Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rijthoven wint weer en bereikt vierde ronde op Wimbledon

Van Rijthoven wint weer en bereikt vierde ronde op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tim van Rijthoven heeft zich op Wimbledon op overtuigende wijze verzekerd van een plek in de vierde ronde. De nummer 104 van de wereld, toegelaten met een wildcard, ontdeed zich in drie sets van de als 22e geplaatste Nikoloz Basilasjvili uit Georgië. Op baan 12 werd het in een uur en 41 minuten 6-4 6-3 6-4.

Van Rijthoven maakt het af op zijn eerste wedstrijdpunt, op de service van de nummer 26 van de wereld. Basilasjvili besloot het duel met een misser, zijn 34e van de wedstrijd.

De 25-jarige Nederlander, die zijn debuut maakt op een grandslamtoernooi, heeft nu al acht duels op rij gewonnen en is dit grasseizoen nog ongeslagen. Vorige maand schreef hij het ATP-toernooi in Rosmalen op zijn naam.

Service

Van Rijthoven had in de eerste set aan een break in de negende game voldoende voor setwinst en hij liep in de tweede set snel uit naar 5-1. Zijn tegenstander kwam nog terug tot 5-3, maar mede dankzij een aantal sterke services nam de Nederlander een voorsprong van 2-0 in sets.

In de derde set kwam Van Rijthoven snel een break voor, maar die leverde hij weer in door een aantal slordigheden. De nummer 3 van Nederland serveerde iets minder, maar herpakte zich snel en profiteerde in de laatste game van een aantal missers van de 30-jarige Georgiër.

Tegenstander

Van Rijthoven sloeg liefst 21 aces, tegenover slechts twee voor zijn tegenstander. Hij kwam ook tot dertig winners en won liefst twintig punten meer dan Basilasjvili: 95 om 75.

Van Rijthoven is de eerste Nederlandse man die de vierde ronde van Wimbledon weet te bereiken in achttien jaar. In 2004 was Sjeng Schalken de laatste die de tweede week van het grandslamtoernooi in Londen haalde. Vier jaar geleden baarde Kiki Bertens opzien door in het vrouwentoernooi tot de laatste acht door te dringen.

In de vierde ronde neemt Van Rijthoven het mogelijk op tegen de Servische titelhouder Novak Djokovic, die later op vrijdag zijn landgenoot Miomir Kecmanovic treft. De volgende wedstrijd van Van Rijthoven is zondag, op de zogenoemde 'Middle Sunday'. Die dag gold traditioneel als vrije dag op Wimbledon, maar dat is vanaf dit jaar verleden tijd.

Meer uit Sport

Paralympiërs gehinderd in reis naar Milaan door oorlog Iran

MILAAN (ANP) - Sommige deelnemers aan de Paralympische Winterspelen ondervinden hinder bij hun reis naar Milaan en Cortina d'Ampezzo vanwege de sluiting van het luchtruim in het Midden-Oosten. Dat blijkt uit een verklaring van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC). Door de oorlog in Iran en Iraanse aanvallen op omliggende landen is het luchtruim boven Iran, diverse Golfstaten en elders in het Midden-Oosten gesloten.

45 minuten geleden
Petit en Kampschreur vlaggendragers voor Paralympische Spelen

PAPENDAL (ANP) - Claire Petit en Jeroen Kampschreur zijn op 6 maart de vlaggendragers voor Nederland tijdens de openingsceremonie in Verona van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor kan Dubai nog niet uit door oorlog Iran

DUBAI (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor zit nog altijd in Dubai nadat hij daar de finale van het ATP-toernooi had bereikt. Door de oorlog in Iran en de aanvallen van Iran op omliggende landen, waaronder de Verenigde Arabische Emiraten, gaan er geen vluchten vanaf het vliegveld van Dubai. "We krijgen er wel wat van mee", zegt zijn coach Marc Dijkhuizen tegen het ANP. Dijkhuizen zit samen met Griekspoor en diens broer Scott nog altijd in het spelershotel, op enkele kilometers afstand van het vliegveld.

17 uur geleden
Smits keert na gemist EK handbal terug in selectie Golden League

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits is door bondscoach Staffan Olsson opgeroepen voor de Golden League. Dat toernooi, waaraan verder Noorwegen, Denemarken en de Verenigde Staten meedoen, wordt van donderdag 19 tot en met zondag 22 maart in Denemarken gespeeld.

19 uur geleden
Schulting en De Laat niet opgenomen in selectie WK shorttrack

UTRECHT (ANP) - Olympiërs Suzanne Schulting en Itzhak de Laat zijn niet opgenomen in de selectie van de shorttrackers voor het WK, dat van 13 tot en met 15 maart in de Canadese stad Montreal plaatsvindt. Dat blijkt uit de selectie die de KNSB maandag heeft bekendgemaakt.

19 uur geleden
Start Formule 1-seizoen nog niet in gevaar door oorlog Iran

MELBOURNE (ANP/DPA) - De eerste race van het Formule 1-seizoen, zondag 8 maart in Melbourne, komt voorlopig niet in de problemen vanwege de oorlog in Iran. Dat zegt Travis Auld, directeur van de Grote Prijs van Australië.

22 uur geleden
Schaatser Botman als Nederlands kampioen naar WK sprint

HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Janno Botman heeft zich als nationaal kampioen geplaatst voor het WK sprint van volgende week in Heerenveen. Hij hield na vier afstanden Tim Prins en Kayo Vos achter zich.

1 dag geleden