Van Praag houdt vertrouwen in goede transferzomer voor Ajax
AMSTERDAM (ANP) - Michael van Praag snapt dat iedereen die Ajax geen warm hart toedraagt met volle teugen geniet van de bestuurlijke chaos bij de nummer 5 van de Eredivisie. "Maar wij kunnen er toch niets aan doen dat we nu voor schut staan en als lachertje worden behandeld?" zei hij na het voorgenomen ontslag van algemeen directeur Alex Kroes, de beoogde redder van de gevallen topclub. "En geloof me, we gaan de komende transferperiode goed indelen. Anders zijn we geen knip voor de neus waard."
Na het ontslag van de directeurs voetbalzaken Marc Overmars (grensoverschrijdend gedrag) en Sven Mislintat (mogelijke belangenverstrengeling bij transfers) wil Ajax nu afscheid nemen van Alex Kroes, de algemeen directeur die nog geen drie weken geleden is begonnen. Volgens de raad van commissarissen heeft de opvolger van Edwin van der Sar zich schuldig gemaakt aan handel met voorkennis in aandelen van de club uit de hoofdstad.
Kroes zou de komende maanden de zoektocht naar een nieuwe hoofdtrainer leiden. De voormalige voetbalmakelaar zou ook samen met financieel directeur Susan Lenderink onderhandelen met potentiële aanwinsten voor het volgende seizoen. "Maar ik ben er absoluut van overtuigd dat we nog steeds goed kunnen handelen op de transfermarkt", zei Van Praag tijdens een ingelast perspraatje.
'Complexe club'
Ajax heeft aan het einde van het slechtste seizoen sinds decennia geen algemeen directeur, technisch directeur en hoofd opleiding. Interim-trainer John van 't Schip heeft te horen gekregen dat er komende zomer een nieuwe coach komt. Kroes werkte de afgelopen weken nauw samen met directeur voetbal Marijn Beuker en Kelvin de Lang, de hoofdscout die de afgelopen maanden ook taken van de technisch directeur vervulde.
"Marijn en Kelvin gaan de komende maanden nauw samenwerken met technisch commissaris Danny Blind en adviseur Louis van Gaal", zei Van Praag. "Kelvin zal samen met Lenderink de onderhandelingen met nieuwe spelers en de mogelijke nieuwe trainer voeren. En misschien hebben we snel weer een andere algemeen directeur. Dat hoeft in mijn ogen niet per se een directeur met een verleden bij Ajax te zijn. Het is een complexe club om te leiden, met een bestuursraad en aandelen op de beurs. Het zit ook in de pijpleiding om naast Blind nog een technische man aan de raad van commissarissen toe te voegen."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
6 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
56 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders maakt het seizoen af bij Telstar. De 20-jarige vleugelverdediger komt op huurbasis over van Ajax, waar hij nog ruim twee jaar onder contract staat.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Rome-Jayden Owusu-Oduro verdedigt het doel van AZ in het thuisduel met FC Twente in de kwartfinale van de KNVB-beker. De keeper krijgt weer de voorkeur boven Jeroen Zoet.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-directeur Dennis te Kloese wordt de afgelopen dagen "veelvuldig telefonisch lastiggevallen en bedreigd", meldt de politie. Die doet onderzoek naar de dreigementen en naar het online verspreiden van het mobiele telefoonnummer van de clubdirecteur.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - De Franse voetballer Jean-Luc Dompé (30) is door zijn club HSV bestraft vanwege rijden onder invloed. Dompé heeft een recordboete gekregen die volgens de club zes cijfers telt. Eerder werd hij al voor onbepaalde tijd geschorst door de nummer 13 van de Bundesliga.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de Argentijnse vleugelaanvaller Maher Carrizo aangetrokken. De 19-jarige jeugdinternational komt over van CA Vélez Sarsfield uit Buenos Aires. Hij heeft getekend tot medio 2030.
4 uur geleden