Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rijthoven klopt Auger-Aliassime en haalt finale in Rosmalen

Van Rijthoven klopt Auger-Aliassime en haalt finale in Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven heeft voor een enorme stunt gezorgd door de finale te bereiken van het grastoernooi van Rosmalen. In de halve finale versloeg de 25-jarige tennisser de als tweede geplaatste Canadees Félix Auger-Aliassime in drie sets: 6-3 1-6 7-6 (5).

Voor Van Rijthoven komt er zo nog geen einde aan een geweldige week, waarin hij op een wildcard zijn eerste zege op de ATP Tour boekte en daar nog drie knappe zeges aan toevoegde.

Hij neemt het zondag in de finale op tegen de winnaar van de halve finale tussen de als eerste geplaatste Rus Daniil Medvedev en Adrian Mannarino uit Frankrijk, die in 2019 de vorige editie van het toernooi wist te winnen.

Beslissing in tiebreak

Van Rijthoven versloeg eerder in het toernooi met Taylor Fritz de nummer 14 van de wereldranglijst. Met Auger-Aliassime trof hij de nummer 9, zijn eerste tegenstander uit de top 10. In de eerste set greep de Nederlandse nummer 205 van de ranking meteen zijn breakkans op 3-2 en benutte hij op 5-3 een van zijn setpunten. In de tweede set kwam hij snel op achterstand en kreeg daarna nog een break tegen.

In de derde set wist Van Rijthoven zich te herpakken en had hij zelfs overwicht. Hij kreeg breakkansen en Auger-Aliassime niet. Toch viel de beslissing in de tiebreak. Daarin nam Van Rijthoven een kleine voorsprong en kreeg hij op 6-3 drie matchpoints. De Canadees sloeg de twee punten op zijn eigen opslag weg, maar op de derde sloeg de Nederlander op eigen service toe en liet hij zich op het Brabantse gras vallen.

Meer uit Sport

Koningspaar en Amalia eren olympische medaillewinnaars

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander, koningin Máxima en prinses Amalia hebben dinsdagmiddag de olympische medaillewinnaars geëerd tijdens een ontvangst op Paleis Noordeinde. Tijdens de huldiging werd een traditionele groepsfoto gemaakt aan de voorzijde van het Haagse paleis.

5 uur geleden
Nieuwe olympische kampioenen Ridders in de Orde van Oranje-Nassau

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe olympische kampioenen zijn dinsdag geridderd in de Orde van Oranje-Nassau. Schaatssters Jutta Leerdam, Femke Kok, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud kregen een lintje, net als shorttrackers Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer, Friso Emons en Itzhak de Laat.

7 uur geleden
Schaatsster Kok wil 'motivatie' zijn na succesvolle Spelen

DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.

8 uur geleden
Premier Jetten hoopt op olympische toppers van de toekomst

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.

10 uur geleden
Nederlandse officials afwezig bij openingsceremonie Paralympics

ARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.

10 uur geleden
Broers Van 't Wout hopen op groei shorttrack na succes op Spelen

DEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.

11 uur geleden
Tennisser De Minaur verliest meteen in eerste ronde Acapulco

ACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).

14 uur geleden