Van Rij aan nieuw kabinet: neem zorgen Booking.com serieus
DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Marnix van Rij (Fiscaliteit) wil dat het signaal dat de baas van Booking.com afgeeft over het Nederlandse investeringsklimaat serieus wordt genomen. Hij wijst naar het nieuwe kabinet, waarvan hij de plannen niet wil recenseren. Wel ziet hij in het coalitieakkoord "een aantal goede teksten over ondernemen en het belang van ondernemen en het vestigingsklimaat".
Van Rij herkent het signaal van Booking-topman Glenn Fogel afgeeft in een interview met De Telegraaf. Zelf heeft hij met Fogel gesproken, samen met minister Micky Adriaansens (Economische Zaken). Hij wijst op de grote bijdrage van Booking.com aan de winstbelasting in Nederland. "Dus het is heel erg belangrijk dat een bedrijf als Booking.com in Nederland blijft." Fogel wijst in het interview naar Ierland, dat bekendstaat om uiterst voordelige belastingtarieven voor grote bedrijven.
De afzwaaiende bewindsman wijst op de afspraken die internationaal zijn gemaakt voor een minimumwinstbelasting. Die moet voorkomen dat landen een "race to the bottom" houden en met zeer lage belastingtarieven multinationals proberen te lokken. Voor grote bedrijven is vooral voorspelbaarheid belangrijk in het belastingbeleid, zo benadrukt Van Rij.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Alle Eurostar-treinritten van en naar Londen zijn tot nader order geschrapt. Een probleem in de bovenleiding van de Kanaaltunnel zorgt voor grote hinder. Eurostar roept reizigers op hun reis uit te stellen naar een andere datum.
45 minuten geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Oliekartel OPEC+ houdt in het eerste kwartaal van volgend jaar vast aan zijn pauze bij het verhogen van de productie. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert komend weekend via videoconferentie over de productie.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL zet de komende jaren in op een landelijk netwerk van laadpleinen in de buurt van verschillende regionale sorteercentra. De laadpleinen worden in eerste instantie gebruikt door de eigen elektrische vrachtwagens van de post- en pakketvervoerder. Op termijn worden de laadpleinen opengesteld voor andere vervoerders.
3 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - India stelt dat de eigen economie dit jaar voor het eerst groter is dan die van Japan. Het land met de meeste inwoners ter wereld zou daarmee de op drie na grootste economie ter wereld zijn.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met een kleine winst begonnen aan de laatste volle handelsdag van het jaar. Op woensdag, oudejaarsdag, zijn de aandelenmarkten in Amsterdam, Brussel, Parijs en Londen nog een halve dag open. De beurzen in Frankfurt, Zürich en Milaan blijven dan dicht. Op donderdag 1 januari zijn alle beurzen gesloten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde export van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) heeft dit jaar de sterkste stijging in drie jaar tijd laten zien. Dat meldt grondstoffenmarktonderzoeker Kpler. Die stijging kwam vooral doordat meer lng uit Canada en de Verenigde Staten werd geleverd via exportterminals.
6 uur geledenSINGAPORE (ANP) - Meta koopt het van oorsprong Chinese AI-bedrijf Manus, dat een digitale hulp aanbiedt die zelfstandig taken uitvoert. Met de overname haalt het Amerikaanse moederbedrijf van Facebook en Instagram een bedrijf binnen dat met abonnementen geld verdient aan kunstmatige intelligentie.
6 uur geleden