Van Rij: ingrepen tegen ontwijking dividendbelasting noodzakelijk
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat een aantal maatregelen onderzoeken die het ontwijken van dividendbelasting door middel van 'stripping' moeten tegengaan. Dat meldt staatssecretaris Marnix van Rij (Fiscaliteit) aan de Tweede Kamer. Het ontwijken van de belasting op winstuitkering aan aandeelhouders is "onwenselijk", en ingrijpen is dan ook "noodzakelijk", aldus de bewindsman, want de huidige maatregelen schieten tekort.
Bij dividendstripping wordt het economische en juridische recht op dividend opgesplitst. Het juridische recht wordt dan 'uitgeleend' aan een partij die in een andere situatie zit dan de aandeelhouder, met een belastingvoordeel. Bijvoorbeeld omdat die de verschuldigde dividendbelasting kan verrekenen met een andere belasting.
Dat verrekenen (of teruggave) wordt mogelijk aan banden gelegd, oppert Van Rij. Verder kijkt hij naar strengere documentatieverplichtingen en regels over wanneer wordt bepaald wie recht op dividend heeft.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De reisadviezen voor verschillende landen in het Midden-Oosten zijn aangescherpt. Dat komt omdat de veiligheidssituatie daar is verslechterd, aldus het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken. "De situatie in het Midden-Oosten blijft onvoorspelbaar."
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Goederen uit illegale nederzettingen in door Israël bezette gebieden mogen vanaf 22 september Nederland niet meer in. Dat meldt minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) aan de Tweede Kamer. Het handelsverbod zat er al aan te komen, maar de ingangsdatum was nog niet bekend.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt de goede betrekkingen met het Verenigd Koninkrijk onder de nieuwe premier Andy Burnham voort te kunnen zetten. De oud-burgemeester van Manchester werd maandag door koning Charles gevraagd een nieuwe regering te vormen.
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - Minister-president Rob Jetten kan donderdag de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten niet vergezellen als ze van de Euromast gaat abseilen. De reden is dat de agenda van Jetten het niet toestaat aanwezig te zijn, meldt de gemeente Rotterdam.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) begrijpt dat de tijdelijke afsluiting van de Merwedebrug bij Gorinchem een "flinke tegenvaller" voor de transportsector is. Hij hoopt snel meer te kunnen zeggen over hoe het verdergaat, laat hij in een reactie weten.
2 dagen geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is donderdagavond namens D66 wethouder Joan Nunnely geïnstalleerd. Zij kreeg vorige week onverwacht meer stemmen van de gemeenteraad om wethouder te worden dan partijgenoot Eva Heijblom, die als kandidaat was voorgedragen.
5 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Haagse kandidaat-wethouder Henk Harms (Hart voor Den Haag) heeft van de Haagse gemeenteraad genoeg stemmen gekregen om tot wethouder benoemd te worden. Dat bleek donderdagavond in een Haagse raadsvergadering waarin ook negen andere wethouders werden benoemd.
5 dagen geleden