Van Rijthoven klopt Auger-Aliassime en haalt finale in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven heeft voor een enorme stunt gezorgd door de finale te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. In de halve finale versloeg de 25-jarige tennisser de als tweede geplaatste Canadees Félix Auger-Aliassime in drie sets: 6-3 1-6 7-6 (5).
Voor Van Rijthoven komt er zo nog geen einde aan een geweldige week, waarin hij op een wildcard zijn eerste zege op de ATP Tour boekte en daar nog drie knappe zeges aan toevoegde.
Hij neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van de halve finale tussen de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev en Adrian Mannarino uit Frankrijk, die in 2019 de vorige editie van het toernooi wist te winnen.
Beslissing in tiebreak
Van Rijthoven versloeg eerder in het toernooi met Taylor Fritz de nummer 14 van de wereldranglijst. Met Auger-Aliassime trof hij de nummer 9, zijn eerste tegenstander uit de top 10. In de eerste set greep de Nederlandse nummer 205 van de ranking meteen zijn breakkans op 3-2 en benutte hij op 5-3 een van zijn setpunten. In de tweede set kwam hij snel op achterstand en kreeg daarna nog een break tegen.
In de derde set wist Van Rijthoven zich te herpakken en had hij zelfs overwicht. Hij kreeg breakkansen en Auger-Aliassime niet. Toch viel de beslissing in de tiebreak. Daarin nam Van Rijthoven een kleine voorsprong en kreeg hij op 6-3 drie matchpoints. De Canadees sloeg de twee punten op zijn eigen opslag weg, maar op de derde sloeg de Nederlander op eigen service toe en liet hij zich op het Brabantse gras vallen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Coco Gauff wil graag dat niet alle emoties van teleurgestelde spelers worden uitgezonden en meer ruimte voor privémomenten bij de grote toernooien. Dat zei de Amerikaanse na haar uitschakeling in de kwartfinales van de Australian Open tegen de Oekraïense Elena Svitolina.
10 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales van de Australian Open. In de Rod Laver Arena in het hete Melbourne klopte de Spaanse nummer 1 van de wereld thuisfavoriet Alex De Minaur: 7-5 6-2 6-1. Alcaraz is dit toernooi nog zonder setverlies.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - Max Verstappen heeft zich dinsdag op het Formule 1-circuit in Barcelona voor het eerst laten zien in de nieuwe RB22. De viervoudige wereldkampioen van Red Bull nam tijdens de tweede besloten testdag plaats achter het stuur. Na het verliezen van zijn wereldtitel deed hij dat met nummer 3 op de auto in plaats van nummer 1.
14 uur geledenARNHEM (ANP) - Tot nu toe zijn bijna 20.000 kaarten verkocht voor het TeamNL Huis dat tijdens de Winterspelen in Milaan staat. Volgens een woordvoerster van NOC*NSF is dit ongeveer tweederde van het totaal aantal beschikbare tickets.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft zich geplaatst voor de halve finale van de Australian Open. De als derde geplaatste Duitser won in vier sets van de Amerikaan Learner Tien: 6-3 6-7 (5) 6-1 7-6 (3).
19 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Wytse van der Goot (43) is maandag door de Nederlandse Sport Pers (NSP) uitgeroepen tot Sportjournalist van het Jaar 2025. De presentator en commentator van Ziggo Sport is volgens de jury "een liefhebber". "Hij houdt zichtbaar en hoorbaar van voetbal. Dat is bijvoorbeeld te merken in het programma 'Tussen de palen', waarin hij met een oud-voetballer diens loopbaan doorneemt. Wytse is veelzijdig. Hij kan presenteren en interviewen en hij leidt de talkshow Rondo, maar vermoedelijk is hij toch het liefst in het stadion. Met pet", aldus de jury.
1 dag geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisser Jannik Sinner is op de Australian Open doorgedrongen tot de kwartfinales. De Italiaan, die de vorige twee edities won, versloeg zonder setverlies zijn als 22e geplaatste landgenoot Luciano Darderi: 6-1 6-3 7-6 (2). Sinner speelt in de volgende ronde tegen de Amerikaan Ben Shelton, die de Noor Casper Ruud in vier sets aan de kant zette: 3-6 6-4 6-3 6-4.
1 dag geleden