Van Rouwendaal slikt antibiotica voor Spelen om zorgen Seine
MAAGDENBURG (ANP) - Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal slikt door twijfels over de waterkwaliteit van de Seine uit voorzorg antibiotica voor haar olympische race op 8 augustus. Dit is zelfs in de sport waarin ze veel gewend is ongebruikelijk, zegt de olympisch kampioene van Rio de Janeiro in 2016 via een videoverbinding vanuit haar Duitse woonplaats Maagdenburg. "Ik heb het vorig jaar één keer gedaan en daar kreeg ik buikkramp van, maar dat liever dan diarree een dag voor de race."
De in Soest opgegroeide Van Rouwendaal is echter bezorgder over de stroming in de rivier, die vorige week op ruim 1 meter per seconde stond. De regerend wereldkampioene kwam tijdens een training in het Duitse Elbe, met een stroming van 0,7 meter per seconde, al bijna niet vooruit. "Toen deed ik vijftig minuten over een rondje in plaats van twintig minuten. Met alles boven de 0,5 wordt het een hele lange race en bij 1,2 halen we het einde niet eens."
Volop onzekerheid dus voor Van Rouwendaal, die denkt dat de beslissing over de locatie van de wedstrijd pas kort van tevoren zal worden gemaakt. "Vorig jaar bij het testevent hoorden we pas om 03.00 uur dat het niet doorging, terwijl we om 07.00 uur zouden racen. Maar ik ben blij dat ze een plan B hebben, al zou de race dan wel drie dagen later zijn. Daar zou ik mijn schema dan weer op moeten aanpassen, maar dat kan ik op zich wel goed."
Alternatief
Die alternatieve locatie is de roei- en kanobaan bij Vaires-sur-Marne. Van Rouwendaal heeft niet per se een voorkeur. "Alles heeft een reden. Dus als het de Seine is, is dat ook goed. Het is supermooi bedacht, een van de mooiste locaties. Alleen is het water jammer genoeg nu al een tijd een beetje vies. Maar ik zwem nou eenmaal in het open water. Dit is mijn sport."
Ondanks 1,4 miljard euro aan investeringen in onder meer rioolwaterzuiveringsvoorzieningen bleef de Seine lange tijd te vies om in te zwemmen. Maar de laatste tests en ook de weersverwachtingen zijn gunstig, waardoor onder anderen de Parijse burgemeester Anne Hidalgo het al aandurfde een duik in de rivier te nemen.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
3 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
3 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
4 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
5 uur geleden