Van Rouwendaal bij EK ook weer de beste op 10 kilometer
BOEDAPEST (ANP) - Zwemster Sharon van Rouwendaal heeft bij de EK in Boedapest ook haar Europese titel op de 10 kilometer in het open water geprolongeerd. De 27-jarige Van Rouwendaal tikte na een lange eindsprint net iets eerder aan dan de Hongaarse Anna Olasz, die in de laatste ronde langszij was gekomen. Ze pakte haar derde Europese titel op deze afstand, na 2014 en 2018. Het brons ging naar de Italiaanse Rachele Bruni.
De olympisch kampioene van Rio 2016 op de 10 kilometer prolongeerde woensdag al haar Europese titel op de 5 kilometer. Toen tikte Van Rouwendaal na een machtig optreden met ruime voorsprong aan.
Op de olympische afstand zwom Van Rouwendaal in de derde van vijf rondes weg bij haar concurrentes. Ze bouwde een flinke voorsprong op, maar in de laatste ronde kwamen de andere zwemsters terug. Olasz slaagde erin naast Van Rouwendaal te komen, die bij de laatste boei de binnenbocht had en daarna weer iets voor lag. De 27-jarige Hongaarse kwam in de laatste honderden meters naar de aantikplaat weer langszij, maar in de eindsprint bleek Van Rouwendaal toch de sterkste.
'Denk wel dat ik een van de snelsten ben'
Onder haar nieuwe Duitse coach Bernd Berkhahn, met wie Van Rouwendaal sinds eind vorig jaar werkt, heeft ze veel getraind op het kunnen zwemmen van diverse snelheden. Van Rouwendaal zei in de aanloop naar de EK al dat ze daardoor aan snelheid heeft gewonnen. "Als het nu op een sprint aankomt, dan denk ik dat ik wel een van de snelsten ben", zei ze vorige maand in Eindhoven. Van Rouwendaal bewees dat donderdag in het Lupameer. Ze slaat de 25 kilometer van zondag over en gaat zich nu voorbereiden op de Olympische Spelen van komende zomer in Japan. De geboren Baarnse wil daar haar olympische titel prolongeren.
Bij de vorige EK, in 2018 in Glasgow, pakte Van Rouwendaal drie keer goud: op de 5 en 10 kilometer en in de landenwedstrijd. Op de 25 kilometer greep ze toen net naast de titel (zilver).
Meer uit Sport
BERG EN TERBLIJT (ANP) - Koersdirecteur Leo van Vliet beleefde met de zege van topfavoriet Remco Evenepoel in de zestigste Amstel Gold Race zijn gedroomde afscheid. "Dit is de topfavoriet en hij wint. Een mooier afscheid had ik me niet kunnen wensen", blikte de oud-wielrenner terug bij de finish in Berg en Terblijt.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ook de tweede helft van de bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie moest de aftrap uitstellen nadat fans van de club uit Nijmegen veel vuurwerk hadden afgestoken. De finale begon al vijf minuten later in De Kuip omdat beide doelen niet zichtbaar waren door de vele rook die fakkels van supporters van AZ veroorzaakten.
2 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Belg Remco Evenepoel heeft zijn favorietenrol waargemaakt en voor de eerste keer de Amstel Gold Race gewonnen. De tweevoudig olympisch kampioen klopte titelverdediger Mattias Skjelmose in de sprint van de zestigste editie van de enige Nederlandse wielerklassieker.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - Een Chinese robot heeft de halve marathon van Beijing gelopen in een tijd van 50 minuten en 26 seconden, ruim sneller dan het wereldrecord bij de mannen, dat met 57.20 minuten in handen is van de Oegandees Jacob Kiplimo.
5 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - De Spaanse winnares Paula Blasi hoorde pas op het laatste moment dat ze de Amstel Gold Race mocht rijden door afmeldingen van teamgenoten. Al ver voor de finale was ze gelost, maar samen met Marianne Vos slaagde de wielrenster van UAE Team ADQ erin de achterstand op de groep met favorieten te dichten. "Toen rustte ik even vijf minuten uit en besloot ik ervoor te gaan", zei de 23-jarige Blasi.
6 uur geledenBERG EN TERBLIJT (ANP) - Topfavoriete Demi Vollering zag het plan van haar ploeg mislukken in de Amstel Gold Race. Het Franse FDJ United - SUEZ wilde de koers al vroeg zwaar maken voor de kopvrouw, maar dat zorgde ervoor dat Vollering al ver voor de finale alleen kwam te zitten en zelf de aanvallen van andere favorieten moest pareren. Zo lukte het de later teruggevallen Nienke Vinke en de uiteindelijke winnares Paula Blasi om op zo'n 25 kilometer van de finish een beslissend gat te slaan met de als derde gefinishte Europees kampioen.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De Amerikaanse tennisser Ben Shelton heeft zijn tweede titel van het jaar veroverd. De mondiale nummer 6 was in de finale van het tennistoernooi van München met 6-2 7-5 te sterk voor de Italiaan Flavio Cobolli.
6 uur geleden