Van Riel wint NK-goud op 1500 meter, mist limiet WK indoor
APELDOORN (ANP) - Robin van Riel heeft op de NK indooratletiek in Apeldoorn zijn favorietenrol op de 1500 meter waargemaakt. De 23-jarige Tilburger rende in het Omnisport dankzij een felle eindsprint naar het goud in 3.39,51.
Van Riel bleef met die tijd wel boven de limiet (3.36,00) voor de WK indoor in Glasgow (1-3 maart). De Brabander verbeterde eerder deze winter het twintig jaar oude Nederlands record van Gert-Jan Liefers en zette het op 3.36,32.
Noah Baltus, die deze winter het 23 jaar oude Nederlands indoorrecord van Marko Koers op de Engelse mijl verbeterde tot een tijd van 3.54,81, finishte in de NK-finale als tweede in 3.39,69 en nam daarmee het zilver in ontvangst. Job IJtsma behaalde het brons met 3.39,95.
Meer uit Sport
HULST (ANP) - Lucinda Brand (36) is voor de tweede keer wereldkampioen veldrijden geworden. In het Zeeuwse Hulst was ze de sterkste na een duel met haar landgenote Ceylin del Carmen Alvarado. Puck Pieterse maakte als derde het Nederlandse podium compleet.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De Nederlandse honkbalinternationals Kenley Jansen (38) en Antwone Kelly (22) hebben zelf laten weten dat ze namens het Koninkrijksteam meedoen aan de World Baseball Classic. Beide pitchers zijn professioneel honkballer in de Verenigde Staten en gelden als belangrijke krachten voor Oranje. Het Koninkrijksteam begint op 6 maart in Miami tegen Venezuela aan het toernooi.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Elena Rybakina (26) heeft voor de eerste keer de Australian Open gewonnen. De tennisster uit Kazachstan versloeg de als eerste geplaatste Aryna Sabalenka, die het eerste grandslamtoernooi van het seizoen al twee keer won. De als vijfde geplaatste winnares kwam in de beslissende set terug van een achterstand van 3-0 (6-4 4-6 6-4).
5 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Lindsey Vonn heeft zich afgemeld voor de super-G van de wereldbeker in het Zwitserse Crans-Montana. De 41-jarige Amerikaanse heeft vrijdag een knie geblesseerd bij een valpartij op de afdaling.
6 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot is er niet in geslaagd voor de zevende keer de Australian Open te winnen. Ze verloor in de finale van de Chinese Li Xiaohui: 6-1 6-2.
7 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Neal Skupski en Christian Harrison hebben het dubbelspel op de Australian Open gewonnen. De Brit en de Amerikaan versloegen de Australiƫrs Jason Kubler en Marc Polmans in de finale: 7-6 (4) 6-4.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag aangekondigd dat er een IndyCar-race in het centrum van Washington zal plaatsvinden. De 'Freedom 250 Grand Prix' zou in augustus moeten worden verreden. Dat zou passen bij de vieringen rond het 250-jarig bestaan van de Verenigde Staten.
15 uur geleden