
Van Rijthoven gaat tegen Djokovic 'met brede glimlach' de baan op
LONDEN (ANP) - Tim van Rijthoven is van plan om zondag op Wimbledon ook te genieten van zijn duel met regerend kampioen Novak Djokovic. De op een wildcard toegelaten Van Rijthoven denkt ten koste van 20-voudig grandslamkampioen zijn negende zege op rij te kunnen boeken.
"Voor het toernooi droomde ik ervan om tegen hem te spelen. Om nu die kans te krijgen, is heel mooi en iets magisch", zei de 25-jarige nummer 104 van de wereld. Hij deed nooit eerder mee aan een grandslamtoernooi.
"Toen ik na mijn wedstrijd in de derde ronde in de kleedkamer kwam, maakte ik er al een voorstelling van hoe het zou zijn op het Centre Court of Court 1. Ik zag mezelf al met een grote glimlach de baan oplopen."
Weinig zwakke punten
Van Rijthoven is de eerste Nederlander die tegen Djokovic aantreedt sinds Tallon Griekspoor op de US Open van vorig jaar. Griekspoor verloor met 6-2 6-3 6-2. "Met twintig grandslamtitels heeft hij mega historie geschreven. Daar wil je graag een keer tegen spelen. Alleen had ik die kans niet heel vaak, omdat ik nooit met zo'n grootheid in het schema heb gestaan", aldus Van Rijthoven, de afgelopen jaren actief in het challengercircuit.
Als Van Rijthoven Djokovic zag dan was het vooral op televisie, zo bekende hij. "Dat zijn gasten die je wat meer ziet spelen omdat ze overal de finale halen of het toernooi winnen. Het zal heel lastig worden hem te verslaan, omdat hij weinig zwakke punten heeft. Maar ik ga iedere wedstrijd in alsof ik de betere speler ben. Die mindset heb ik sinds een paar maanden, ook al is het niet altijd het geval", aldus Van Rijthoven, die zijn verblijf in Londen nog wel wil verlengen. "Ik heb nooit zover gekeken in het schema, dus er zullen wel wat afspraken afgezegd moeten worden."
Blessures
Waar Djokovic de afgelopen jaren de ene na de andere titel pakte, maakte de Nederlander moeilijke jaren door. Hij overwoog zelfs te stoppen met tennis, na onder meer een polsblessure en een golferselleboog. Dit jaar werden zijn resultaten aansprekender en zijn titel vorige maand in Rosmalen was de duidelijke bevestiging. Hij kreeg na zijn opmerkelijke reeks in Brabant een wildcard voor Wimbledon.
Het duel tussen de nummer 3 van Nederland en de mondiale nummer 3 wordt zondag gespeeld. 'Middle Sunday' was traditiegetrouw een rustdag, maar sinds dit jaar wordt er twee weken lang dagelijks getennist.
Meer uit Sport
MÖNCHENGLADBACH (ANP) - De Nederlandse hockeysters hebben zich geplaatst voor de finale van het EK in Mönchengladbach. Het elftal van bondscoach Raoul Ehren versloeg Spanje in de halve finale: 3-1.
4 uur geledenKONYA (ANP) - De Britse baanrenner Matthew Richardson heeft zijn eigen wereldrecord op de 200 meter met vliegende start verbeterd. Hij kwam op de wielerpiste van het Turkse Konya tot een tijd van 8,857. Hij reed donderdag het wereldrecord van Harrie Lavreysen uit de boeken (8,941).
5 uur geledenCHORZOW (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder heeft bij de Diamond League in het Poolse Chorzow goud gepakt. De 26-jarige Volendamse kwam bij haar vijfde poging tot 19,66 meter, de beste afstand van de dag.
5 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP) - Wielrenster Paula Blasi van UAE ADQ heeft de proloog in de Ronde van Romandië gewonnen. De 22-jarige Spaanse was verreweg de beste in de korte tijdrit van 4,4 kilometer (11.17) van Huémoz naar Villars-sur-Ollon en bleef Urška Žigart van AG Insurance - Soudal met 17 seconden voor. Juliette Labous (FDJ - Suez) eindigde als derde. Yara Kastelijn van Fenix-Deceuninck was de beste Nederlandse op plek vier.
8 uur geledenVENLO (ANP) - Hockeyer Jip Janssen (27) wil met Oranje alle titels veroveren. Daarbij speelt de 27-jarige strafcornerspecialist zelf een cruciale rol. Als Janssen zaterdag de EK-finale tegen gastland Duitsland wint, ontbreekt alleen nog het WK van 2026 om een unieke trilogie te bereiken. Nederland zou dan regerend olympisch kampioen, Europees kampioen en wereldkampioen zijn. "Dat is de ultieme droom", zei Janssen tijdens het EK hockey. "Het zou ons een van de meest succesvolle generaties ooit maken. Maar dat is nog ver weg. Laten we eerst maar eens het EK winnen."
8 uur geledenHUEMOZ (ANP) - Vijf wielerploegen, waaronder Visma - Lease a Bike en Picnic PostNL, mogen vrijdag niet starten in de Ronde van Romandië voor vrouwen. De internationale wielerbond UCI heeft ze gediskwalificeerd omdat de ploegen hebben geweigerd zich te houden aan de regels voor de implementatie van GPS-trackers als test voor een nieuw veiligheidssysteem.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wielerploeg Soudal Quick-Step heeft Steff Cras en Fabio Van den Bossche vastgelegd. De twee Belgen tekenden contracten vanaf komend jaar tot het einde van 2027.
10 uur geleden