Van Rijthoven en Brouwer onderuit in voorronde Australian Open
MELBOURNE (ANP) - Tennissers Tim van Rijthoven en Gijs Brouwer zijn uitgeschakeld voor het hoofdtoernooi van de Australian Open. Beide Nederlanders verloren hun wedstrijd in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi.
Van Rijthoven werd weggespeeld door de Zwitser Jérôme Kym in twee sets: 0-6 3-6. De oud-winnaar van het grastoernooi van Rosmalen stond na 51 minuten alweer in de kleedkamer. Brouwer kon na ruim een uur spelen inrukken; hij ging in twee sets onderuit tegen de Portugees Jaime Faria: 4-6 3-6.
Jesper de Jong en Anouk Koevermans komen later dinsdag in actie in de eerste ronde van het kwalificatietoernooi.
De Australian Open is het eerste grandslamtoernooi van dit jaar. Tallon Griekspoor, Botic van de Zandschulp, Arantxa Rus en Suzan Lamens zijn rechtstreeks geplaatst voor het hoofdtoernooi in Melbourne, dat op 12 januari begint.
Meer uit Sport
MAASMECHELEN (ANP) - Mathieu van der Poel blijkt bij zijn val in de veldrit van Loenhout eind december een rib te hebben gebroken. De diagnose die destijds naar buiten werd gebracht door zijn ploeg Alpecin-Deceuninck was dat er sprake was van gekneusde ribben.
26 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Madison Keys heeft voor het eerst de Australian Open gewonnen. De Amerikaanse versloeg in de finale Aryna Sabalenka (6-3 2-6 7-5), die de twee vorige edities van het eerste grandslamtoernooi van het jaar had gewonnen.
2 uur geledenTECHENDORF (ANP) - Marathonschaatsster Esther Kiel heeft het Open NK op natuurijs gewonnen. Ze won na een wedstrijd over 100 kilometer de sprint van een uitgedund peloton op de Weissensee. Tessa Snoek werd tweede, voor Elsemieke van Maaren.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Aniek van Koot is er niet in geslaagd de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de als eerste geplaatste Japanse Yui Kamiji (6-2 6-2).
5 uur geledenWILLUNGA HILL (ANP) - Jhonatan Narváez heeft de vijfde etappe gewonnen van de Tour Down Under, de Australische openingswedstrijd van het wielerseizoen. De coureur uit Ecuador van UAE Team Emirates-XRG kwam na 145 kilometer als eerste aan op Willunga Hill. Hij versloeg de Brit Oscar Onley en Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland in een sprint. Bauke Mollema was met een veertiende plaats de beste Nederlander.
6 uur geledenCALGARY (ANP) - Jutta Leerdam heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary zilver veroverd op de 1000 meter. De 26-jarige schaatsster moest met 1.13,46 alleen Miho Takagi voor zich dulden. De Japanse wereldkampioene won ook de derde wereldbekerwedstrijd in een tijd van 1.13,10.
7 uur geledenCALGARY (ANP) - Jordan Stolz heeft ook de derde 1500 meter van dit seizoen in de wereldbeker gewonnen. De 20-jarige wereldkampioen schaatste een nieuw baanrecord in Calgary (1.41,22). De Chinees Ning Zhongyan (1.42,24) eindigde als tweede, vlak voor de Noor Peder Kongshaug (1.42,25).
7 uur geleden