Van Rouwendaal bij EK ook weer de beste op 10 kilometer
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Sharon van Rouwendaal heeft bij de EK in Boedapest ook haar Europese titel op de 10 kilometer in het open water geprolongeerd. De 27-jarige Van Rouwendaal tikte na een lange eindsprint net iets eerder aan dan de Hongaarse Anna Olasz, die in de laatste ronde langszij was gekomen. Ze pakte haar derde Europese titel op deze afstand, na 2014 en 2018. Het brons ging naar de Italiaanse Rachele Bruni.
De olympisch kampioene van Rio 2016 op de 10 kilometer prolongeerde woensdag al haar Europese titel op de 5 kilometer. Toen tikte Van Rouwendaal na een machtig optreden met ruime voorsprong aan.
Op de olympische afstand zwom Van Rouwendaal in de derde van vijf rondes weg bij haar concurrentes. Ze bouwde een flinke voorsprong op, maar in de laatste ronde kwamen de andere zwemsters terug. Olasz slaagde erin naast Van Rouwendaal te komen, die bij de laatste boei de binnenbocht had en daarna weer iets voor lag. De 27-jarige Hongaarse kwam in de laatste honderden meters naar de aantikplaat weer langszij, maar in de eindsprint bleek Van Rouwendaal toch de sterkste.
'Denk wel dat ik een van de snelsten ben'
Onder haar nieuwe Duitse coach Bernd Berkhahn, met wie Van Rouwendaal sinds eind vorig jaar werkt, heeft ze veel getraind op het kunnen zwemmen van diverse snelheden. Van Rouwendaal zei in de aanloop naar de EK al dat ze daardoor aan snelheid heeft gewonnen. "Als het nu op een sprint aankomt, dan denk ik dat ik wel een van de snelsten ben", zei ze vorige maand in Eindhoven. Van Rouwendaal bewees dat donderdag in het Lupameer. Ze slaat de 25 kilometer van zondag over en gaat zich nu voorbereiden op de Olympische Spelen van komende zomer in Japan. De geboren Baarnse wil daar haar olympische titel prolongeren.
Bij de vorige EK, in 2018 in Glasgow, pakte Van Rouwendaal drie keer goud: op de 5 en 10 kilometer en in de landenwedstrijd. Op de 25 kilometer greep ze toen net naast de titel (zilver).
Meer uit Sport
OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."
37 minuten geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.
1 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.
2 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer de Ronde van Vlaanderen gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië kwam alleen over de eindstreep in Oudenaarde nadat hij zijn concurrenten een voor een van zich had afgeschud. Mathieu van der Poel werd tweede, de derde plaats was voor Remco Evenepoel.
3 uur geleden