Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rijthoven buigt in kwalificaties Wimbledon voor Japanner

Van Rijthoven buigt in kwalificaties Wimbledon voor Japanner

LONDEN (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven is in de eerste ronde van de kwalificaties voor Wimbledon uitgeschakeld. De 27-jarige Nederlander verloor in drie sets van de Japanner Yasutaka Uchiyama: 7-6 (6) 6-7 (3) 1-6. Hij bood twee sets lang geduchte tegenstand, maar was in het derde bedrijf kansloos.

Van Rijthoven maakte eerder deze maand na anderhalf jaar blessureleed zijn rentree in Rosmalen, het toernooi dat hij twee jaar geleden won. Hij boog daar in de eerste ronde voor de Belg Zizou Bergs. Ondanks dat hij nog pijn voelde aan zijn elleboog, besloot hij naar Londen te gaan voor de kwalificaties. In het jaar dat hij Rosmalen won, haalde hij op Wimbledon de vierde ronde.

In de partij tegen Uchiyama speelde Van Rijthoven twee goede sets, waarin hij sterk serveerde (14 aces). Ook de Japanner serveerde goed en in de eerste twee sets vielen geen breaks te noteren. De Nederlander won de tiebreak van de eerste set, Uchiyama de tiebreak van het tweede bedrijf. In de derde set waren de krachten kennelijk op bij Van Rijthoven en wist hij nog maar één game te winnen.

Jesper de Jong speelt later maandag ook in de kwalificaties. Hij neemt het op tegen de Amerikaan Denis Kudla.

Meer uit Sport

Giro d'Italia voor het eerst van start in Bulgarije

ROME (ANP/AFP) - De Giro d'Italia start komend jaar in Bulgarije, waar de eerste drie etappes worden gereden. Dat meldt de organisatie RCS. Het is voor het eerst dat de wielerronde in het Oost-Europese land begint. Sinds 2010 zijn er zeven starts in het buitenland geweest.

1 uur geleden
Red Bull betuigt spijt en betreurt dreigementen aan Antonelli

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.

6 uur geleden
Italiaanse tennislegende Pietrangeli (92) overleden

BOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.

7 uur geleden
Wielrenner Van Aert start deze winter in acht veldritten

DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.

9 uur geleden
Na 15 jaar weer ontknoping Formule 1 met meer dan twee coureurs

LUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).

10 uur geleden
Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

20 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

21 uur geleden