Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rouwendaal al druk bezig om zwart gat na Spelen te voorkomen

Van Rouwendaal al druk bezig om zwart gat na Spelen te voorkomen

MAAGDENBURG (ANP) - Openwaterzwemster Sharon van Rouwendaal doet er al alles aan om te voorkomen dat ze na de komende Olympische Spelen in het gevreesde zwarte gat belandt. De olympisch kampioene van 2016 heeft al besloten om na hopelijk nog één keer goud in Parijs niet meer haar hele leven in het teken van topsport te stellen. De 30-jarige geboren Baarnse verhuist na zestien jaar terug naar Nederland en wil dan haar werk als coach langzaamaan uitbouwen, waarna ze gaat bekijken of ze haar zwemloopbaan gaat voortzetten.

Nu traint Van Rouwendaal nog ongeveer veertig uur per week in het Duitse Maagdenburg, zeker in aanloop naar haar WK-race in Doha van zaterdag. Op de 10 kilometer moet de specialiste bij de beste dertien eindigen om zich te plaatsen voor de Spelen van komende zomer. Drie jaar geleden in Tokio veroverde Van Rouwendaal zilver.

Juist door haar naderende stapje terug is Van Rouwendaal nu nog extra gemotiveerd. "Ik geniet heel erg van de dingen, omdat ik niet weet hoelang ik dit nog doe. Mijn coach wilde de poging voor mijn persoonlijk record van 110 kilometer in één week bijvoorbeeld pas in juni doen. Maar ik koos ervoor om het nu al te doen. Ik voelde me goed en als ik het nu kan pakken, dan pak ik het."

Privécoach

De wereldkampioene van 2022 voelt zich dan ook beter dan ooit zo vroeg in het jaar, en rekent erop dat ze in Qatar een olympisch ticket verovert. "Mijn vorm moet goed genoeg zijn. Ik ben iets minder uitgerust dan normaal, maar ik denk dat ik me dat kan permitteren. Ik voel me sterker dan voor Fukuoka", zegt Van Rouwendaal over haar vorm vorig jaar op de WK in Japan, waar ze vierde werd op de 10 kilometer en toen nipt de eerste kans op een olympisch ticket miste.

Door haar intensieve trainingsweken heeft de zwemster nu maar weinig tijd om al te investeren in haar werkzaamheden als privécoach voor triatleten en openwaterzwemmers. Toch werkt ze al met acht klanten, om in ieder geval al iets op te bouwen voor na de zomer. "Ik zou niet tegen dat gat kunnen. Daarom doe ik het er nu al een beetje naast en dat vind ik heel leuk. Na de zomer zou ik dan meer mensen kunnen aannemen."

Van Rouwendaal neemt in ieder geval eerst een paar maanden helemaal vrij. "Om te kijken hoe dat is. En dan beslis ik daarna of het zwemmen mooi is geweest of dat ik in Nederland nog wil doortrainen. Maar na zestien jaar ben ik er in ieder geval klaar mee om ver bij mijn ouders en vrienden vandaan te zijn. Het nieuwbouwhuis dat ik heb gekocht is nu bijna klaar en ik heb ook voor het eerst een skivakantie geboekt. Dat zijn dingen die ik nooit kon doen."

Meer uit Sport

Handbalsters na derde zege als groepswinnaar naar hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.

3 uur geleden
Zwemsters veroveren op EK kortebaan goud op 4x50 meter vrij

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin de titel veroverd op de 4x50 meter vrije slag. Milou van Wijk, Marrit Steenbergen, Tessa Giele en Valerie van Roon kwamen tot een tijd van 1.33,85 en bleven daarmee Italië en Polen voor.

5 uur geleden
Gestopte tennisster Serena Williams terug op lijst dopingcontrole

BERLIJN (ANP/DPA) - Voormalig tennisster Serena Williams heeft de dopinginstantie International Tennis Integrity Agency (ITIA) van de tennisfederatie verzocht weer opgenomen te worden op de lijst voor dopingcontroles.

6 uur geleden
Red Bull bevestigt Hadjar als coureur naast Verstappen in 2026

ABU DHABI (ANP) - Formule 1-team Red Bull Racing heeft Isack Hadjar bevestigd als de nieuwe teamgenoot van Max Verstappen in 2026. De 21-jarige Frans-Algerijnse autocoureur vervangt de Japanner Yuki Tsunoda, die wel als testrijder verbonden blijft aan het team.

9 uur geleden
Motorcrosser Herlings na zestien jaar weg bij KTM-team

MATTIGHOFEN (ANP) - Vijfvoudig wereldkampioen motorcross Jeffrey Herlings vertrekt bij Red Bull KTM Factory Racing. Op de website van het MXGP-team wordt de 31-jarige Brabander uitgezwaaid met mooie woorden.

11 uur geleden
Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 dag geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

1 dag geleden