Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rouwendaal zwemt naar tweede olympische goud in open water

Van Rouwendaal zwemt naar tweede olympische goud in open water

PARIJS (ANP) - Sharon van Rouwendaal is voor de tweede keer olympisch kampioene in het openwaterzwemmen geworden. Dat lukte nog nooit iemand eerder. De in Soest opgegroeide zwemster klopte na 10 kilometer in de Parijse Seine haar Australische trainingsmaatje Moesha Johnson na een late inhaalactie. De Italiaanse Ginevra Taddeucci werd derde.

De 30-jarige Van Rouwendaal pakte in 2016 in Rio haar eerste olympische titel, vijf jaar later in Tokio gevolgd door een zilveren medaille achter de Braziliaanse Ana Marcela Cunha.

De Spelen in Parijs zijn waarschijnlijk de laatste voor Van Rouwendaal, die het na jaren hard trainen in het buitenland rustiger aan wil gaan doen.

Trainingsmaatje

Cunha (32) als meervoudig wereldkampioene en de Duitse Leonie Beck (27) als winnares van WK-goud vorig jaar leken in Parijs op voorhand de grootste concurrenten voor Van Rouwendaal. De Nederlandse won in februari in Doha haar tweede wereldtitel op de 10 kilometer door de Spaanse María de Valdés te kloppen in de sprint.

In de schoon bevonden Seine, waar de 24 zwemsters zes rondjes aflegden tussen start- en finishplaats Pont Alexandre III en Pont de l'Alma, bepaalde Van Rouwendaals trainingsmaatje Moesha Johnson uit Australië aanvankelijk echter het tempo.

Andere lijn

Van Rouwendaal begon rustig, maar werkte zich in het tweede rondje op naar voren. In de eerste helft van de race bleef een wat grotere groep bij elkaar, maar met de leidende Van Rouwendaal, Johnson en Taddeucci bleef er een kopgroep van drie over. Cunha kon verrassend genoeg niet mee, Beck was al eerder afgehaakt.

Van Rouwendaal liet vervolgens het initiatief weer aan Johnson, tot het laatste stuk op weg naar de gouden beelden op de Pont Alexandre III. De Nederlandse koos een andere lijn dan haar trainingsmaatje in Maagdenburg en toonde zich oppermachtig met de Eiffeltoren op de achtergrond. Van Rouwendaal tikte na 2 uur, 3 minuten en ruim 34 seconden aan, 5,5 seconden eerder dan Johnson.

Meer uit Sport

Sinner begint jacht op titel in Parijs met soepele zege

PARIJS (ANP) - Jannik Sinner is zijn jacht op de nog ontbrekende grandslamtitel in Parijs begonnen met een soepele zege op de Fransman Clément Tabur. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst was na minder dan twee uur in drie sets klaar: 6-1 6-3 6-4.

4 uur geleden
Schuurs in Parijs naar tweede ronde vrouwendubbelspel

PARIJS (ANP) - Tennisster Demi Schuurs heeft op Roland Garros de tweede ronde bereikt in het vrouwendubbelspel. Met haar Australische dubbelpartner Ellen Perez won de 32-jarige Nederlandse op het gravel in Parijs in twee sets van de Britse Katie Boulter en de Kazachse Joelia Poetintseva: 6-1 7-6 (5).

5 uur geleden
Vingegaard boekt vierde etappezege in Giro d'Italia

CARÌ (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn vierde ritzege geboekt in de Giro d'Italia. De Deense rozetruidrager was bergop ook de beste in de zestiende etappe van Bellinzona naar Carì over 113 kilometer. Achter de 29-jarige kopman van Visma-Lease a Bike werd de Oostenrijker Felix Gall op 1.09 minuut tweede voor Jai Hindley uit Australië. Thymen Arensman eindigde vlak erachter als vierde.

10 uur geleden
Sabalenka bereikt probleemloos tweede ronde op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is goed begonnen aan Roland Garros, het grandslamtoernooi dat de Belarussische nummer 1 van de wereld nog nooit wist te winnen. In de eerste ronde was ze in twee sets te sterk voor de Spaanse Jéssica Bouzas Maneiro, de nummer 50 op de wereldranglijst: 6-4 6-2.

13 uur geleden
New York Knicks voor het eerst sinds 1999 naar NBA-finale

CLEVELAND (ANP) - De basketballers van New York Knicks hebben zich voor het eerst sinds 1999 geplaatst voor de finale van de NBA. De ploeg van trainer Mike Brown won in de eindstrijd van de Eastern Conference ook het vierde duel van Cleveland Cavaliers (93-130). In de strijd om de titel is regerend kampioen Oklahoma City Thunder of San Antonio Spurs de tegenstander. De finale van de Western Conference kent na vier wedstrijden een 2-2-tussenstand.

18 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is er niet in geslaagd de tweede ronde van Roland Garros te bereiken. De nummer 55 van de wereldranglijst ging in vier sets met 3-6 4-6 7-6 (7) 4-6 onderuit tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo.

1 dag geleden
Hockeyers Rotterdam voor tweede keer in historie landskampioen

ROTTERDAM (ANP) - De hockeyers van Rotterdam zijn voor de tweede keer in het bestaan van de club landskampioen geworden. De ploeg van trainer Erik van Driel speelde in het eigen stadion in het tweede duel met 2-2 gelijk tegen titelverdediger Amsterdam. Dat was voldoende na de 3-2-zege van de Rotterdammers in het eerste duel.

1 dag geleden