Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rijthoven wilde graag op 'zijn' gras spelen maar kijkt verder

Van Rijthoven wilde graag op 'zijn' gras spelen maar kijkt verder

ROSMALEN (ANP) - Tim van Rijthoven had niets liever gewild dan zijn titel verdedigen op het grastoernooi van Rosmalen. De Brabander meldde zich echter af voor het Libéma Open, vooral met het oog op de langere termijn. Ook deelname aan Wimbledon lijkt niet realistisch.

Tijdens zijn revalidatie van een elleboogblessure had Van Rijthoven het grasseizoen omcirkeld in zijn agenda. Na een aantal moeilijke maanden wilde hij op het Autotron en op Wimbledon aantonen dat zijn memorabele reeks van vorig jaar geen toeval was.

Geen licht

"Afgezien van mijn lichaam voel ik me goed, maar de elleboog schiet nog niet op zoals we zouden willen. Verder voel ik me fysiek heel goed. Als ik nu een marathon moet lopen, dan loop ik een marathon", zei de 26-jarige Van Rijthoven in Rosmalen, waar hij aanwezig was voor verplichtingen met sponsors en fans.

"Helaas zien we nog geen licht aan het einde van de tunnel. Een exacte datum waarop ik weer kan spelen hebben we niet. Het kan drie weken duren, maar ook zomaar twee maanden. Bij wijze van spreken kun je beter je arm breken dan een peesblessure hebben, dan weet je tenminste wat voor termijn ervoor staat."

Rem

In aanloop naar het toernooi van Rosmalen hield Van Rijthoven "zichzelf voor de gek". "Ik vind gras zo'n fijne ondergrond en daarom heb ik mezelf misschien een beetje valse hoop ingepraat. Maar uiteindelijk werd ik toch met mijn neus op de harde feiten gedrukt", aldus de voormalig nummer 101 van de wereld, die begint dit jaar ook kampte met rugklachten.

"Als het aan mij ligt dan speel ik elk toernooi dat ik kan spelen. Maar de dokters zeiden dat als ik mijn carrière nog lang wil volhouden, ik nu toch echt rust moest nemen. En ik wil niet binnen nu en twee jaar stoppen, maar nog tien jaar doorgaan. Dan moet je toch op je lichaam letten. Als er dan zo'n jaar tussen zit, dan is dat maar zo. Ik moest nu hard op de rem moet drukken, want mijn carrière duurt langer dan vandaag."

Buitenland

Van Rijthoven is vastberaden sterk terug te keren. "Revalideren vind ik helemaal niks. Ik ben niet gaan tennissen, omdat ik fysieke training of rennen zo leuk vond, maar omdat ik het leuk vond om tegen een balletje aan te slaan. Maar ik hoop niet dat vorig jaar mijn beste jaar was en daar ga ik ook voor zorgen. Want ik wil die top 100 nog in duiken en nog veel meer mooie toernooien spelen. Niet alleen in Nederland, maar ook in het buitenland. De tank is echt nog lang niet leeg."

Van Rijthoven is na het verliezen van de punten van zijn titel afgezakt naar plek 390 op de wereldranglijst.

Meer uit Sport

Verstappen hoopt door upgrade op betere Red Bull in Oostenrijk

SPIELBERG (ANP) - Max Verstappen hoopt dat een nieuwe 'upgrade' zijn Red Bull wat meer in balans brengt en sneller maakt. Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 in een vooruitblik van zijn team op de Grote Prijs van Oostenrijk. Die grand prix is een thuisrace, omdat Red Bull eigenaar is van het circuit. "Het wordt spannend om te zien hoeveel rondetijd we hiermee kunnen winnen."

4 uur geleden
Hockeysters met eindzege Pro League geplaatst voor Spelen in LA

WAVER (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich vier wedstrijden voor het einde al verzekerd van de eindzege in de landencompetitie Pro League. De ploeg van bondscoach Raoul Ehren heeft zich daarmee direct geplaatst voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028.

6 uur geleden
Bondscoach Olsson na vier jaar weg bij handballers

ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.

1 dag geleden
Housheer en Dulfer gekozen in team beste handbalsters van Europa

WENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.

1 dag geleden
Elektrische raceklasse Formule E in 2027 op circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.

1 dag geleden
Zwemmer Korstanje voorlopig niet in actie door rugproblemen

EINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.

1 dag geleden
MotoGP-kampioen Márquez 'is rood' en blijft langer bij Ducati

ASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.

1 dag geleden