Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Van Poppel doorbreekt hegemonie Jumbo-Visma in Groot-Brittannië

Van Poppel doorbreekt hegemonie Jumbo-Visma in Groot-Brittannië

HARLOW (ANP) - Danny van Poppel heeft in de Ronde van Groot-Brittannië de hegemonie van wielerploeg Jumbo-Visma doorbroken. De Nederlandse renner van Bora-hansgrohe toonde zich in de zesde etappe, met een heuvelachtige finale richting finishplaats Harlow, de sterkste.

Olav Kooij kwam er in de sprint niet aan te pas en werd vierde. Hij won eerder liefst vier etappes. Ploeggenoot Wout van Aert zegevierde donderdag. Hij blijft wel leider in het algemeen klassement.

De laatste pakweg 50 kilometer van de zesde etappe waren nauwelijks vlak, waardoor de sprintersploegen het lastig hadden om de boel te controleren. Hartthijs de Vries en ploeggenoot Abram Stockman (TDT-Unibet Cycling Team) bleven uiteindelijk over van een groep vluchters, maar werden op zo'n 15 kilometer van de meet ingerekend.

Hoog tempo

Het peloton, met Jumbo-Visma vooraan, hield vervolgens het tempo hoog, maar de Belg Dimitri Peyskens (Bingoal WB) sprong in de finale toch nog weg. Hij werd met iets minder dan 3 kilometer te gaan ingerekend.

Vooraan bleef een kleine groep over na een massale valpartij. Van Poppel wees na 146 kilometer fietsen uiteindelijk Ethan Vernon (Soudal-Quick-Step), Tord Gudmestad (Uno-X Pro Cycling Team) en Kooij terug.

De Ronde van Groot-Brittannië duurt nog tot en met zondag. Morgen staat een lastige rit over bijna 171 kilometer naar Gloucester op het programma. Overmorgen wordt afgesloten met een bergetappe naar Caerphilly in Wales.

Meer uit Sport

Vollering voor derde keer de beste in Luik-Bastenaken-Luik

LUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.

5 minuten geleden
Pogacar in Luik-Bastenaken-Luik te sterk voor talent Seixas

LUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.

1 uur geleden
Griekspoor verliest in Madrid in twee sets van Italiaan Musetti

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor is er bij het masterstoernooi van Madrid niet in geslaagd de achtste finales te bereiken. De 29-jarige Nederlander moest in twee sets zijn meerdere erkennen in de als zesde geplaatste Italiaan Lorenzo Musetti. Het werd 6-4 7-5.

2 uur geleden
Álex Márquez wint net als in 2025 GP van Spanje in MotoGP

JEREZ (ANP) - Álex Márquez heeft bij de Grote Prijs van Spanje zijn eerste zege van het seizoen geboekt in de MotoGP. De 30-jarige Spanjaard hield Marco Bezzecchi uit Italië van zijn vierde zege op rij af en won net als een jaar eerder op het circuit van Jerez. Fabio Di Giannantonio uit Italië werd derde.

2 uur geleden
Lavreysen wint sprint bij wereldbeker in Maleisië

NILAI (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de wereldbeker in het Maleisische Nilai het sprinttoernooi gewonnen. De regerend olympisch kampioen was in de finale in twee heats te sterk voor Nicholas Paul uit Trinidad en Tobago.

2 uur geleden
Sawe loopt met sterk slot historisch marathonrecord in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Sebastian Sawe voelde zich aan het eind van zijn historische marathon van Londen nog sterk. Dat zei de Keniaanse atleet nadat hij in de Britse hoofdstad was gefinisht in een tijd van 1.59.30. Daarmee doorbrak hij als eerste atleet officieel de grens van 2 uur op de klassieke afstand over 42,195 kilometer.

2 uur geleden
Motorracer Veijer eindigt na eerste pole als derde in Madrid

JEREZ (ANP) - Motorracer Collin Veijer heeft zijn eerste poleposition in de Moto2 niet kunnen bekronen met de winst. De 20-jarige Staphorster eindigde bij de Grote Prijs van Madrid op de derde plaats. De Australiër Senna Agius won, voor Manuel González uit Spanje.

4 uur geleden