Van Schip en Havik naast het podium bij de koppelkoers
IZU (ANP) - Jan-Willem van Schip en Yoeri Havik zijn op de Olympische Spelen als vijfde geëindigd op de koppelkoers. Het goud ging naar regerend wereldkampioen Denemarken. Lasse Norman Hansen en Michael Mørkøv pakten drie punten meer dan het Britse koppel Ethan Hayter en Matthew Walls. Het brons was voor de Fransen Benjamin Thomas en Donavan Grondin.
Havik (30) is van de complete Nederlandse wielerselectie de man die het langst in Japan verbleef. De geboren Zaandammer nam al deel aan de wegrace op de eerste dag van de Spelen. Op die manier kon Nederland een extra baanrenner meenemen zonder het maximum te overschrijden. "Bauke (Mollema) en Tom (Dumoulin) zeiden dat ze blij met me waren. Dat ik al langer hier was, is daarbij zeker geen nadeel geweest. Ik kon acclimatiseren en het tijdverschil verwerken. En ik heb hier goed op de baan kunnen trainen."
Met Van Schip werd Havik vorig jaar vierde op de WK in Berlijn. Op de Spelen werd het een plaatsje lager. "Dit was het voor nu. Meer zat er niet in en misschien moeten we wel trots zijn", keek Havik terug. Punten sprokkelen en naar het einde toe proberen een ronde te pakken, is het idee waarmee ze meestal de baan op gaan. Dat eerste lukte redelijk met halverwege de vierde plek. "Maar wegrijden lukte niet. Iedereen reed superhard. We moeten nog een paar jaar door en vergeet niet: twee jaar geleden gaf niemand een stuiver voor ons."
Bewonderend sprak hij over Mørkøv, de Deen die in de afgelopen Tour vier keer sprinter Mark Cavendish naar ritoverwinningen leidde. Havik gelooft niet dat het beperkte aantal wedstrijdkilometers dat hij en Van Schip dit jaar op de weg reden hen had opgebroken. "Nee, je hoeft geen Tour of de Giro in de benen te hebben om hier goed te zijn. Kijk naar Italië, met Consonni en Viviani, die allebei de Giro hebben gereden maar hier erdoor zakken."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turnsters moeten vrezen dat hun score van 158,029 punten niet voldoende is voor een plaats in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Na de zevende van tien startgroepen (subdivisies) bezetten Sanne Wevers, Naomi Visser, Sanna Veerman, Vera van Pol en Vera Ubbink de zevende plek in het klassement. De top acht stroomt door naar de teamfinale.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (35) is individueel op het onderdeel balk al vroeg uitgeschakeld bij de WK in Rotterdam.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Botic van de Zandschulp heeft een kleine sprong gemaakt op de wereldranglijst. De beste tennisser van Nederland steeg drie plekken en is nu de nummer 38 van de wereld.
7 uur geledenARNHEM (ANP) - De Belg Tim Merlier heeft de slotetappe van de Eneco Tour gewonnen. De 33-jarige wielrenner was na 149 kilometer in Arnhem overtuigend de snelste in de massasprint, voor Dylan Groenewegen en de Italiaan Davide Donati. De eindzege ging naar de Belg Victor Campenaerts van Visma - Lease a Bike.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Mikky Keetels beleefde een emotionele marathon van Amsterdam. Dat zei de 27-jarige stewardess uit Schijndel, die als eerste Nederlandse vrouw finishte in een persoonlijk record van 2.30.36.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.
1 dag geledenNEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.
1 dag geleden