
Van Praag woedend op AZ over 'stiekeme' handelswijze bij UEFA
ZEIST (ANP) - Michael van Praag, bestuurslid van de UEFA, is woedend over de handelswijze van AZ. De voormalig KNVB-voorzitter is boos over de manier waarop de Alkmaarse club is blijven strijden voor een beter Champions League-ticket. "Ze hebben een heel 'sneaky' spel gespeeld", zegt Van Praag in een interview in het AD.
AZ stuurde een brief naar de Europese voetbalbond UEFA om te proberen de verdeling van de Europese tickets te veranderen. De KNVB besloot in april, vanwege het coronavirus, om de competitie voor beëindigd te verklaren en de stand zoals die was aan te houden voor de verdeling van de Europese tickets. Ajax en AZ hadden evenveel punten, maar de Amsterdammers stonden boven de Alkmaarders op basis van doelsaldo. Die rangschikking hield de KNVB aan, waardoor AZ als nummer 2 in de tweede voorronde van de Champions League moet beginnen. AZ won beide onderlingen wedstrijden tegen Ajax en vond dat het daardoor recht had op een latere instroom in de Champions League.
Van Praag zegt er geen problemen mee te hebben dat AZ contact heeft opgenomen met de UEFA nadat de club geen gehoor had gevonden bij de KNVB over de toewijzing van het Champions League-ticket. "Maar doe dat niet stiekem", zegt hij. "Ze hebben mijn integriteit in twijfel getrokken en zijn achter mijn rug om bij de UEFA gaan klagen. Schijnbaar puur bedoeld om mij in diskrediet te brengen."
AZ laat desgevraagd aan de krant weten de reactie van Van Praag voor zijn rekening te laten. De Alkmaarders spelen op woensdag 26 augustus het duel met Viktoria Plzen in de tweede voorronde van de Champions League. De aftrap van het duel in Alkmaar is om 16.30 uur.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Julián Carranza voelde zich te ziek om aan het uitduel van Feyenoord met AC Milan te beginnen. De spits viel in de 64e minuut toch in en kopte zijn ploeg in de 73e minuut naar de achtste finales van de Champions League (1-1). Carranza sloeg toe nadat AC Milan, dat het duel lang domineerde, in de 51e minuut met tien man verder moest na een tweede gele kaart voor verdediger Theo Hernández van de thuisploeg.
17 minuten geledenMILAAN (ANP) - Feyenoord heeft, inclusief inkomsten uit recettes, al ruim 70 miljoen euro omgezet in de Champions League. De club verdiende nog eens 11 miljoen euro met het bereiken van de achtste finales. Feyenoord speelde gelijk bij AC Milan (1-1). Dat was voldoende na de zege van vorige week in De Kuip (1-0).
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - Het wonderlijke avontuur van Feyenoord in de Champions League krijgt een vervolg met twee duels in de achtste finales. De door blessures gehavende club knokte zich naar een gelijkspel in het uitduel met AC Milan (1-1), dat bijna een helft met tien man speelde. Dat volstond na de zege (1-0) van vorige week in De Kuip.
30 minuten geledenMILAAN (ANP) - Feyenoord staat in de achtste finales van de Champions League. De club knokte zich in het uitduel met AC Milan naar een gelijkspel (1-1). Dat was voldoende na de zege van vorige week in De Kuip (1-0)
45 minuten geledenTRABZON (ANP) - Stefano Denswil heeft afscheid genomen bij Trabzonspor. De Turkse club meldt dat het de verbintenis van de verdediger heeft ontbonden. Denswil stond tot aan het einde van dit seizoen onder contract bij Trabzonspor.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Thiago Motta zegt dat Juventus woensdag in de tussenronde van de Champions League tegen PSV gaat spelen om te winnen. De Italianen hebben na de thuiszege van 2-1 genoeg aan een gelijkspel, maar de voormalige middenvelder vindt het te gevaarlijk om met die gedachte het veld in te gaan.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De thuiszege (1-0) op kampioen Internazionale van zondag heeft Juventus goed gedaan. "Het vertrouwen groeit bij ons. We voelen ons lekker, de moraal is goed", zei middenvelder Teun Koopmeiners in het Philips Stadion, waar hij het woensdag met Juventus in de tussenronde van de Champions League opneemt tegen PSV.
2 uur geleden