Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rouwendaal slikt antibiotica voor Spelen om zorgen Seine

Van Rouwendaal slikt antibiotica voor Spelen om zorgen Seine

MAAGDENBURG (ANP) - Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal slikt door twijfels over de waterkwaliteit van de Seine uit voorzorg antibiotica voor haar olympische race op 8 augustus. Dit is zelfs in de sport waarin ze veel gewend is ongebruikelijk, zegt de olympisch kampioene van Rio de Janeiro in 2016 via een videoverbinding vanuit haar Duitse woonplaats Maagdenburg. "Ik heb het vorig jaar één keer gedaan en daar kreeg ik buikkramp van, maar dat liever dan diarree een dag voor de race."

De in Soest opgegroeide Van Rouwendaal is echter bezorgder over de stroming in de rivier, die vorige week op ruim 1 meter per seconde stond. De regerend wereldkampioene kwam tijdens een training in het Duitse Elbe, met een stroming van 0,7 meter per seconde, al bijna niet vooruit. "Toen deed ik vijftig minuten over een rondje in plaats van twintig minuten. Met alles boven de 0,5 wordt het een hele lange race en bij 1,2 halen we het einde niet eens."

Volop onzekerheid dus voor Van Rouwendaal, die denkt dat de beslissing over de locatie van de wedstrijd pas kort van tevoren zal worden gemaakt. "Vorig jaar bij het testevent hoorden we pas om 03.00 uur dat het niet doorging, terwijl we om 07.00 uur zouden racen. Maar ik ben blij dat ze een plan B hebben, al zou de race dan wel drie dagen later zijn. Daar zou ik mijn schema dan weer op moeten aanpassen, maar dat kan ik op zich wel goed."

Alternatief

Die alternatieve locatie is de roei- en kanobaan bij Vaires-sur-Marne. Van Rouwendaal heeft niet per se een voorkeur. "Alles heeft een reden. Dus als het de Seine is, is dat ook goed. Het is supermooi bedacht, een van de mooiste locaties. Alleen is het water jammer genoeg nu al een tijd een beetje vies. Maar ik zwem nou eenmaal in het open water. Dit is mijn sport."

Ondanks 1,4 miljard euro aan investeringen in onder meer rioolwaterzuiveringsvoorzieningen bleef de Seine lange tijd te vies om in te zwemmen. Maar de laatste tests en ook de weersverwachtingen zijn gunstig, waardoor onder anderen de Parijse burgemeester Anne Hidalgo het al aandurfde een duik in de rivier te nemen.

Meer uit Sport

Beachvolleybalsters Van Driel en Konink behalen brons in Nuvali

NUVALI (ANP) - Beachvolleybalsters Emi van Driel en Mila Konink hebben bij het Challenge-toernooi in Nuvali op de Filipijnen een bronzen medaille behaald. Het Nederlandse duo was in de strijd om de derde plaats te sterk voor Valentyna Davidova en Anhelina Chmil uit Oekraïne: 22-20 21-18.

31 minuten geleden
Europese turnbond laat Russen en Belarussen ook weer toe

LAUSANNE (ANP) - De Europese turnbond European Gymnastics laat binnenkort weer atleten uit Rusland en Belarus toe op internationale toernooien. Daarmee wordt het voorbeeld van de internationale turnbond World Gymnastics gevolgd. Dat meldt European Gymnastics in een verklaring.

41 minuten geleden
New York Knicks na nieuwe zege op Cleveland dicht bij finale NBA

CLEVELAND (ANP/RTR/BELGA) - De basketballers van de New York Knicks zijn in de NBA dicht bij een finale van de play-offs. Het team van coach Mike Brown versloeg in de eindstrijd van de Eastern Conference de Cleveland Cavaliers met 121-108 en nam in de best-of-seven-serie een voorsprong van 3-0 in wedstrijden. De New York Knicks zijn daarmee nog één zege verwijderd van hun eerste finale in de NBA sinds 1999.

3 uur geleden
Team Verhoeven protesteert tegen nederlaag en wil een rematch

CAÏRO (ANP) - Rico Verhoeven legt zich niet neer bij zijn nederlaag tegen Oleksandr Usyk in een gevecht om de wereldtitel van boksbond WBC. "We hebben bezwaar aangetekend bij de Middle East Professional Boxing Commission, waaronder de scheidsrechters vallen", laat manager Karim Erja weten op het vliegveld in Caïro voor de terugvlucht naar Amsterdam.

3 uur geleden
Verhoeven maakt indruk maar verliest uiteindelijk van Usyk

GIZEH (ANP) - Rico Verhoeven is er niet in geslaagd in korte tijd geschiedenis te schrijven als bokser. De voormalige kickbokser bood Oleksandr Usyk meer dan goed partij, maar kon de onbetwiste zwaargewichtkampioen niet onttronen in hun gevecht om de wereldtitel van de prestigieuze bond WBC. Vlak bij de verlichte piramiden van Gizeh ging hij in de elfde van twaalf ronden naar de grond, waarna de scheidsrechter het gevecht beëindigde.

10 uur geleden
Verstappen zesde in kwalificatie GP Canada, pole voor Russell

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen is in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Canada als zesde geëindigd. Mercedes-coureur George Russell veroverde poleposition op het circuit Gilles Villeneuve in Montreal, na eerder op de dag ook al de sprintrace te hebben gewonnen. De Brit was met 1.12,578 nipt sneller dan teamgenoot en WK-leider Kimi Antonelli, die op zijn beurt weer net wereldkampioen Lando Norris achter zich hield.

12 uur geleden
Volleybalsters verslaan ook Frankrijk in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Frankrijk. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets: 25-17 25-16 23-25 25-23.

16 uur geleden