Van Rijthoven bereikt laatste kwalificatieronde op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven is nog één zege verwijderd van deelname aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander won woensdag in de tweede kwalificatieronde met 6-4 7-5 van de Fransman Enzo Couacaud.
Van Rijthoven, de nummer 202 van de wereld, neemt het in de derde en laatste ronde van de kwalificatie op tegen de Slowaak Norbert Gombos. Hij versloeg de Fransman Gabriel Debru. Van Rijthoven kan in Parijs zorgen voor een persoonlijke primeur. De Roosendaler was nog niet eerder van de partij in het hoofdschema van een grandslamtoernooi. Gombos staat 115e op de wereldranglijst.
Jesper de Jong redde het niet. De 21-jarige Haarlemmer kwam in de tweede kwalificatieronde in de beslissende derde set net te kort tegen de Duitser Daniel Masur: 6-4 4-6 6-7 (3).
Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn automatisch zeker van deelname aan het hoofdtoernooi van Roland Garros.
Meer uit Sport
MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
5 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.
6 uur geledenCHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.
12 uur geledenMADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.
12 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.
16 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.
1 dag geledenHENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.
1 dag geleden