Van Rijthoven klopt Auger-Aliassime en haalt finale in Rosmalen
ROSMALEN (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven heeft voor een enorme stunt gezorgd door de finale te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. In de halve finale versloeg de 25-jarige tennisser de als tweede geplaatste Canadees Félix Auger-Aliassime in drie sets: 6-3 1-6 7-6 (5).
Voor Van Rijthoven komt er zo nog geen einde aan een geweldige week, waarin hij op een wildcard zijn eerste zege op de ATP Tour boekte en daar nog drie knappe zeges aan toevoegde.
Hij neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van de halve finale tussen de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev en Adrian Mannarino uit Frankrijk, die in 2019 de vorige editie van het toernooi wist te winnen.
Beslissing in tiebreak
Van Rijthoven versloeg eerder in het toernooi met Taylor Fritz de nummer 14 van de wereldranglijst. Met Auger-Aliassime trof hij de nummer 9, zijn eerste tegenstander uit de top 10. In de eerste set greep de Nederlandse nummer 205 van de ranking meteen zijn breakkans op 3-2 en benutte hij op 5-3 een van zijn setpunten. In de tweede set kwam hij snel op achterstand en kreeg daarna nog een break tegen.
In de derde set wist Van Rijthoven zich te herpakken en had hij zelfs overwicht. Hij kreeg breakkansen en Auger-Aliassime niet. Toch viel de beslissing in de tiebreak. Daarin nam Van Rijthoven een kleine voorsprong en kreeg hij op 6-3 drie matchpoints. De Canadees sloeg de twee punten op zijn eigen opslag weg, maar op de derde sloeg de Nederlander op eigen service toe en liet hij zich op het Brabantse gras vallen.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James heeft al aangekondigd dat hij in 2028 niet zal meedoen aan de Olympische Spelen van Los Angeles. De basketballer zei dat in de podcast 'Mind the Game'. De 40-jarige James speelde op vier Zomerspelen mee met de Amerikaanse ploeg en won drie keer goud en een keer brons. "Je weet mijn antwoord al. Ik ga de wedstrijden kijken", aldus James, die dit seizoen nog niet in actie kwam voor Los Angeles Lakers in de NBA.
2 uur geledenLAS VEGAS (ANP) - Autocoureur Lando Norris kan in de Grote Prijs van Las Vegas Max Verstappen definitief uitschakelen in de titelstrijd van de Formule 1. Als de Brit van McLaren zondag in de Amerikaanse gokstad negen punten meer scoort dan de Nederlander van Red Bull, dan kan Verstappen geen vijfde wereldtitel meer winnen. Dat scenario voltrekt zich bijvoorbeeld als Norris wint en Verstappen niet hoger eindigt dan de derde plaats.
5 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse rechter die het strafproces tegen het medische team van de overleden Argentijnse voetballegende Diego Maradona heeft laten mislukken, is uit haar functie gezet. Een speciale juridische commissie heeft bepaald dat de 48-jarige Julieta Makintach in de toekomst ook geen enkele andere rechterlijke functie mag bekleden.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Olav Kooij krijgt bij zijn nieuwe ploeg Decathlon CMA CGM te maken met een ploegleider met ruime ervaring als het op sprinten aankomt. De Franse wielerploeg waarvoor de 24-jarige Zuid-Hollander vanaf volgend jaar uitkomt, heeft Mark Renshaw en Heinrich Haussler aangesteld als ploegleiders. Met name Renshaw gaat zich bij het team bezighouden met de zogenoemde sprinttrein.
10 uur geledenCALGARY (ANP) - Schaatsers Marijke Groenewoud en Marcel Bosker keren komend weekend tijdens wereldbekerwedstrijden in Calgary terug op de ploegachtervolging. Beiden ontbraken afgelopen weekend in Salt Lake City op het onderdeel waarop Nederland teleurstellend presteerde. De vrouwen eindigden als vijfde, de mannen als zesde.
12 uur geledenROME (ANP/DPA) - De olympische fakkel zal voorafgaand aan de Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo een tocht van zo'n 12.000 kilometer door alle Italiaanse provincies maken. Dat maakte de organisatie bekend. De tocht begint op 6 december in Rome en eindigt een maand later, op 6 februari, in stadion San Siro in Milaan.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Annemarie Worst en Shirin van Anrooij maken dit weekend na blessures hun rentree bij het veldrijden tijdens de eerste wereldbeker van het seizoen in het Tsjechische Tabor. Worst (29) kampte met een schouderblessure. Van Anrooij (23) moest het vorige veldritseizoen afbreken door een beknelde liesslagader.
1 dag geleden