Van Riessen: het had erger gekund
IZU (ANP) - Laurine van Riessen heeft vanuit het ziekenhuis in Izunokuni een boodschap de wereld in gestuurd. De baanwielrenster uit Leiden kwam donderdag zwaar ten val op de keirin tijdens de Olympische Spelen. Daarbij liep ze onder meer gebroken ribben en een gebroken sleutelbeen op. "Ik ben blij dat het nu weer oké is. Het had nog veel erger kunnen zijn. Het is alleen de pijn van het missen van de wedstrijd en van de blessures", meldde ze op Instagram.
Van Riessen (33) had op de piste van Izu de eerste Nederlandse sporter kunnen worden die op zowel de Zomer- als de Winterspelen een medaille heeft behaald. In Vancouver 2010 pakte ze brons op de 1000 meter schaatsen.
"Na zo'n lange voorbereiding en focus op de Spelen is het best zwaar het toernooi op deze manier te moeten verlaten. Met zes gebroken ribben, een gebroken sleutelbeen, een kneuzing van een long en een kleine bloeding in het hoofd. Er wordt goed voor me gezorgd, door de Japanse dokters en onze eigen teamartsen. Zo blij dat Matthijs Büchli bij me was."
Shanne Braspennincx
Büchli is de partner van Van Riessen. Hij start zaterdag op het onderdeel keirin.
Van Riessen: "Het beste nieuws dat ik hier hoorde was dat Shanne Braspennincx het goud heeft gepakt. Ik ben trots op deze zo welverdiende medaille. Ik ben oké en kom terug."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Wielrenster Lieke Nooijen heeft haar eindzege in de Eneco Tour veiliggesteld. De Belgische Marthe Truyen won de slotrit van 70 kilometer in Arnhem, maar van grote tijdverschillen was geen sprake. Nederlands kampioene Nooijen eindigde met een voorsprong van 32 seconden in het klassement op landgenote Femke Markus.
16 minuten geledenNEW DELHI (ANP) - Golfer Joost Luiten is als gedeeld vijfde geëindigd bij het DP World India Championship, zijn beste resultaat van dit seizoen. De 40-jarige Nederlander nam na de derde ronde nog de gedeeld tweede plaats in, maar hij leverde op de Delhi Golf Club op de slotdag na een ronde van 73 (het baangemiddelde) drie plekken in. De Spanjaard Eugenio Chacarra won met een totaal van 267 slagen (21 onder par), acht minder dan Luiten.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Noah Schutte noemde de regen en de wind zijn grootste tegenstanders in de marathon van Amsterdam. Hij mikte vooraf op een tijd van 2.08 en lag ook lang op schema, maar pijnlijke kuiten verstoorden in de slotfase zijn tempo. Hij finishte desondanks in het Olympisch Stadion als eerste Nederlander in 2.09.35, iets boven zijn persoonlijk record van 2.09.28.
45 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners hebben zich bij de WK in Rotterdam met een totaal van 242,995 punten als zevende geplaatst voor de teamfinale. Olympisch teamkampioen Japan plaatste zich met 254,529 punten als eerste voor de finale waarin de beste acht landenteams in actie komen.
48 minuten geledenPORTIMÃO (ANP) - Max Verstappen heeft de onlinehaat tegen zijn teamgenoot Chris Lulham veroordeeld na de GT World Challenge-race in Portimão. De Britse coureur kreeg zaterdag tijdens zijn optreden een straf, waardoor het team ver werd teruggeworpen. Verstappen reed daarna tijdens zijn afsluitende beurt nog van de 24e naar de 9e plaats.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Ethiopische Buze Diriba heeft de marathon van Amsterdam bij de vrouwen gewonnen. Ze kwam in natte omstandigheden in een parcoursrecord van 2.16.12 over de finish. Het betekende een dik persoonlijk record, want haar vorige toptijd was 2.19.34. Diriba scherpte het parcoursrecord aan met veertig seconden; ze dook ruim onder de 2.16.52 waarmee de Ethiopische Yalemzerf Yehualaw in 2024 won.
2 uur geledenSHANGHAI (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn bij de wereldkampioenschappen in Shanghai als tweede geëindigd in de medaillespiegel. De ploeg behaalde vijf keer goud, een keer zilver en een keer brons. Alleen Groot-Brittannië deed het beter met zes keer goud.
3 uur geleden