Van Rijthoven buigt in kwalificaties Wimbledon voor Japanner
LONDEN (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven is in de eerste ronde van de kwalificaties voor Wimbledon uitgeschakeld. De 27-jarige Nederlander verloor in drie sets van de Japanner Yasutaka Uchiyama: 7-6 (6) 6-7 (3) 1-6. Hij bood twee sets lang geduchte tegenstand, maar was in het derde bedrijf kansloos.
Van Rijthoven maakte eerder deze maand na anderhalf jaar blessureleed zijn rentree in Rosmalen, het toernooi dat hij twee jaar geleden won. Hij boog daar in de eerste ronde voor de Belg Zizou Bergs. Ondanks dat hij nog pijn voelde aan zijn elleboog, besloot hij naar Londen te gaan voor de kwalificaties. In het jaar dat hij Rosmalen won, haalde hij op Wimbledon de vierde ronde.
In de partij tegen Uchiyama speelde Van Rijthoven twee goede sets, waarin hij sterk serveerde (14 aces). Ook de Japanner serveerde goed en in de eerste twee sets vielen geen breaks te noteren. De Nederlander won de tiebreak van de eerste set, Uchiyama de tiebreak van het tweede bedrijf. In de derde set waren de krachten kennelijk op bij Van Rijthoven en wist hij nog maar één game te winnen.
Jesper de Jong speelt later maandag ook in de kwalificaties. Hij neemt het op tegen de Amerikaan Denis Kudla.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP/RTR) - De Oekraïense skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj is door het internationale sporttribunaal CAS in het ongelijk gesteld. Daarmee blijft zijn diskwalificatie, die het IOC hem had opgelegd om het dragen van een helm met afbeeldingen van in de oorlog met Rusland overleden Oekraïense sporters, van kracht.
10 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos is slecht begonnen aan de Olympische Spelen. De 32-jarige Edese zette in de eerste run in Cortina d'Ampezzo een tijd neer van 57,88 seconden en eindigde daarmee als elfde.
57 minuten geledenSAKHIR (ANP/RTR) - Max Verstappen heeft een uitnodiging gekregen van de Formule E om een elektrische raceauto te testen. Die kreeg hij naar aanleiding van de kritiek die de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 bij de testdagen in Bahrein leverde op de nieuwe auto's, die voor de helft worden aangedreven door een batterij. De coureur van Red Bull zei het rijden niet leuk te vinden. "Het voelt voor mij niet als Formule 1, maar als Formule E op steroïden."
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jessica Schilder heeft bij indoorwedstrijden in het Omnisport van Apeldoorn de beste prestatie van dit jaar geleverd bij het kogelstoten. De wereldkampioene kwam in haar vierde van zes pogingen tot een afstand van 20,49 meter. Ze passeerde de Canadese Sarah Mitton op de wereldranglijst van dit jaar, die een afstand van 20,22 meter heeft staan.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Femke Kok mag het alvast zondag 15 februari zijn. Op die dag hoopt de 25-jarige Friezin als eerste Nederlandse de olympische titel op de 500 meter te veroveren in het Milano Speed Skating Stadium. "Ik heb er superveel zin in en ik kan eigenlijk niet wachten. Ik had na die 1000 meter eigenlijk al zoiets van, nou laat maar komen", aldus de schaatsster die op de 1000 meter afgelopen dinsdag met zilver haar eerste olympische medaille veroverde.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft na haar gouden race op de 500 meter bij de Olympische Spelen nog wat slaap in te halen. "Ik heb de race wel tien keer teruggekeken", vertelde de shorttrackster aan de rand van de baan na een training in de oefenhal van de Milano Ice Skating Arena. "Nee, ik heb niet heel lang geslapen."
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Sebas Diniz hoopt zaterdag bij de Spelen van Milaan zijn beste race ooit te kunnen rijden op de 500 meter. Misschien komt dan ook wel zijn grote voornemen uit, ooit een 33'er te rijden. "Dat zou een supermoment zijn om dat morgen te doen, dus wie weet", zei de 24-jarige sprinter na de training van vrijdag.
2 uur geleden