Van Rijthoven luistert debuut op Wimbledon op met zege
LONDEN (ANP) - Tim van Rijthoven heeft zijn debuut op Wimbledon opgeluisterd met een zege. De nummer 104 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Argentijn Federico Delbonis, die twintig plekken hoger staat op de wereldranglijst: 7-6 (7) 6-1 6-2.
Van Rijthoven maakte in de eerste set een 5-2-achterstand ongedaan en in de tiebreak werkte hij niet veel later een setpunt weg. Dat deed Van Rijthoven, die flink in de verdediging moest, met een harde passing met zijn backhand. Op 8-7 in de tiebreak benutte hij vervolgens zijn derde setpunt na een misser van Delbonis, waarna het duel geen moment meer spannend was.
Na een uur en 42 minuten maakte Van Rijthoven, die vijftien aces sloeg, het op eigen opslag af met een lovegame. Zowel de tweede als derde set was binnen een half uur gespeeld. Van Rijthoven ging op baan 11 steeds beter serveren en minder fouten maken, terwijl bij de Zuid-Amerikaan het geloof verdween.
Wildcard
De 25-jarige Van Rijthoven had van de organisatie een wildcard ontvangen naar aanleiding van zijn sensationele reeks in Rosmalen, waar hij ruim twee weken geleden verrassend de titel voor zich opeiste. Op het grastoernooi in eigen land versloeg Van Rijthoven in de eindstrijd de Rus Daniil Medvedev, nu de nummer 1 van de wereld.
Van Rijthoven had nog nooit een wedstrijd gespeeld in het hoofdtoernooi van een grandslamtoernooi. In mei verloor hij op Roland Garros in de laatste ronde van de kwalificaties. Delbonis had al zes keer aan Wimbledon meegedaan, maar nog nooit een zege geboekt in Londen.
In de tweede ronde neemt de nummer 3 van Nederland het op tegen de als vijftiende geplaatste Amerikaan Reilly Opelka of Carlos Taberner uit Spanje.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos gaat niet opnieuw een olympische medaille winnen. Na het brons van vier jaar geleden tijdens de Spelen van Beijing staat de 32-jarige Nederlandse in Cortina d'Ampezzo na drie runs op de twaalfde plaats. Na de eerste twee runs op vrijdag nam ze nog de dertiende plek in.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft op de Olympische Spelen op de 500 meter zijn tweede zilveren medaille veroverd. De 22-jarige schaatser moest in het Milano Speed Skating Stadium met 33,88 het goud laten aan topfavoriet Jordan Stolz uit de Verenigde Staten. Die won in 33,77. Laurent Dubreuil uit Canada eindigde met 34,26 als derde.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De als eerste geplaatste Alex De Minaur heeft de finale bereikt van het tennistoernooi van Rotterdam. De Australiër klopte bij de laatste vier de Fransman Ugo Humbert, de nummer 36 van de wereld: 6-4 6-3. Het betekent zijn derde finaleplaats op rij in Rotterdam.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben zich op de Olympische Spelen in Milaan geplaatst voor de halve finales op de ploegenachtervolging. Het team met Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kwam tot 2.55,65 en dat was goed voor de derde tijd. Nederland neemt het in de halve finale op tegen Japan.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Kunstrijders Daria Danilova en Michel Tsiba denken bij hun debuut op de Olympische Spelen een goede kans te maken om ook de vrije kür te mogen schaatsen. Het Nederlandse koppel moet daarvoor zondag bij de korte kür bij de eerste zestien eindigen. Er doen in de Milano Ice Skating Arena negentien paren mee.
4 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft een historische medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina veroverd. Hij bezorgde Brazilië de eerste medaille ooit op de Winterspelen. Pinheiro Braathen won het goud op de reuzenslalom.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Stijn van de Bunt doet zondag op de Olympische Spelen mee aan de ploegenachtervolging. Bondscoach Rintje Ritsma geeft hem in de kwartfinale de voorkeur boven Jorrit Bergsma, die vrijdag een bronzen medaille behaalde op de 10.000 meter. Chris Huizinga en Marcel Bosker zijn de andere twee Oranje-rijders, meldt sportkoepel NOC*NSF.
8 uur geleden