Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Schip uit Ronde van België gezet vanwege speciaal stuur

Van Schip uit Ronde van België gezet vanwege speciaal stuur

HAMOIR (ANP) - De organisatie van de Ronde van België heeft wielrenner Jan-Willem van Schip uit de koers gezet. Het voor hem op maat gemaakte stuur waarmee de Nederlander vrijdag de derde etappe reed, voldoet niet aan de nieuwe regels van de internationale wielrenunie UCI. Op aandringen van de UCI besloot de organisatie daarom om Van Schip uit de Ronde van België te zetten.

De ploeg van de Nederlandse renner, Beat, legt zich daar niet zomaar bij neer. "We blijven strijdbaar, net als Jan-Willem tijdens de race. De kans is klein, maar we doen er alles aan om Jan-Willem weer op de startlijst te krijgen. Tot dan, #FreeJanWillem", meldt de ploeg op Twitter.

Volgens Beat had Van Schip voorafgaand aan de derde etappe zijn opvallende stuur laten keuren door de jury. Die gaf de Nederlander toestemming om te rijden met het zogeheten ABB-stuur met verlengde beugels, waarop een renner zijn volledige onderarmen kan leggen om zo een meer aerodynamische houding aan te nemen. Van Schip reed een groot deel van de etappe voorop in een kopgroep. Via Twitter riepen enkele renners de UCI op om actie te ondernemen, omdat het stuur volgens hen niet aan de regels voldoet.

De Ronde van België eindigt zondag. Van Schip ging aan kop in het klassement van de strijdlustigste renner.

Meer uit Sport

Van Empel vertrekt bij Visma - Lease a Bike en neemt pauze

DEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.

1 uur geleden
Van Gerwen moeizaam naar tweede ronde van WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.

14 uur geleden
Skeletonster Bos op vijfde plaats bij wereldbeker in Sigulda

SIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.

17 uur geleden
Vijftigste wereldbekerzege voor Zwitserse skiër Odermatt

VAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.

21 uur geleden
Snowboardster Dekker zevende bij wereldbeker in Carezza

CAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.

22 uur geleden
Schulting houdt geloof dat ze zich kan kwalificeren voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."

23 uur geleden
Wennemars start op OKT op drie afstanden ondanks liesblessure

HEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.

1 dag geleden