Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rijn: aanbevelingen gelden ook voor commerciële zenders

Van Rijn: aanbevelingen gelden ook voor commerciële zenders

HILVERSUM (ANP) - De aanbevelingen van de Commissie-Van Rijn uit het onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag binnen de publieke omroep zijn ook van toepassing op de commerciële zenders. "Ik ben er zeker van dat het bouwstenen betreft die ook zeer in het belang zijn van de commerciële omroep", zei voorzitter van de Onderzoekscommissie Gedrag en Cultuur Omroepen (OGCO) Martin van Rijn donderdag in het NPO Radio 1-programma Met het Oog op Morgen.

Of RTL, de nieuwe werkgever van Matthijs van Nieuwkerk, zich er iets van aan moet trekken na uitlatingen van BNNVARA-baas Suzanne Kunzeler over fysiek of seksueel grensoverschrijdend gedrag van de presentator, weet Van Rijn niet. "Wij doen aanbevelingen die voor iedereen gelden en de werkgever moet afwegen wat dat betekent. Daar doen wij geen uitspraken over. Wij zijn niet de werkgever, wij zijn ook niet de rechter en ook niet de politie."

Eerder donderdag zei Kunzeler tegen de Volkskrant dat er meldingen binnen zijn gekomen van ernstigere misdragingen van Van Nieuwkerk dan alleen verbale uithalen. RTL wilde daar donderdagavond niet op reageren en liet het bij een eerdere verklaring. Volgens de commerciële zender heeft Van Nieuwkerk zijn fouten als presentator van DWDD "publiekelijk erkend, excuses gemaakt en zelfreflectie getoond" en wordt "het tijd dat hij weer aan de slag kan als presentator".

RTL-programmadirecteur Peter van der Vorst gaf eerder aan dat alle adviezen over de werkcultuur in Hilversum opgepakt worden.

Meer uit Binnenland

KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.

3 uur geleden
Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

6 uur geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden
Vrouwen geweld Utrecht onderschrijven conclusies over voorval

UTRECHT (ANP) - De vrouwen die betrokken waren bij het incident in Utrecht waarbij een politieagent geweld gebruikte, onderschrijven de conclusie dat er toen "deels disproportioneel geweld" tegen hen is gebruikt. Dat laat hun advocaat vrijdag weten. "Cliënten zijn ook verheugd om te horen dat de politie daar haar verantwoordelijkheid voor wil nemen en lering uit wil trekken", stelt hij.

14 uur geleden
Raad voor de rechtspraak: hack onhandig, maar niet ontregelend

DEN HAAG (ANP) - De hack bij de Raad voor de rechtspraak is onhandig voor medewerkers, maar verder niet ontregelend. Dat laat een woordvoerster weten. Volgens haar kunnen medewerkers een app nu niet meer gebruiken waardoor bijvoorbeeld e-mails niet meer op de telefoon bekeken kunnen worden. Via de laptop kan alles wel gewoon gebruikt worden.

16 uur geleden
Politie: geweld bij bollendak Utrecht deels niet volgens regels

UTRECHT (ANP) - Het geweld dat een politieagent in Utrecht eind januari gebruikte bij de aanhouding van een vrouw onder het bollendak bij Utrecht Centraal, voldeed deels niet aan de instructies. Dat concludeert politiechef Yvonne Hondema vrijdagavond in een bericht over het incident. Een politiewoordvoerder laat weten dat er voor de agent geen consequenties volgen.

16 uur geleden
VU 'aangedaan' door ervaringen studenten met misdragende student

AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit (VU) is "aangedaan" door ervaringen die meerdere studenten beschrijven te hebben meegemaakt met een andere student, die zich zou hebben misdragen. Het Parool bericht hier vrijdag over. Inhoudelijk zegt de universiteit om privacyredenen niet in te kunnen gaan op "meldingen die bij ons bekend zijn", meldt de onderwijsinstelling in een verklaring.

16 uur geleden