Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rouwendaal slikt antibiotica voor Spelen om zorgen Seine

Van Rouwendaal slikt antibiotica voor Spelen om zorgen Seine

MAAGDENBURG (ANP) - Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal slikt door twijfels over de waterkwaliteit van de Seine uit voorzorg antibiotica voor haar olympische race op 8 augustus. Dit is zelfs in de sport waarin ze veel gewend is ongebruikelijk, zegt de olympisch kampioene van Rio de Janeiro in 2016 via een videoverbinding vanuit haar Duitse woonplaats Maagdenburg. "Ik heb het vorig jaar één keer gedaan en daar kreeg ik buikkramp van, maar dat liever dan diarree een dag voor de race."

De in Soest opgegroeide Van Rouwendaal is echter bezorgder over de stroming in de rivier, die vorige week op ruim 1 meter per seconde stond. De regerend wereldkampioene kwam tijdens een training in het Duitse Elbe, met een stroming van 0,7 meter per seconde, al bijna niet vooruit. "Toen deed ik vijftig minuten over een rondje in plaats van twintig minuten. Met alles boven de 0,5 wordt het een hele lange race en bij 1,2 halen we het einde niet eens."

Volop onzekerheid dus voor Van Rouwendaal, die denkt dat de beslissing over de locatie van de wedstrijd pas kort van tevoren zal worden gemaakt. "Vorig jaar bij het testevent hoorden we pas om 03.00 uur dat het niet doorging, terwijl we om 07.00 uur zouden racen. Maar ik ben blij dat ze een plan B hebben, al zou de race dan wel drie dagen later zijn. Daar zou ik mijn schema dan weer op moeten aanpassen, maar dat kan ik op zich wel goed."

Alternatief

Die alternatieve locatie is de roei- en kanobaan bij Vaires-sur-Marne. Van Rouwendaal heeft niet per se een voorkeur. "Alles heeft een reden. Dus als het de Seine is, is dat ook goed. Het is supermooi bedacht, een van de mooiste locaties. Alleen is het water jammer genoeg nu al een tijd een beetje vies. Maar ik zwem nou eenmaal in het open water. Dit is mijn sport."

Ondanks 1,4 miljard euro aan investeringen in onder meer rioolwaterzuiveringsvoorzieningen bleef de Seine lange tijd te vies om in te zwemmen. Maar de laatste tests en ook de weersverwachtingen zijn gunstig, waardoor onder anderen de Parijse burgemeester Anne Hidalgo het al aandurfde een duik in de rivier te nemen.

Meer uit Sport

Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

4 uur geleden
Drievoudig paralympisch kampioen Plat stopt met triatlon

AMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).

7 uur geleden
Basketballer Post draagt met 8 punten bij aan zege Golden State

SAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.

12 uur geleden
Darter Van Veen naar derde ronde van WK

LONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.

1 dag geleden
Van der Poel ook in veldrit Hofstade onnavolgbaar

HOFSTADE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft met overmacht de Plage Cross Hofstade gewonnen. De Brabander reed vroeg in de wedstrijd weg van de concurrentie en kwam solo over de finish. Van der Poel won al voor de derde dag op rij. Hij was zaterdag de sterkste in de wereldbekerwedstrijd in Antwerpen en zondag de beste in de wereldbekerwedstrijd in Koksijde. Het was zijn vierde zege in evenzoveel wedstrijden deze winter.

1 dag geleden
Darter Nijman strandt in tweede ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Darter Wessel Nijman is er niet in geslaagd de derde ronde op het WK darts te bereiken en is uitgeschakeld. De Duitser Gabriel Clemens won in drie sets (3-0). De 25-jarige Nederlander begon goed en won de eerste leg, maar verloor de drie daaropvolgende legs en daarmee de set. De tweede en derde set gingen ook naar de Duitse nummer 47 van de wereldranglijst.

1 dag geleden
Veldrijdster Brand wint dertiende cross in vijftien wedstrijden

HOFSTADE (ANP) - Lucinda Brand heeft haar hegemonie in het veldrijden bekrachtigd met de zege in de Plage Cross Hofstade. De 36-jarige wielrenster kwam solo over de finish. Het was haar dertiende zege in vijftien wedstrijden deze winter.

1 dag geleden