Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rijthoven luistert debuut op Wimbledon op met zege

Van Rijthoven luistert debuut op Wimbledon op met zege

LONDEN (ANP) - Tim van Rijthoven heeft zijn debuut op Wimbledon opgeluisterd met een zege. De nummer 104 van de wereld was in drie sets te sterk voor de Argentijn Federico Delbonis, die twintig plekken hoger staat op de wereldranglijst: 7-6 (7) 6-1 6-2.

Van Rijthoven maakte in de eerste set een 5-2-achterstand ongedaan en in de tiebreak werkte hij niet veel later een setpunt weg. Dat deed Van Rijthoven, die flink in de verdediging moest, met een harde passing met zijn backhand. Op 8-7 in de tiebreak benutte hij vervolgens zijn derde setpunt na een misser van Delbonis, waarna het duel geen moment meer spannend was.

Na een uur en 42 minuten maakte Van Rijthoven, die vijftien aces sloeg, het op eigen opslag af met een lovegame. Zowel de tweede als derde set was binnen een half uur gespeeld. Van Rijthoven ging op baan 11 steeds beter serveren en minder fouten maken, terwijl bij de Zuid-Amerikaan het geloof verdween.

Wildcard

De 25-jarige Van Rijthoven had van de organisatie een wildcard ontvangen naar aanleiding van zijn sensationele reeks in Rosmalen, waar hij ruim twee weken geleden verrassend de titel voor zich opeiste. Op het grastoernooi in eigen land versloeg Van Rijthoven in de eindstrijd de Rus Daniil Medvedev, nu de nummer 1 van de wereld.

Van Rijthoven had nog nooit een wedstrijd gespeeld in het hoofdtoernooi van een grandslamtoernooi. In mei verloor hij op Roland Garros in de laatste ronde van de kwalificaties. Delbonis had al zes keer aan Wimbledon meegedaan, maar nog nooit een zege geboekt in Londen.

In de tweede ronde neemt de nummer 3 van Nederland het op tegen de als vijftiende geplaatste Amerikaan Reilly Opelka of Carlos Taberner uit Spanje.

Meer uit Sport

Honkballers definitief uitgeschakeld in World Baseball Classic

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam zijn definitief uitgeschakeld op de World Baseball Classic. De ploeg van bondscoach Andruw Jones kan niet meer bij de beste twee ploegen van de poule eindigen na de winst van de Dominicaanse Republiek op Israël in het stadion van de Miami Marlins: 10-1.

3 uur geleden
TT van Assen uitgeroepen tot beste grand prix van 2025

ASSEN (ANP) - De TT van Assen is uitgeroepen tot beste grand prix van 2025. De race in Drenthe vierde afgelopen zomer zijn 100-jarig bestaan met een bezoekersrecord.

9 uur geleden
Trump roept Australië op Iraanse voetbalsters asiel te geven

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Australië opgeroepen asiel te verlenen aan de Iraanse voetbalsters, na hun uitschakeling in de Asia Cup. De spelers zongen bij hun openingswedstrijd van het toernooi niet mee met het volkslied, later deden zij dat wel terwijl ze salueerden. Na het niet zingen van het volkslied werden ze door een presentator op de Iraanse staatstelevisie "verraders in oorlogstijd" genoemd.

10 uur geleden
Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

13 uur geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

17 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

17 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

1 dag geleden