Van Poppel wint wielerkoers Rund um Köln
KEULEN (ANP) - De Nederlander Danny van Poppel heeft zijn eerste koers gewonnen sinds het najaar van 2021. De renner van Bora-hansgrohe sprintte naar de winst in Rund um Köln. Dat werd pas duidelijk na bestudering van de finishfoto. Van Poppel bleek de Belg Milan Menten net achter zich te hebben gehouden. Diens landgenoot Jasper De Buyst werd derde. Mike Teunissen passeerde als vierde de finish.
Voor Van Poppel was het zijn negentiende overwinning. De 29-jarige zoon van voormalig topsprinter Jean-Paul van Poppel rijdt de afgelopen jaren vooral in dienst van anderen. Zijn laatste zege boekte hij in Binche-Chimay-Binche, ook wel bekend als de Mémorial Frank Vandenbroucke.
Van Poppel had in de sprint de steun van Nils Politt. De winnaar van vorig jaar offerde zijn kansen op om zijn Nederlandse ploeggenoot perfect in positie te brengen voor de sprint. "Ik was er niet zeker van dat ik gewonnen had. Ik had ook enorme kramp, het was een zware koers", vertelde Van Poppel, die zijn Duitse ploeggenoot nadrukkelijk bedankte. "Het is geweldig hoe hij me geholpen heeft. We waren vandaag waarschijnlijk ook de sterkste ploeg."
Eerder was namens Bora-hansgrohe de Duitse kampioen Maximilian Schachmann op avontuur gegaan. Hij reed een kleine 50 kilometer alleen op kop.
Meer uit Sport
BAKOE (ANP) - Max Verstappen had in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna zijn eerste zege van het seizoen te pakken. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 leverde in de slotfase van de race op het stratencircuit van Bakoe een intens duel met George Russell en deed verwoede pogingen de coureur van Mercedes in te halen, maar het lukte net niet. "In de laatste ronde zag ik dat George vermogen verloor, waardoor ik nog dichterbij kwam. Het was helaas net niet genoeg", zei de coureur van Red Bull na afloop in het flashinterview.
1 uur geledenBROSSARD (ANP) - De wielrensters zijn vertrokken voor de wegwedstrijd van de WK in Canada. Demi Vollering is de topfavoriete voor de rit over 180 kilometer, de langste ooit op een WK voor vrouwen. De start was om 15.00 uur Nederlandse tijd voor honderden wielerfans in Brossard, een voorstad van Montreal aan de andere kant van de rivier Saint Lawrence.
2 uur geledenBADEN-BADEN (ANP) - Het bid van München gaat namens Duitsland meedingen naar de organisatie van de Olympische Spelen in 2036, 2040 of 2044. Dat was zaterdag de uitkomst van een buitengewone ledenvergadering van het Duitse olympisch comité (DOSB) in Baden-Baden. De Duitse president Frank-Walter Steinmeier maakte live op tv bekend dat München de voorkeur kreeg boven Köln-Rhein-Ruhr, het enige andere bid dat nog in de race was na de terugtrekking van Berlijn.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - George Russell heeft de Grote Prijs van Azerbeidzjan in de Formule 1 nipt gewonnen. De Brit reed van start tot finish aan de leiding in zijn Mercedes op het stratencircuit van Bakoe. Hij moest in de slotfase wel alles op alles zetten om een ontketende Max Verstappen van zich af te houden.
2 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen is voorzien van een nieuwe motor voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan. Dat meldde teambaas Laurent Mekies van Red Bull kort voor de start van de race op het stratencircuit van Bakoe. Het betreft wijzigingen die binnen de reglementen vallen, dus de Nederlander heeft geen gridstraf gekregen.
4 uur geledenMONTREAL (ANP/BELGA) - Slowakije gaat zondag met een staflid van start in de wegwedstrijd bij de mannen op de wereldkampioenschappen wielrennen. Het land zag meerdere renners opgeven en heeft daarop besloten de 28-jarige Vladimír Kováčik in te zetten.
6 uur geledenN i e u w bericht, meer citaten na 2e alinea
11 uur geleden