Van Praag houdt vertrouwen in goede transferzomer voor Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Michael van Praag snapt dat iedereen die Ajax geen warm hart toedraagt met volle teugen geniet van de bestuurlijke chaos bij de nummer 5 van de Eredivisie. "Maar wij kunnen er toch niets aan doen dat we nu voor schut staan en als lachertje worden behandeld?" zei hij na het voorgenomen ontslag van algemeen directeur Alex Kroes, de beoogde redder van de gevallen topclub. "En geloof me, we gaan de komende transferperiode goed indelen. Anders zijn we geen knip voor de neus waard."
Na het ontslag van de directeurs voetbalzaken Marc Overmars (grensoverschrijdend gedrag) en Sven Mislintat (mogelijke belangenverstrengeling bij transfers) wil Ajax nu afscheid nemen van Alex Kroes, de algemeen directeur die nog geen drie weken geleden is begonnen. Volgens de raad van commissarissen heeft de opvolger van Edwin van der Sar zich schuldig gemaakt aan handel met voorkennis in aandelen van de club uit de hoofdstad.
Kroes zou de komende maanden de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer leiden. De voormalige voetbalmakelaar zou ook samen met financieel directeur Susan Lenderink onderhandelen met potentiële aanwinsten voor het volgende seizoen. "Maar ik ben er absoluut van overtuigd dat we nog steeds goed kunnen handelen op de transfermarkt", zei Van Praag tijdens een ingelast perspraatje.
'Complexe club'
Ajax heeft aan het einde van het slechtste seizoen sinds decennia geen algemeen directeur, technisch directeur en hoofd opleiding. Interim-trainer John van 't Schip heeft te horen gekregen dat er komende zomer een nieuwe coach komt. Kroes werkte de afgelopen weken nauw samen met directeur voetbal Marijn Beuker en Kelvin de Lang, de hoofdscout die de afgelopen maanden ook taken van de technisch directeur vervulde.
"Marijn en Kelvin gaan de komende maanden nauw samenwerken met technisch commissaris Danny Blind en adviseur Louis van Gaal", zei Van Praag. "Kelvin zal samen met Lenderink de onderhandelingen met nieuwe spelers en de mogelijke nieuwe trainer voeren. En misschien hebben we snel weer een andere algemeen directeur. Dat hoeft in mijn ogen niet per se een directeur met een verleden bij Ajax te zijn. Het is een complexe club om te leiden, met een bestuursraad en aandelen op de beurs. Het zit ook in de pijpleiding om naast Blind nog een technische man aan de raad van commissarissen toe te voegen."
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
7 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
9 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
13 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger John Stones (31) vertrekt na dit seizoen na tien jaar bij Manchester City. Dat maakt de club dinsdag op de eigen website bekend. Stones speelde in tien seizoenen 293 keer voor de club uit Manchester en won er zes keer de Engelse landstitel, een keer de Champions League en zeven titels in de twee Engelse bekertoernooien.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Marianne van Leeuwen vindt het "onwijs vervelend" dat de KNVB tegenover NAC in de rechtszaal staat. Dat zei de directeur betaald voetbal na het kort geding voor de rechtbank in Utrecht. Daarin eist NAC Breda dat een wedstrijd tegen Go Ahead Eagles wordt overgespeeld omdat er een speler op het veld stond die niet speelgerechtigd was.
18 uur geledenUTRECHT (ANP) - NAC Breda houdt vast aan de eis om het competitieduel met Go Ahead Eagles over te spelen. Dat heeft de advocaat van de Bredase club voor de rechtbank in Utrecht gezegd in een zaak tegen de KNVB. Volgens NAC gaat het om "het consequent toepassen van de regels" omdat bij de Eagles een speler meedeed die niet speelgerechtigd was. "Bij afwijking ontstaat willekeur", aldus de advocaat. De rechter doet maandag om 12.00 uur uitspraak in het kort geding.
20 uur geleden