Van Rouwendaal slikt antibiotica voor Spelen om zorgen Seine
MAAGDENBURG (ANP) - Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal slikt door twijfels over de waterkwaliteit van de Seine uit voorzorg antibiotica voor haar olympische race op 8 augustus. Dit is zelfs in de sport waarin ze veel gewend is ongebruikelijk, zegt de olympisch kampioene van Rio de Janeiro in 2016 via een videoverbinding vanuit haar Duitse woonplaats Maagdenburg. "Ik heb het vorig jaar één keer gedaan en daar kreeg ik buikkramp van, maar dat liever dan diarree een dag voor de race."
De in Soest opgegroeide Van Rouwendaal is echter bezorgder over de stroming in de rivier, die vorige week op ruim 1 meter per seconde stond. De regerend wereldkampioene kwam tijdens een training in het Duitse Elbe, met een stroming van 0,7 meter per seconde, al bijna niet vooruit. "Toen deed ik vijftig minuten over een rondje in plaats van twintig minuten. Met alles boven de 0,5 wordt het een hele lange race en bij 1,2 halen we het einde niet eens."
Volop onzekerheid dus voor Van Rouwendaal, die denkt dat de beslissing over de locatie van de wedstrijd pas kort van tevoren zal worden gemaakt. "Vorig jaar bij het testevent hoorden we pas om 03.00 uur dat het niet doorging, terwijl we om 07.00 uur zouden racen. Maar ik ben blij dat ze een plan B hebben, al zou de race dan wel drie dagen later zijn. Daar zou ik mijn schema dan weer op moeten aanpassen, maar dat kan ik op zich wel goed."
Alternatief
Die alternatieve locatie is de roei- en kanobaan bij Vaires-sur-Marne. Van Rouwendaal heeft niet per se een voorkeur. "Alles heeft een reden. Dus als het de Seine is, is dat ook goed. Het is supermooi bedacht, een van de mooiste locaties. Alleen is het water jammer genoeg nu al een tijd een beetje vies. Maar ik zwem nou eenmaal in het open water. Dit is mijn sport."
Ondanks 1,4 miljard euro aan investeringen in onder meer rioolwaterzuiveringsvoorzieningen bleef de Seine lange tijd te vies om in te zwemmen. Maar de laatste tests en ook de weersverwachtingen zijn gunstig, waardoor onder anderen de Parijse burgemeester Anne Hidalgo het al aandurfde een duik in de rivier te nemen.
Meer uit Sport
BAZEL (ANP) - Novak Djokovic is donderdagavond in de achtste finales van het ATP-toernooi van Bazel uitgeschakeld door Jan-Lennard Struff. De Servische 24-voudige grandslamwinnaar verloor in drie sets van de Duitser: 7-6 (4) 5-7 6-7 (5).
1 uur geledenBONDUES (ANP) - Dylan Teuns beëindigt zijn wielercarrière. Dat maakte de 34-jarige Belg donderdag bekend via sociale media. Teuns beleefde in 2022 het hoogtepunt van zijn loopbaan door heuvelklassieker de Waalse Pijl te winnen. Ook won hij twee etappes in de Tour de France en het eindklassement in onder meer de Ronde van Polen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - De opmars van tennisser Tallon Griekspoor is ten einde gekomen tegen de Duitser Alexander Zverev. Na zijn toernooizege in Brussel strandde Griekspoor donderdag na twee sets in de achtste finale van het ATP-toernooi van Wenen: 4-6 5-7. Zverev is door zijn overwinning virtueel gestegen naar plek 1 op de wereldranglijst. Als de lijst maandag officieel wordt, zal hij de geblesseerde Italiaan Jannik Sinner voorbijgaan.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli heeft last van een virusinfectie en slaat donderdag de mediaverplichtingen in aanloop naar de GP van Mexico over. Dat meldt zijn team Mercedes. De Italiaanse leider in de WK-stand kan zich bij de race van zondag voor het eerst kronen tot wereldkampioen. Daarvoor heeft hij genoeg aan een negende plaats.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Geoffroy Roux de Bézieux is de nieuwe voorzitter van het organisatiecomité voor de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen. De 64-jarige Fransman volgt de in september afgetreden Edgar Grospiron op.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Robert Eenhoorn noemt het "heel bijzonder" dat voormalig bondscoach Pat Murphy met de honkballers van Milwaukee Brewers kampioen is geworden. "Het is voor iedere coach een knappe prestatie, maar het is natuurlijk heel leuk dat iemand het doet die twee keer bondscoach van Nederland was en veel affiniteit met ons land heeft", zegt de 58-jarige oud-honkbalinternational Eenhoorn tegen het ANP.
10 uur geledenTOKIO (ANP) - Elena Rybakina heeft de kwartfinale bereikt van het tennistoernooi van Tokio. De nummer één van de wereldranglijst uit Kazachstan won in twee sets van haar landgenote Joelia Poetintseva: 6-2 6-3.
13 uur geleden