Van Rijthoven verrast in Rosmalen mondiale nummer 14 Fritz
ROSMALEN (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven heeft bij het grastoernooi van Rosmalen de Amerikaan Taylor Fritz, de nummer 14 van de wereld, verrast. De 25-jarige Van Rijthoven, de mondiale nummer 205, won de laatste twee sets na de eerste te hebben verloren: 6-7 (9) 7-5 6-4.
De één jaar jongere Fritz, die als derde geplaatst was, won dit jaar nog het masterstoernooi van Indian Wells.
Van Rijthoven benutte na 2 uur en 18 minuten zijn tweede matchpoint met een harde return, die maar net binnen de lijnen belandde. Even daarvoor had Van Rijthoven een wedstrijdpunt verspeeld in een van de langste slagenwisselingen op Court 1.
Wildcard
De met een wildcard toegelaten Van Rijthoven, die liefst achttien aces sloeg en maar één keer werd gebroken, had voor deze week nog nooit een wedstrijd gewonnen op ATP-niveau. De Nederlander speelt vrijdag in de kwartfinale tegen de Fransman Hugo Gaston, die de Amerikaan Jenson Broosky in drie sets versloeg.
Het duel tussen Van Rijthoven en Fritz zou eigenlijk woensdag worden gespeeld, maar werd uitgesteld vanwege regen.
Droom
Van Rijthoven is de enige Nederlander die nog actief is in het enkelspel in Rosmalen. Hij wordt gecoacht door oud-prof Igor Sijsling.
Van Rijthoven kon zijn stunt nog maar moeilijk geloven, zei hij bij Ziggo Sport. "Misschien straks bij het eten. Hier droom je nog niet eens van." Volgens hem maakte hij door zijn goede service op het gras in Rosmalen al een goede kans om de sets lang spannend te houden. "Op gras kun je veel doen als je goed serveert. Dan kom je al gauw in de tiebreak of aan het einde van de set en gaat het eigenlijk maar om een paar puntjes."
Meer uit Sport
MONZA (ANP) - Formule 1-coureur Max Verstappen start zondag bij de Grote Prijs van Italië vanaf de zesde plek. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull Racing zag de Fransman Pierre Gasly met zijn Alpine in Monza verrassend de poleposition veroveren. De Brit George Russell begint in zijn Mercedes op de tweede plaats.
2 uur geledenLEYBURN (ANP/BELGA) - Wielrenner Cees Bol heeft de vierde en voorlaatste etappe in de Ronde van Groot-Brittannië op zijn naam geschreven. De 31-jarige Nederlander van het team Decathlon CMA CGM was in aankomstplaats Leyburn de snelste in een oplopende sprint.
4 uur geledenMONZA (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde en laatste training van de Grote Prijs van Italië de derde tijd gereden. De Red Bull-coureur was op het circuit van Monza 0,350 seconde langzamer dan Mercedes-coureur George Russell.
7 uur geledenMONACO (ANP) - Wielrenner Tadej Pogačar heeft bekendgemaakt dat zijn seizoen afgelopen is. De Sloveense wereldkampioen kwam vorige week zaterdag hard ten val in de Vuelta en brak daarbij onder meer een sleutelbeen en een nekwervel.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Wielrenner Victor Campenaerts heeft zijn contract bij wielerploeg Visma - Lease a Bike verlengd tot eind 2028. De 34-jarige Belgische wielrenner rijdt sinds 2025 voor het team.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Venus en Serena Williams zijn bij hun rentree op de US Open in de eerste ronde van het vrouwendubbel uitgeschakeld. De twee Amerikaanse tennissters verloren van Maya Joint uit Australië en Chan Hao-ching uit Taiwan in een matchtiebreak: 3-6 7-6 (6) 6-7 (7).
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Daniil Medvedev heeft zich op de US Open als eerste tennisser geplaatst voor de vierde ronde. De als zevende geplaatste Rus stond in zijn partij tegen de Fransman Arthur Rinderknech geen set af. Het werd 6-4 6-4 6-4.
23 uur geleden