Van Rijthoven krijgt na toernooizege wildcard voor Wimbledon
ROOSENDAAL (ANP) - Tim van Rijthoven mag later deze maand meedoen aan Wimbledon. De 25-jarige Nederlandse tennisser krijgt van de organisatie van het grandslamtoernooi een wildcard, meldt zijn manager. Van Rijthoven dankt de uitverkiezing aan zijn toernooizege van vorige week in Rosmalen, waar hij in de finale won van de Rus Daniil Medvedev, de huidige nummer 1 van de wereld.
Van Rijthoven behaalde in 2014 de kwartfinales van het juniorentoernooi in Londen. Een doorbraak bleef, mede door blessures, uit.
"Het is echt fantastisch. Ongelooflijk, eigenlijk. Niet te beschrijven", zegt Van Rijthoven tegen het AD over zijn deelname aan Wimbledon, waar hij zijn debuut maakt in het hoofdschema van een grandslamtoernooi. "We zijn bezig met wildcards voor Eastbourne en Mallorca. Voor Eastbourne kan ik een wildcard krijgen voor het kwalificatietoernooi, voor Mallorca misschien voor het hoofdtoernooi. Eén van die twee moet ik snel gaan aanpakken, want ik wil wel wedstrijden blijven spelen tot aan Wimbledon."
Een droom
Op Wimbledon zijn geen punten te verdienen voor de wereldranglijst. Dat bepaalden de ATP en WTA in reactie op het besluit van Wimbledon om Russische en Belarussische tennissers te weren vanwege de oorlog in Oekraïne. Omdat er geen punten te winnen zijn, hoopt Van Rijthoven direct al op een grote naam als tegenstander. "Ik droomde er als klein kind van om daar te staan en nu sta ik er. Daarom zou het prachtig zijn om tegen Novak Djokovic te loten in de eerste ronde", aldus de tennisser tegen het AD.
Dankzij de winst van het Libéma Open steeg Van Rijthoven op de wereldranglijst naar plek 106. De Brabander zou deze week meedoen aan een Britse challenger in Ilkley, maar hij heeft zich daarvoor teruggetrokken.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
2 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
10 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden