Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rouwendaal zwemt naar tweede olympische goud in open water

Van Rouwendaal zwemt naar tweede olympische goud in open water

PARIJS (ANP) - Sharon van Rouwendaal is voor de tweede keer olympisch kampioene in het openwaterzwemmen geworden. Dat lukte nog nooit iemand eerder. De in Soest opgegroeide zwemster klopte na 10 kilometer in de Parijse Seine haar Australische trainingsmaatje Moesha Johnson na een late inhaalactie. De Italiaanse Ginevra Taddeucci werd derde.

De 30-jarige Van Rouwendaal pakte in 2016 in Rio haar eerste olympische titel, vijf jaar later in Tokio gevolgd door een zilveren medaille achter de Braziliaanse Ana Marcela Cunha.

De Spelen in Parijs zijn waarschijnlijk de laatste voor Van Rouwendaal, die het na jaren hard trainen in het buitenland rustiger aan wil gaan doen.

Trainingsmaatje

Cunha (32) als meervoudig wereldkampioene en de Duitse Leonie Beck (27) als winnares van WK-goud vorig jaar leken in Parijs op voorhand de grootste concurrenten voor Van Rouwendaal. De Nederlandse won in februari in Doha haar tweede wereldtitel op de 10 kilometer door de Spaanse María de Valdés te kloppen in de sprint.

In de schoon bevonden Seine, waar de 24 zwemsters zes rondjes aflegden tussen start- en finishplaats Pont Alexandre III en Pont de l'Alma, bepaalde Van Rouwendaals trainingsmaatje Moesha Johnson uit Australië aanvankelijk echter het tempo.

Andere lijn

Van Rouwendaal begon rustig, maar werkte zich in het tweede rondje op naar voren. In de eerste helft van de race bleef een wat grotere groep bij elkaar, maar met de leidende Van Rouwendaal, Johnson en Taddeucci bleef er een kopgroep van drie over. Cunha kon verrassend genoeg niet mee, Beck was al eerder afgehaakt.

Van Rouwendaal liet vervolgens het initiatief weer aan Johnson, tot het laatste stuk op weg naar de gouden beelden op de Pont Alexandre III. De Nederlandse koos een andere lijn dan haar trainingsmaatje in Maagdenburg en toonde zich oppermachtig met de Eiffeltoren op de achtergrond. Van Rouwendaal tikte na 2 uur, 3 minuten en ruim 34 seconden aan, 5,5 seconden eerder dan Johnson.

Meer uit Sport

Verstappen vindt dat hij in Las Vegas 'niets te verliezen heeft'

LAS VEGAS (ANP) - Max Verstappen (28) gaat de laatste drie races van het seizoen in met het gevoel dat hij "niets te verliezen" heeft. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen via zijn team Red Bull in aanloop naar de GP van Las Vegas. "Vegas is een heel snel circuit. De temperatuur is er nu niet zo hoog, zodat we goed met het gebruik van de banden om moeten gaan", stelt Verstappen.

5 uur geleden
Wielrenster Wiebes boos maar ongedeerd na aanrijding met auto

HEERLEN (ANP) - Topwielrenster Lorena Wiebes is dinsdag tijdens een fietstocht op haar e-bike aangereden door een auto. Dat meldt de Nederlands kampioene een dag later op Instagram. Wiebes had geluk, want ze liep geen verwondingen op en is vooral boos omdat de bestuurder van de auto er na het ongeval meteen vandoor ging.

9 uur geleden
Federer in 2026 opgenomen in Tennis Hall of Fame

NEWPORT (ANP/BELGA) - Roger Federer krijgt in 2026 een plaats in de Tennis Hall of Fame. Dat heeft de organisatie dinsdag bekendgemaakt. De 44-jarige Zwitser beëindigde in 2022 zijn succesvolle tennisloopbaan.

10 uur geleden
Beachvolleybalsters Stam en Schoon naar achtste finales op WK

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleybalsters Katja Stam en Raïsa Schoon hebben bij het WK in het Australische Adelaide de achtste finales bereikt. Het Nederlandse koppel was in twee sets te sterk voor Xu Yan en Xinyi Xia uit China: 21-15 21-13.

11 uur geleden
Basketballer James begint 23e seizoen met zege

LOS ANGELES (ANP/AFP) - Basketballer LeBron James is met een maand vertraging aan zijn 23e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA begonnen. De 40-jarige vedette maakte zijn rentree met een zege van de Los Angeles Lakers op Utah Jazz (140-126).

12 uur geleden
Boermans/De Groot uitgeschakeld op WK beachvolleybal

ADELAIDE (ANP) - Beachvolleyballers Stefan Boermans en Yorick de Groot zijn in de tweede ronde van het WK beachvolleybal in het Australische Adelaide uitgeschakeld. Het Nederlandse koppel verloor in twee sets van Marco Krattiger en Leo Dillier uit Zwitserland: 14-21 19-21.

13 uur geleden
NBA-vedette James doet niet mee aan Spelen in LA

LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.

1 dag geleden