Van Praag als voorzitter in raad van commissarissen Ajax
ZEIST (ANP) - Michael van Praag gaat in de raad van commissarissen van Ajax aan de slag als voorzitter. In die functie volgt de 76-jarige bestuurder de woensdag opgestapte Pier Eringa op.
Van Praag vindt die functie goed te combineren met het aanstaande voorzitterschap van de basketbalbond. Dat zei hij tijdens een congres in Zeist, waar hij de naar hem benoemde MVP Award uitreikte aan de club SV Venray. Dat is een prijs die jaarlijks gaat naar iemand (of een collectief) die zich heeft ingezet voor inclusie, toegankelijkheid en diversiteit binnen het voetbal.
"Er zitten wel meer mensen in een raad van commissarissen die dingen erbij doen. Laura van Leeuwen bijvoorbeeld is directeur van MVV en commissaris bij de Nederlandse basketbalbond", aldus Van Praag, die het in crisis verkerende Ajax graag helpt. "Ik ben veertien jaar voorzitter geweest van Ajax en zes jaar voorzitter van de raad van commissarissen. Dus ik weet wel een beetje hoe de hazen bij Ajax lopen."
Snel witte rook
Van Praag verwacht dat alles snel rond komt. "Er zijn nog een paar mensen die hun zegje moeten geven. Dan is er misschien morgen of overmorgen witte rook." Eén van de twee vrouwelijke commissarissen van Ajax kon donderdag nog niet haar goedkeuring geven, omdat ze in het vliegtuig zat. "Zij moet er ook nog haar zegen over geven. Dat zou dan moeten leiden tot een voordracht voor de Algemene Vergadering van Aandeelhouders", verduidelijkte Van Praag.
Het nieuws over de aanstaande terugkeer naar Ajax kwam donderdag naar buiten net na het moment dat de basketbalbond meldde dat Van Praag was voorgedragen als voorzitter. "Voor die functie ben ik de enige kandidaat, al moeten de leden nog beslissen", vertelde Van Praag, oud-bondsvoorzitter van de KNVB. Hij werd donderdag in de ochtend voor het eerst door Ajax benaderd. "Het is nog heel vers. Het zijn functies die ik parttime kan doen. Als raad van commissarissen moet je toezicht houden op de directie. In zeer bepaalde gevallen kun je als rvc zeggen: dit gaan we niet doen."
Leo van Wijk
Naast Van Praag wil Ajax ook Leo van Wijk, eveneens 76 jaar, toevoegen aan de raad van commissarissen. De twee ervaren bestuurders moeten orde scheppen bij Ajax, dat al vroeg in het seizoen in een grote crisis is beland.
Meer uit Voetbal
NEW JERSEY (ANP/AFP) - Het neutraliseren van Lionel Messi in de finale van het wereldkampioenschap voetbal wordt zondag voor Spanje een "enorme uitdaging". Dat zei middenvelder Mikel Merino vrijdag tijdens een persconferentie.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich versterkt met Marcos Leonardo. De 23-jarige Braziliaanse spits ondertekent een contract voor vijf jaar bij de Amsterdammers. Ajax betaalt de Saudische club Al-Hilal een transfersom van net onder de 20 miljoen euro, meldt Ajax.
13 uur geledenMIAMI (ANP/DPA) - Frankrijk neemt de wedstrijd om de derde plaats op het wereldkampioenschap tegen Engeland serieus. Dat zei Didier Deschamps, die zaterdag in Miami voor het laatst op de bank zit als bondscoach van de Fransen.
14 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Verdediger Mees Hilgers keert volgens trainer John van den Brom niet meer terug bij FC Twente. Dat zei hij vrijdag in gesprek met ESPN.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft middenvelder Dominik Szoboszlai langer vastgelegd. De 25-jarige Hongaarse international tekende een nieuw meerjarig contract bij de nummer 5 van Engeland van vorig seizoen.
16 uur geledenARNHEM (ANP) - De beslissing van de Hoge Raad op vrijdag waardoor Vitesse de licentie behoudt om betaald voetbal te kunnen spelen, is een "fantastische uitspraak", zegt Ahmed Marcouch, burgemeester van Arnhem. Marcouch noemt het "een mooie beloning voor de supporters en voor de ondernemers die hun nek hebben uitgestoken."
21 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse is blij met de juridische zege die de club heeft behaald in de slepende kwestie over de proflicentie van de club. De Hoge Raad verwierp vrijdag in cassatie het beroep van de KNVB en oordeelde daarmee dat het gerechtshof in september 2025 een juiste beslissing nam om de licentie van Vitesse niet in te trekken.
21 uur geleden