Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Rij aan nieuw kabinet: neem zorgen Booking.com serieus

Van Rij aan nieuw kabinet: neem zorgen Booking.com serieus

DEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Marnix van Rij (Fiscaliteit) wil dat het signaal dat de baas van Booking.com afgeeft over het Nederlandse investeringsklimaat serieus wordt genomen. Hij wijst naar het nieuwe kabinet, waarvan hij de plannen niet wil recenseren. Wel ziet hij in het coalitieakkoord "een aantal goede teksten over ondernemen en het belang van ondernemen en het vestigingsklimaat".

Van Rij herkent het signaal van Booking-topman Glenn Fogel afgeeft in een interview met De Telegraaf. Zelf heeft hij met Fogel gesproken, samen met minister Micky Adriaansens (Economische Zaken). Hij wijst op de grote bijdrage van Booking.com aan de winstbelasting in Nederland. "Dus het is heel erg belangrijk dat een bedrijf als Booking.com in Nederland blijft." Fogel wijst in het interview naar Ierland, dat bekendstaat om uiterst voordelige belastingtarieven voor grote bedrijven.

De afzwaaiende bewindsman wijst op de afspraken die internationaal zijn gemaakt voor een minimumwinstbelasting. Die moet voorkomen dat landen een "race to the bottom" houden en met zeer lage belastingtarieven multinationals proberen te lokken. Voor grote bedrijven is vooral voorspelbaarheid belangrijk in het belastingbeleid, zo benadrukt Van Rij.

Meer uit Financieel

Shell verdedigt opvoeren lng-verkoop tegenover aandeelhouders

LONDEN (ANP) - Shell heeft zijn plannen om de komende jaren meer vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te verkopen fel verdedigd tegenover kritische aandeelhouders. De fossiele brandstof speelt volgens het concern een belangrijke rol bij het verminderen van de uitstoot van broeikasgassen, beweerden topman Wael Sawan en voorzitter Andrew Mackenzie op de aandeelhoudersvergadering in Londen.

34 minuten geleden
Knot over verlaging kredietrating VS: don't shoot the messenger

AMSTERDAM (ANP) - Klaas Knot ziet dat kredietbeoordelaars "wel degelijk" een vooruitkijkende blik hebben. De president van De Nederlandsche Bank (DNB) reageert daarmee op uitspraken van de Amerikaanse minister van Financiën over het verlagen van de kredietrating van de Verenigde Staten door beoordelaar Moody's. Scott Bessent stelde dat Moody's achter de feiten aanloopt.

2 uur geleden
Grotere risico's voor financiële stabiliteit door handelsonrust

AMSTERDAM (ANP) - De vooruitzichten voor de financiële stabiliteit in Nederland zijn verslechterd door geopolitieke spanningen en grote economische onzekerheid door het handelsbeleid van de Amerikaanse president Donald Trump. Nederland heeft echter buffers om schokken op te vangen en staat ons land er financieel gezien relatief gunstig voor. Dat volgt uit verschillende rapporten die De Nederlandsche Bank (DNB), het Centraal Planbureau (CPB) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) dinsdag hebben gepresenteerd.

2 uur geleden
DNB: betaalmarkt te afhankelijk van niet-Europese aanbieders

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandsche Bank (DNB) maakt zich steeds meer zorgen over de afhankelijkheid van niet-Europese bedrijven, bijvoorbeeld als het gaat om het betaalverkeer in Europa via het Nederlands ogende iDEAL. "Betaalinstrumenten zoals iDEAL lijken Nederlands, maar de achterkant daarvan wordt volledig door twee Amerikaanse aanbieders verzorgd die meer dan 60 procent van de Nederlandse en Europese betaalmarkt in handen hebben", zei DNB-president Klaas Knot tijdens een persconferentie.

2 uur geleden
Funderingsbedrijf Sif wint op Damrak na doorgang windproject VS

AMSTERDAM (ANP) - Sif Holding behoorde dinsdag tot de winnaars op de Amsterdamse beurs. Een groot windproject voor de oostkust van de Verenigde Staten dat vorige maand werd stilgelegd door de Amerikaanse regering mag toch doorgaan. De funderingen voor die windturbines worden geleverd door Sif. Sif verscheepte onlangs nog de eerste funderingen, zogeheten monopiles, voor het project en liet al weten door te gaan met de productie voor het windmolenproject. Het aandeel werd 9 procent hoger gezet

4 uur geleden
Bestaanszekerheid veel Nederlanders afgelopen acht jaar verbeterd

AMSTERDAM (ANP) - De bestaanszekerheid van veel Nederlanders is de afgelopen acht jaar verbeterd, ondanks de gestegen energieprijzen en hoge inflatie. De inkomens zijn sinds 2017 harder gestegen dan de vaste lasten, meldt ABN AMRO na een analyse van de geanonimiseerde bankrekeningen van 340.000 huishoudens.

5 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO naar ongeveer 30 procent

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse overheid heeft het belang in ABN AMRO teruggebracht tot minder dan een derde. Dat melden beide partijen dinsdag. In oktober vorig jaar liet de Stichting administratiekantoor beheer financiële instellingen (NLFI) al weten het belang in de bank te willen verkleinen van 40,5 procent tot zo'n 30 procent.

5 uur geleden