Van Schip uit Ronde van België gezet vanwege speciaal stuur
HAMOIR (ANP) - De organisatie van de Ronde van België heeft wielrenner Jan-Willem van Schip uit de koers gezet. Het voor hem op maat gemaakte stuur waarmee de Nederlander vrijdag de derde etappe reed, voldoet niet aan de nieuwe regels van de internationale wielrenunie UCI. Op aandringen van de UCI besloot de organisatie daarom om Van Schip uit de Ronde van België te zetten.
De ploeg van de Nederlandse renner, Beat, legt zich daar niet zomaar bij neer. "We blijven strijdbaar, net als Jan-Willem tijdens de race. De kans is klein, maar we doen er alles aan om Jan-Willem weer op de startlijst te krijgen. Tot dan, #FreeJanWillem", meldt de ploeg op Twitter.
Volgens Beat had Van Schip voorafgaand aan de derde etappe zijn opvallende stuur laten keuren door de jury. Die gaf de Nederlander toestemming om te rijden met het zogeheten ABB-stuur met verlengde beugels, waarop een renner zijn volledige onderarmen kan leggen om zo een meer aerodynamische houding aan te nemen. Van Schip reed een groot deel van de etappe voorop in een kopgroep. Via Twitter riepen enkele renners de UCI op om actie te ondernemen, omdat het stuur volgens hen niet aan de regels voldoet.
De Ronde van België eindigt zondag. Van Schip ging aan kop in het klassement van de strijdlustigste renner.
Meer uit Sport
COLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
41 minuten geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
42 minuten geledenMARTINSICURO (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel heeft met een indrukwekkende sprint zijn tweede ritzege geboekt van deze Tirreno-Adriatico. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech ging in het Italiaanse Martinsicuro al vroeg aan en was verreweg de snelste van een kopgroep van een tiental renners. De Italiaan Giulio Pellizzari werd tweede.
2 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Paraskiesters Barbara van Bergen en Claire Petit zijn er niet in geslaagd een medaille te veroveren op de reuzenslalom in Cortina d'Ampezzo. De 47-jarige Van Bergen eindigde bij de zitskiesters als vijfde, na zaterdag een lichte hersenschudding te hebben opgelopen op de afdaling. Staandskiester Petit (22) werd in haar tweede manche gediskwalificeerd na problemen met een stok vlak na de start.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP/RTR) - Ferrari wil in de vrije training voor de Grote Prijs van China de roterende achtervleugel gebruiken. Lewis Hamilton meldde tijdens de persconferentie van de tweede race dat het de bedoeling was dat het team de vleugel pas later in het seizoen zou introduceren.
3 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
6 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
7 uur geleden