
Van Rijthoven bereikt laatste kwalificatieronde op Roland Garros
PARIJS (ANP) - Tennisser Tim van Rijthoven is nog één zege verwijderd van deelname aan het hoofdtoernooi van Roland Garros. De 25-jarige Nederlander won woensdag in de tweede kwalificatieronde met 6-4 7-5 van de Fransman Enzo Couacaud.
Van Rijthoven, de nummer 202 van de wereld, neemt het in de derde en laatste ronde van de kwalificatie op tegen de Slowaak Norbert Gombos. Hij versloeg de Fransman Gabriel Debru. Van Rijthoven kan in Parijs zorgen voor een persoonlijke primeur. De Roosendaler was nog niet eerder van de partij in het hoofdschema van een grandslamtoernooi. Gombos staat 115e op de wereldranglijst.
Jesper de Jong redde het niet. De 21-jarige Haarlemmer kwam in de tweede kwalificatieronde in de beslissende derde set net te kort tegen de Duitser Daniel Masur: 6-4 4-6 6-7 (3).
Botic van de Zandschulp en Tallon Griekspoor zijn automatisch zeker van deelname aan het hoofdtoernooi van Roland Garros.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Formule 1-coureur Lewis Hamilton noemt het grote verschil in snelheid met Max Verstappen 'zorgwekkend'. De zevenvoudig wereldkampioen van Mercedes, die vorige week nog hoopvol was na zijn derde plaats in de Grote Prijs van Singapore, klonk na de kwalificatie voor de Grote Prijs van Japan bijna wanhopig. Hamilton eindigde als zevende, maar was in zijn snelste ronde meer dan een seconde langzamer dan Verstappen, die poleposition pakte met een nagenoeg perfect rondje op het circuit van Suzuka. "Dat verschil is krankzinnig groot", zei de Brit.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Mathieu van der Poel zal dit jaar niet meer in actie komen in wegwedstrijden. De wereldkampioen op de weg rijdt zondag nog wel een mountainbikewedstrijd op het parcours van de Olympische Spelen van Parijs.
11 uur geledenPÉTANGE (ANP) - De Belg Victor Campenaerts heeft de vierde etappe van de Ronde van Luxemburg gewonnen. Het was een individuele tijdrit over een kleine 24 kilometer. De Zwitser Marc Hirschi nam met nog een etappe te gaan de leiderstrui over van de Ier Ben Healy.
12 uur geledenWIJSTER (ANP) - Mischa Bredewold was stomverbaasd toen ze in de laatste 10 kilometer van de strijd om de Europese wielertitel opeens alleen voorop reed. "Ik dacht: dit is niet het plan. Maar ik dacht ook: als ik maar lang genoeg voorop rijd is dat goed voor Demi en Lorena", doelde ze op haar ploeggenotes Demi Vollering en Lorena Wiebes, de titelverdedigster. Maar niet de twee veel bekendere rensters maar de 23-jarige Amersfoortse passeerde als eerste de finish op de Drentse VAM-berg.
12 uur geledenWIJSTER (ANP) - Mischa Bredewold heeft bij de Europese kampioenschappen wielrennen op en rond de VAM-berg in Drenthe de wegwedstrijd gewonnen. De 23-jarige Amersfoortse reed in de slotfase weg uit een selecte groep en behield tot de finish een kleine voorsprong. Haar landgenote Lorena Wiebes, de titelverdedigster, sprintte naar de tweede plaats, net voor wereldkampioene Lotte Kopecky uit België.
13 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Teun Boer heeft op de eerste dag van de Nederlandse kampioenschappen shorttrack in Leeuwarden de titels veroverd op de 1500 en de 500 meter. Op die eerste afstand passeerde Jens van 't Wout als eerste de finish, maar de deels in Canada opgegroeide shorttracker kreeg een straf vanwege een duw.
13 uur geledenGREATER NOIDA (ANP) - De Italiaanse MotoGP-coureur Luca Marini heeft door zijn crash in de sprintrace bij de Grote Prijs van India zijn linkersleutelbeen gebroken en kan zondag niet starten in de hoofdrace. Marini kwam na de start op het Buddh International Circuit in aanraking met de motor van zijn land- en teamgenoot Marco Bezzecchi en werd van zijn Ducati afgeworpen.
13 uur geleden