Van Rouwendaal bouwt olympische dominantie in open water uit
PARIJS (ANP) - Sharon van Rouwendaal heeft haar dominantie in het olympisch openwaterzwemmen én die van Nederland verder uitgebouwd met haar gouden medaille in Parijs. De 30-jarige Van Rouwendaal tikte na 10 kilometer in de Seine als eerste aan, waarmee ze de eerste openwaterzwemmer is met twee olympische gouden medailles en ook de eerste met drie in totaal.
De in Soest opgegroeide Van Rouwendaal was met goud in 2016 in Rio en zilver vijf jaar later in Tokio al de succesvolste openwaterzwemmer op de Spelen.
Openwaterzwemmen is sinds 2008 olympisch. Van Rouwendaal is samen met de Duitser Thomas Lurz (brons in 2008 en zilver in 2012) de enige die meerdere medailles in de discipline behaalde.
Nederland was al het succesvolste land in het olympisch openwaterzwemmen, met eerder ook titels voor Maarten van der Weijden in 2008 en Ferry Weertman in 2016. Geen enkel ander land leverde meer dan één olympisch kampioen en Nederland dus vier van de negen in totaal.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
9 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
10 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
11 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
28 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
34 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen (28) kende vrijdag een goede laatste testdag in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen zette in de middag met zijn Red Bull de derde tijd neer. Eerder op de dag mocht zijn ploeggenoot Isack Hadjar (21) de wagen testen. Hij kwam tot de dertiende tijd van de dag. Charles Leclerc was met zijn Ferrari het snelst.
56 minuten geleden