Van Praag houdt vertrouwen in goede transferzomer voor Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Michael van Praag snapt dat iedereen die Ajax geen warm hart toedraagt met volle teugen geniet van de bestuurlijke chaos bij de nummer 5 van de Eredivisie. "Maar wij kunnen er toch niets aan doen dat we nu voor schut staan en als lachertje worden behandeld?" zei hij na het voorgenomen ontslag van algemeen directeur Alex Kroes, de beoogde redder van de gevallen topclub. "En geloof me, we gaan de komende transferperiode goed indelen. Anders zijn we geen knip voor de neus waard."
Na het ontslag van de directeurs voetbalzaken Marc Overmars (grensoverschrijdend gedrag) en Sven Mislintat (mogelijke belangenverstrengeling bij transfers) wil Ajax nu afscheid nemen van Alex Kroes, de algemeen directeur die nog geen drie weken geleden is begonnen. Volgens de raad van commissarissen heeft de opvolger van Edwin van der Sar zich schuldig gemaakt aan handel met voorkennis in aandelen van de club uit de hoofdstad.
Kroes zou de komende maanden de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer leiden. De voormalige voetbalmakelaar zou ook samen met financieel directeur Susan Lenderink onderhandelen met potentiële aanwinsten voor het volgende seizoen. "Maar ik ben er absoluut van overtuigd dat we nog steeds goed kunnen handelen op de transfermarkt", zei Van Praag tijdens een ingelast perspraatje.
'Complexe club'
Ajax heeft aan het einde van het slechtste seizoen sinds decennia geen algemeen directeur, technisch directeur en hoofd opleiding. Interim-trainer John van 't Schip heeft te horen gekregen dat er komende zomer een nieuwe coach komt. Kroes werkte de afgelopen weken nauw samen met directeur voetbal Marijn Beuker en Kelvin de Lang, de hoofdscout die de afgelopen maanden ook taken van de technisch directeur vervulde.
"Marijn en Kelvin gaan de komende maanden nauw samenwerken met technisch commissaris Danny Blind en adviseur Louis van Gaal", zei Van Praag. "Kelvin zal samen met Lenderink de onderhandelingen met nieuwe spelers en de mogelijke nieuwe trainer voeren. En misschien hebben we snel weer een andere algemeen directeur. Dat hoeft in mijn ogen niet per se een directeur met een verleden bij Ajax te zijn. Het is een complexe club om te leiden, met een bestuursraad en aandelen op de beurs. Het zit ook in de pijpleiding om naast Blind nog een technische man aan de raad van commissarissen toe te voegen."
Meer uit Voetbal
ISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Donyell Malen leeft in topvorm toe naar zijn vijftigste interland voor het Nederlands elftal. "Ik ben best trots op dat aantal", vertelde hij in de aanloop naar het oefenduel van vrijdag met Noorwegen. "Het zou mooi zijn als ik pas halverwege ben."
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman maakt zich zorgen over de fysieke gesteldheid van Memphis Depay. De spits mist door een dijbeenblessure de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. Hij begon ook niet fit aan het laatste WK in Qatar en het EK in Duitsland.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een 30-jarige Amsterdammer en een 17-jarige jongen uit Veldhoven aangehouden vanwege betrokkenheid bij het vuurwerkincident tijdens het Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen. Zij worden verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk, meldt de politie donderdag.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De competitiewedstrijd tussen RC Lens en Paris Saint-Germain is uitgesteld van 11 april naar 13 mei. De Franse voetbalbond voldoet daarmee aan het verzoek van Paris Saint-Germain, dat op 8 en 14 april in de kwartfinale van de Champions League tegen Liverpool voetbalt en zich nu optimaal kan voorbereiden op die duels.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De voorzitter van de Senegalese voetbalbond heeft donderdag gezworen een "kruistocht" te beginnen tegen een besluit van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) om het land de Afrika Cup af te nemen. Zijn juridische team waarschuwde dat de zaak grote gevolgen kan hebben.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax-speler Rayane Bounida is voor het eerst opgeroepen voor het Marokkaanse voetbalelftal. De 20-jarige buitenspeler maakt deel uit van de selectie voor de komende oefenwedstrijden tegen Ecuador en Paraguay.
13 uur geleden