar de derde plaats van de ranglijst. Moet Ajax niet met hem doorgaan als hoofdtrainer? "Daar wil ik nu niet op reageren", zei hij.
Meer uit Voetbal
DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft in de vijfde wedstrijd van het seizoen de eerste punten verspeeld in de Bundesliga. In eigen huis gaf de koploper tegen Werder Bremen een 2-0-voorsprong weg en moest genoegen nemen met 2-2.
10 uur geledenALMELO (ANP) - Heracles Almelo heeft de eerste periode in de eerste divisie gewonnen. De club van trainer Vincent Heilmann won met 3-0 van RKC Waalwijk en stelde daarmee de periodetitel veilig.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de eerste competitiewedstrijd na de interlandbreak met 2-0 gewonnen van sc Heerenveen. De landskampioen won in Eindhoven dankzij een treffer van Guus Til en een eigen doelpunt van Marcus Linday, een opsteker na de nederlaag in het vorige Eredivisieduel met FC Twente.
10 uur geledenFELCSÚT (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn een stap dichter bij een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Nederland boekte in de eerste van twee play-offwedstrijden tegen Hongarije de grootste overwinning onder bondscoach Arjan Veurink: 0-8. In de Pancho Aréna in het Hongaarse Felcsút was het klasseverschil groot; bij rust was het al 0-4.
10 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Het nationale voetbalelftal van Servië moet de volgende thuiswedstrijd spelen zonder publiek. De Europese voetbalbond UEFA bestraft het land vanwege "racistisch en/of discriminerend" gedrag van Servische supporters tijdens de Nations League-wedstrijden tegen het Nederlands elftal en Griekenland. Ook moet de Servische voetbalbond FFS om die reden een boete van 50.000 euro betalen, meldt de UEFA vrijdag.
12 uur geledenFELCSÚT (ANP) - Daniëlle van de Donk speelt tegen Hongarije haar 175e wedstrijd in het shirt van het Nederlands elftal. De 35-jarige middenveldster begint het duel in de play-offs voor WK-kwalificatie in de basis. Van de Donk maakte in december 2010 haar debuut voor Oranje.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz begint de eerste competitiewedstrijd na de lange interlandbreak tegen sc Heerenveen zonder Ivan Perišić. De Kroatische aanvaller begint op de bank. Esmir Bajraktarević is zijn vervanger.
12 uur geleden