Van Poppel doorbreekt hegemonie Jumbo-Visma in Groot-Brittannië
HARLOW (ANP) - Danny van Poppel heeft in de Ronde van Groot-Brittannië de hegemonie van wielerploeg Jumbo-Visma doorbroken. De Nederlandse renner van Bora-hansgrohe toonde zich in de zesde etappe, met een heuvelachtige finale richting finishplaats Harlow, de sterkste.
Olav Kooij kwam er in de sprint niet aan te pas en werd vierde. Hij won eerder liefst vier etappes. Ploeggenoot Wout van Aert zegevierde donderdag. Hij blijft wel leider in het algemeen klassement.
De laatste pakweg 50 kilometer van de zesde etappe waren nauwelijks vlak, waardoor de sprintersploegen het lastig hadden om de boel te controleren. Hartthijs de Vries en ploeggenoot Abram Stockman (TDT-Unibet Cycling Team) bleven uiteindelijk over van een groep vluchters, maar werden op zo'n 15 kilometer van de meet ingerekend.
Hoog tempo
Het peloton, met Jumbo-Visma vooraan, hield vervolgens het tempo hoog, maar de Belg Dimitri Peyskens (Bingoal WB) sprong in de finale toch nog weg. Hij werd met iets minder dan 3 kilometer te gaan ingerekend.
Vooraan bleef een kleine groep over na een massale valpartij. Van Poppel wees na 146 kilometer fietsen uiteindelijk Ethan Vernon (Soudal-Quick-Step), Tord Gudmestad (Uno-X Pro Cycling Team) en Kooij terug.
De Ronde van Groot-Brittannië duurt nog tot en met zondag. Morgen staat een lastige rit over bijna 171 kilometer naar Gloucester op het programma. Overmorgen wordt afgesloten met een bergetappe naar Caerphilly in Wales.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
23 minuten geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
2 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt.
3 uur geledenBORMIO (ANP/RTR) - De Zwitserse skiër Franjo von Allmen heeft op de Olympische Spelen zijn tweede gouden medaille veroverd. Hij won maandag samen met Tanguy Nef de teamcombinatie. Zaterdag schreef hij de afdaling al op zijn naam.
5 uur geleden