Van Praag geeft Ajax de schuld van te laat registreren aandelen
AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Michael van Praag van de raad van commissarissen van Ajax legt de schuld van het niet officieel opgeven van zijn aandelen bij de club uit Amsterdam. Dat schrijft de topbestuurder in een bericht op LinkedIn waarin hij hoopt duidelijkheid te verschaffen over de onrust rond de club en zijn eigen aandelenbezit. "Ik heb niets verzwegen", stelt hij.
Van Praag zegt de honderd aandelen te hebben gekocht bij de beursgang van Ajax in 1998. Hij zegt dat hij er nooit in heeft gehandeld en dat hij dit voor zijn benoeming heeft doorgegeven aan Ajax. De club communiceerde dit vervolgens aan de aandeelhouders. "Zij waren er dus mee bekend. Ik heb niets verzwegen. Wat wel fout is gegaan is dat Ajax na mijn benoeming deze aandelen binnen veertien dagen bij de AFM had moeten melden. Dat is helaas niet gebeurd en dat is een administratieve omissie." Inmiddels zijn de aandelen wel opgegeven.
Enkele dagen nadat Van Praag hard was geweest over de vermeende handel in voorkennis van de net aangestelde algemeen directeur Alex Kroes, werd duidelijk dat Van Praag zijn eigen aandelen niet had opgegeven bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De zaken verschillen wel erg, mede doordat het in het geval van Kroes ging om een veel groter aantal aandelen. Vlak voor zijn benoeming kocht hij 17.000 aandelen van de club. Van Praag is met de rvc nog altijd van plan Kroes te ontslaan.
Voorzitter van de KNVB
Maandag meldde BNR dat Van Praag door zijn aandelenbezit ook in de fout ging als voorzitter van de KNVB tussen 2008 en 2019. Volgens het nieuwsmedium is het in die functie niet toegestaan "een financieel belang te hebben in een organisatie die eventueel het belang van de KNVB kan schaden". De bond zag hier zelf geen overtreding in. Van Praag heeft het in zijn LinkedIn-bericht verder niet over deze periode.
De rvc heeft Kroes tot nu toe geschorst om zijn vermeende handel in voorkennis en moet eerst met aandeelhouders vergaderen voordat een definitief ontslag kan volgen. Die vergadering is op 21 mei. Inmiddels kiest de fanatieke aanhang de kant van Kroes en keert zich tegen Van Praag. Ook de bestuursraad van Ajax heeft de rvc gevraagd het voorgenomen ontslag te heroverwegen. De raad vertegenwoordigt de vereniging Ajax, die in het bezit is van 73 procent van de aandelen van de club.
Meer uit Voetbal
TUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
17 minuten geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
41 minuten geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
1 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.
1 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.
2 uur geledenYAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.
2 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.
3 uur geleden