Van Rijthoven buigt in kwalificaties Wimbledon voor Japanner
LONDEN (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven is in de eerste ronde van de kwalificaties voor Wimbledon uitgeschakeld. De 27-jarige Nederlander verloor in drie sets van de Japanner Yasutaka Uchiyama: 7-6 (6) 6-7 (3) 1-6. Hij bood twee sets lang geduchte tegenstand, maar was in het derde bedrijf kansloos.
Van Rijthoven maakte eerder deze maand na anderhalf jaar blessureleed zijn rentree in Rosmalen, het toernooi dat hij twee jaar geleden won. Hij boog daar in de eerste ronde voor de Belg Zizou Bergs. Ondanks dat hij nog pijn voelde aan zijn elleboog, besloot hij naar Londen te gaan voor de kwalificaties. In het jaar dat hij Rosmalen won, haalde hij op Wimbledon de vierde ronde.
In de partij tegen Uchiyama speelde Van Rijthoven twee goede sets, waarin hij sterk serveerde (14 aces). Ook de Japanner serveerde goed en in de eerste twee sets vielen geen breaks te noteren. De Nederlander won de tiebreak van de eerste set, Uchiyama de tiebreak van het tweede bedrijf. In de derde set waren de krachten kennelijk op bij Van Rijthoven en wist hij nog maar één game te winnen.
Jesper de Jong speelt later maandag ook in de kwalificaties. Hij neemt het op tegen de Amerikaan Denis Kudla.
Meer uit Sport
WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.
3 uur geledenTURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.
4 uur geledenSANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.
11 uur geledenMARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.
15 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
23 uur geleden